Jak odstavit od kojení 18m dítě?

25.1.20 13:08

Jak odstavit od kojení 18m dítě?

Ahoj. Mám 18m dceru a chtěla bych odstavit ale je to těžké. Přes den už nedávám jen přes den a večer na uspání a v noci když se vzbudí. Chci druhé dítě a jelikož malá je přes ivf a druhé musí být také jelikož nemůžu přirozenou cestou. Ale problém je že bez prsa neusne i když je unavená tak prostě neusne. Zkoušela jsem ji i nechat samotnou a odejít ale to začne hystericky plakat a vylézá s postýlky. Jen dvakrát přes den usla sama. Na klinice mi řekli že dokud budu kojit tak se nemám objednávat a další věc potřebují aby se mi vrátili měsíčky. Co jsem otěhotněla tak mi skončili a zatím je stále nemám. Vím že je to způsobeno kojením. Zajímalo by mě jak jste úspěšně odstavili? Ňaké rady. Zkoušela jsem i um ale zatím bez úspěchu. Děkuji za vaše tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.1.20 13:24

@Veveronik1983 zrovna teď postupně odstavuji. Vynechala jsem úplně denní kojení, večerní uspávání též. Místo prsa dávám pití. Dva dny řev, teď už celkem v klidu. Zanechala jsem jenom noční kojení. Ale do dvanácti pořád jen pití, jen když se probudí mezi půlnocí a raném, tak kojím. Pokaždé, když jsem u dětí přestávala kojit, tak postupně jsem ubírala. Většinou do týdne v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7409
25.1.20 13:33

@Veveronik1983 Musis by Ty absolutne rozhodnuta, ze uz prso nedas. A nedat. Dite z Tebe musi citit rozhodnost. To je zaklad.

A ze pak mohou nastat nejake komplikace s uspavanim, s tim je treba pocitat. Takze najit novy ritual. Muze byt par veceru brek. Ja odstavovala 22m dceru a pochopila to rychle, ze nedam. Kojila jsem taky hlavne z pohodlnosti, protoze u prsa usla hned (plus dalsi duvod byl, ze nepozrela a nepozre nic mlecneho, jen syr), ale uz me to zacinalo stvat. Pak jsem tedy uspavala dvakrat denne hodinu, trochu na palici, ale co. Naveky to nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1818
25.1.20 13:48

Ja jsem sproste zneuzila toho, ze dcera byla po nemoci a znala naplast, zalepila jsem bradavky, rekla ze mama ma auva a mliko netece.Byla jsem zoufala, uz jsem byla tehotna a strasne to bolelo a delalo se mi soufl. Vzala to, druhy vecer jeste zkontrolovala jestli je tam auva dal. Jinak jsme uspavali, ze jsem lezela vedle ni a drzela ji za ruku. O poledni spanek jsme tim prisli, usnout uz nedokazala, chybelo to hlavne mne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama