Jak odstranit mušky u koše na odpadky?

Anonymní
12.1.21 20:42

Jak odstranit mušky u koše na odpadky

Dobrý den, vyhazuji do koše na odpadky i odpad ze zeleniny, ovoce apod. a lítá pak kolem hodně mušek. Neměl by prosím někdo nápad, jak to udělat, abych se těch mušek zbavila?
Bydlím na sídlišti, kde není kontejner na bioodpad. Jedině mě napadlo dávat odpad z ovoce a zeleniny do sáčků. Nemá někdo ještě jiný nápad? Moc kdyžtak děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
156
12.1.21 20:56

To se mi nikdy nestalo… kazdy den vyhazujeme odpad vy jak casto :lol:???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9715
12.1.21 20:59

Prostě častěji vyhazuj odpad nebo si dej koš na balkón… Myslím, že když ty mušky úplně vyhubíš (tj. dáš třeba koš na mráz), tak už tam pak nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6182
12.1.21 21:20

Mensi kos a vynaset casteji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12262
12.1.21 21:22
@Cenarius píše:
Mensi kos a vynaset casteji.

Jj., nepoužívat koš jako komposter dost pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2702
12.1.21 21:56

Menší koš a každý večer vynést. Nic jiného nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
12.1.21 22:02
@Anonymní píše:
Dobrý den, vyhazuji do koše na odpadky i odpad ze zeleniny, ovoce apod. a lítá pak kolem hodně mušek. Neměl by prosím někdo nápad, jak to udělat, abych se těch mušek zbavila?
Bydlím na sídlišti, kde není kontejner na bioodpad. Jedině mě napadlo dávat odpad z ovoce a zeleniny do sáčků. Nemá někdo ještě jiný nápad? Moc kdyžtak děkuji.

Já hážu do jednoho maso, zeleninu atd. a mušky nemám. Ten koš umejte a nechte zavřený. Pokud nemá zavírání, kupte si nějaký s víkem, to by mohlo pomoci… a vynáším každý den, max hned druhý den…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3463
12.1.21 22:06

Máme na balkoně (v zimě ve sklepě) domácí žížalí kompostér a můžu chodit s košem jen třeba jednou za měsíc a žádné mušky v něm nejsou a nesmrdí, když se ty kompostovatelné věci do něj nedávají. A z kompostéru mám hlínu ke kytkám. :)

Ale jinak je prostě jediným řešením to vynášet každý den. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
12.1.21 22:45

Pokud koš vynášíš každý den případně obden, tak bys tam mít mušky neměla.

Asi jsou přímo na koši nalepené nějaké zbytky jídla (třeba jen malinkatý - téměř neviditelný), které mušky lákají.

Já občas preventivně naleju do koše asi 0,5 litru sava a nechám to takto koncentrované na dně koše asi 30 minut. Potom do koše naleju vodu až po okraj a nechám několik hodin (vodu+savo) stát. Potom to vyleju, koš vypláchnu a nějakým saponátem a kartáčkem koš umyju zevnitř i zvenku. Koš máme malej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
12.1.21 23:29

Koš nevynasim každý den. Spíš tak jednou za 3-4 dny. Podle toho jestli zrovna vařím nebo připravuji jiné jídlo, ze kterého je hodně zbytků. Nám pomohlo dát do zavařovačky kousek ovoce, vršek zakrýt fólií na potraviny, zagumičkovat a udělat do fólie několik dírek. Nesmí být moc velké, aby mušky nenašly cestu ven. Za dva dny bylo po muškách, vyhodila jsem to a raději ještě dala další sklenici. Koš nám nesmrdí, ani když ho vynášíme jen takhle jednou za pár dní. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat