Jak odstranit lak na nehty z látky

13.1.20 18:46

Jak odstranil lak na nehty z látky

Prosím o radu, dcera našla lak na nehty a vypatlala ho na povlečení na svoji plyšovou mikinu a punčocháče. Má cenu se o něco snažit nebo rovnou oblečení hodit do koše? Samozřejmě jsem zpanikařila a oblečení začala drhnout pod vodou, pak jsem zkusila odlakovač ale na mokré látce to nic neudělalo, ted jsem oblečení hodila do pračky protože to tu hrozně smrdělo od laku i odlakovače. Co dál až uschne, půjde to ještě dolů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13149
13.1.20 19:05

Nikdy se mi to naštěstí nestalo, ale podle mě to dolů nepůjde ničím. Já si takto polila jen kobereček na balkoně. Hned jsem vzala odlakovač, ale šlo to i s tou látkou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5039
13.1.20 19:13

Z přírodní látky to vyčistí čistý aceton, z u umělé látky je možné že aceton rozpustí i tu látku, musí se to zkusit. Edit : Jen je potřeba to do toho aceton namočit na cca 10 minut a potom vyplachovat teplou vodou. Opakovat dokud není látka čistá. Pokud byl lak hodně pigmentovaný tak může zůstat barevný flek i když lak bude pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 20:44

Hm, koukám že nic lepšího na vylití si vybrat nemohla :roll: horší už je jen med vylitý do kabelky(to se stalo šéfové) a prý příšerný :D No nic prostěradlo si bere manža do baráže, povlečení půjde použít když ho otočím :D a toho oblečení je mi líto no, punčochy byly skoro nové a mikča pěkná taková hebká látky skoro jako plyš @Heivka myslíš že tento typ látky by ten aceton rozpustil? A co bezacetonový odlakovač :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5039
14.1.20 01:10

@Teruška85 Ono hrozně záleží na tom z jaké přesně látky je vyrobeno, ono pod zkratkou PES je skryto mnoho materiálů s různými stupni polymerace, některé jsou odolnější než jiné. Bezacetonový odlakovač by fungovat mohl, ovšem všechny obsahují podobné látky jako je aceton takže i u něj je riziko rozpuštění látky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama