Jak odstranit plastelínu z aktovky? Poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Slečna Ferka
Extra třída :D 10110 příspěvků 18.10.18 19:14
Jak odstranit plastelínu z aktovky? Poraďte

Dobrý večer,

jsem zoufalá a potřebuju se poradit s „kutivějšími“ maminkami. Dcera od kamarádky dostala ve škole nějakou třpytkovou platelínu (asi takovou tu „inteligentní“) a schovala si ji do dvou kapes v aktovce. Máme teď ty síťky celé oblemcané - jednu vnější, jednu vevnitř v tašce.

Nevíte, jak bychom to mohli dostat pryč? Prát se to nedá, taška by se zničila a urvaly by se reflexní prvky atd. Jsem úplně v háji, taška je nová a byla docela drahá…

Předem díky za tipy!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5629 příspěvků 18.10.18 19:17

Co to strčit do mrazáku a plastelínu až ztvrdne pak ulámat?

pannda
Kelišová 6599 příspěvků 35 inzerátů 18.10.18 19:23

Lihem třeba

Zkai
Ukecaná baba ;) 1585 příspěvků 43 inzerátů 18.10.18 19:25

Nedávno jsem řešila sliz. Dloubala jsem to dlouho a furt tam byl. Nechala jsem dva dny vyschnout a pak vydrbala houbičkou. Nevím jestli inteligentní plastelíny vysychají. Normální play doh šla stejným způsobem.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10110 příspěvků 18.10.18 19:26

OK, tak já asi začnu tím lihem - mrazák bysme museli nejdřív vyjíst :)

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11687 příspěvků 18.10.18 20:07

@Slečna Ferka inteligentní plastelína je prevít. ta neuschne. Mě ji nedávno syn trochu zašlapal do koberce s velmi vysokým vlasem. No, zuřila jsem fest. Podařilo se mi to postupně vymnout a zbytek dočistit čistícími ubrousky na domácnost W5 z lidlu. POkud nemáš, tak bych brala dětské vlhčené ubrousky. Ale ten líh by měl zabrat taky.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10110 příspěvků 18.10.18 20:11

@nozu No ono to vymnout vůbec nejde. Jak je to ta síťka, tak to je promačkávám z jedné strany na druhou :( Z „látky“ jsem to odrolila, ale ta síťka, to je neštěstí. Ubrousky z LIDLu máme, ale nevím, jestli to zabere na 2mm vrstvu… Každopádně zkusím, díky.

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11687 příspěvků 18.10.18 20:20

@Slečna Ferka hodně štěstí a trpělivosti. u nás se ta plastelína „ztratila“. Syn ji strašně rád hmoucal mezi prsty a ona pak skoro teče…

tumpach
Kelišová 6019 příspěvků 18.10.18 21:14

@Slečna Ferka no nemusíš cpát aktovku do mrazničky :lol: , normálně udělej led a dej to na ty kapsy a pak to půjde hezky, takto šla i žvýkačka :)

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 18.10.18 21:47

Ještě můžeš zkusit plastelínu odstranit plastelínou. Přilep k tomu upatlanému kousek plastelíny a rychle utrhni. Asi to nebude fungovat na každý povrch, ale za pokus by to možná stálo :-)

jitka 11
Neúnavná pisatelka 18810 příspěvků 18.10.18 21:55

Nebo zkusit teplé a ledové polštářky, které jsou na bolesti zubů atd. dala jsem to do mrazáku a za chvíli to kartáčkem šlo dolů. Taky jsme to měli opatlané, ale dokonale v kapsáři v postýlce. Sice to bylo trochu růžově, ale ta samotná plastelína se dolů dostala.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10110 příspěvků 18.10.18 22:08

@Jar Jar No to mě napadlo. Jenže je to takovej krám blemcavej (měli jsme nějakou tu svítící, a a byla pevnější, „netekla“), že přes tu síťku není šance… :cert:

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 18.10.18 22:10

Hm, ta síťka bude asi problém. My jsme to takhle dostali z kožené pohovky.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34160 příspěvků 19.10.18 05:59

S touto nemám zkušenosti, ale asi bych na to šla dvěma kousky hrubého textilu (jako třeba žínky, ale na výhoz) a dřela bych to z obou stran zároveň s nadějí, že to na ten hadr přeleze. Já většinu nerozpustných věcí (smůlu, asfalt) odstanu pryč olejem, ale zmastit si drahou tašku s nejistých výsledkem, to bych si nechala až naposled. určitě bych zkusila líh a benzín.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj von Osečany a život na zámku: Kozy jim přerůstají přes hlavu!

Zámecký pán Matěj Stropnický si na svou usedlost nedávno pořídil také... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >