Jak odstavit od mléka u 10ti měsíčního dítěte

Anonymní
14.6.20 21:25

Jak odstavit od mléka u 10ti měsíčního dítěte

Zdravím, píšu si o radu protože jsem už vážně zoufalá. Mám syna (10m). Stále kojím ale moje váha jde silně dolů takže mi můj lékař i pediatr řekli ať se na kojení vykašlu, protože malý roste jak má a já se taky musím dát do pořádku. Problém je že kojím i v noci kdy se budí s pláčem a usíná jen u prsa. Zkoušeli jsme dávat UM ale nevezme si ani ode mě, ani od přítele. Nechat vyřvat jsem nezkoušela asi bych to ani nezvládla, je hrozný závislák. Jsou chvíle kdy hučí protože chce vyloženě jen to prso, pediatr mi poradil že si mám nechat napsat léky na zastavení laktace ale bojím se že by to takhle bylo dost drastické. I když v jeho případě nejde ani tak v noci o hlad spíš si jen cucne. Poradí mi prosím někdo :roll: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16885
14.6.20 21:31

Me treba dr leky na zastavení nenapsala, dokud se syn nenaucil na flasku, aby to pro nej nebyl sok. Koupila sem flašku s imitaci bradavky, tu mi taky doporucila dr a prso proste nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1726
14.6.20 21:33

Já bych kojila dál, ale řešila stravu u sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4990
14.6.20 21:41

Dávala bych UM ale u prsa aby te citil a pomalu to prso vzdalovala.
Pomalu, jako třeba během měsíce, dvou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.20 21:43

@Petula306 změnila jsem jídelníček od základů, jím co 2 hodiny, bílkoviny, sacharidy, ovoce, zelenina, maso, ryby, ořechy, mléčné výrobky, pitný režim a do toho pohyb, oba doktoři i výživový poradce mi potvrdili přestat kojit. Trpím na rychlý metabolismus a krom toho co spálím já ze mě vysaje malej. Na svou výšku 160 cm vážím 400

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.6.20 21:45

@Petula306 oprava 40kg

• Nahlásit
  • Citovat
1726
14.6.20 21:47

To snad není možný, někde musí být chyba :nevim: ale samozřejmě vám nic nenutím :) já myslela, jak brzo přestanu kojit, vlastně hned jak to půjde. Teď má dítě 15m a kojím pořád a zase se netěším na den, až se odstaví :,( zkusila bych večer um - nějak ho obalamutit, ať si dá. Měl by i líp spát. Moje se teda v noci též budí, ale jen aby zjistila, že mlíčko nedošlo, že máma je vedle a ve vteřině spí dál, v podstatě ani nesaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2549
14.6.20 21:49

No, v deseti měsících by už měl mít příkrmy, ne? Já ti tedy závidím, já kojila obě děti do dvou let a při kojení jsem přibírala. Ale od těch zhruba osmi, devíti měsíců jsem kojila jen večer, v noci a ráno. Postupně se ubralo ranní a večerní kojení, kdy dcera večer zapomněla a já ji prso nenabídla, nebo brzo ráno kojení zaspala a pak už dostala normální snídani. Poslední jsem odbourala to noční kojení, kdy jsem začla dávat vodu na napití a prso nenabízela. Syn tedy to večerní a noční kojení vyžadoval, ale zase většinou zaspal to ranní. Ten se tedy odstavil nedobrovolně kolem dvou let, když měl aftíky a kojení ho bolelo, tak pak už nechtěl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
14.6.20 22:01

Začněte tím, že přestanete kojit přes den, já jsem postupně s příkrmy ubírala kojení, nakonec zůstalo jen to noční. U prvního syna zabrala lahvička s Bebou, druhý ji nechtěl, tak jsem ho v noci místo kojení hladila nebo pochovala, ale prso nedala. Oběma bylo kolem roku a zvládli to krásně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
14.6.20 22:02
@Anonymní píše:
Zdravím, píšu si o radu protože jsem už vážně zoufalá. Mám syna (10m). Stále kojím ale moje váha jde silně dolů takže mi můj lékař i pediatr řekli ať se na kojení vykašlu, protože malý roste jak má a já se taky musím dát do pořádku. Problém je že kojím i v noci kdy se budí s pláčem a usíná jen u prsa. Zkoušeli jsme dávat UM ale nevezme si ani ode mě, ani od přítele. Nechat vyřvat jsem nezkoušela asi bych to ani nezvládla, je hrozný závislák. Jsou chvíle kdy hučí protože chce vyloženě jen to prso, pediatr mi poradil že si mám nechat napsat léky na zastavení laktace ale bojím se že by to takhle bylo dost drastické. I když v jeho případě nejde ani tak v noci o hlad spíš si jen cucne. Poradí mi prosím někdo :roll: :nevim:

Zkusit jiné um.. Každé je jiné a prostě mu některé sedne. Odstavovala jsem v 9 m a v klidu.. Jen jsme 3× změnili značku.. V noci mu to bylo celkem jedno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.20 22:25

@PapeJ příkrmy samozřejmě děláme i kašičky, ovoce ale ono není úplně co závidět. Před těhotenstvím jsem měla docela hezkou postavu ale teď se za sebe stydím, okolí na mě kouká jako bych nejedla, přijdu si jako nějaká vychrtlina, tak doufám že časem to bude lepší

• Nahlásit
  • Citovat
209
15.6.20 07:51

Jidlem nahradit kojeni pres den a pokud Vam to nevadi, tak zustat jen u kojeni v noci, stejne pisete, ze si jen cucne, tak prijem velky neni, je to spis na uklidneni a usne Vam rychleji, nez se v noci otravovat s chystanim flasky…Mam to takhle doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
15.6.20 11:43

Jaké jsi zkoušela UM?? Nemám s tím vůbec zkušenosti, ale co mu zkusit dát ty ochucené? (Myslím že vanilkové jsou) Netuším vůbec jestli to není fakt umělotina, já to nikdy nezkoušela…ale třeba ho tím oblbneš :person_shrugging: a zkoušela jsi si odstříknout? A dát třeba za tvé asistence z hrníčku, pokud tedy nechce flašku? A pokud se ti podaří aspoň přes den odbourat prso, díky hrníčku, tak pak zkoušet flašku…hlavně to nevzdávat. Já například používala ty kloboučky na kojení, když jsem potřebovala malou naučit na flaštičku a nám to teda pomohlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5204
15.6.20 17:18

Právě se snažím odstavit prcka (tedy už mu jsou skoro dva roky), ale zabralo, když jsem si začala mazat bradavky Hylak Forte. Byl to těžký závislák a ze dne na den kojíme jen jednou denně. Držím palce, se starším synem jsem taky končila s kojením i kvůli nízké váze - 43kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama