Jak odstranit plíseň ze spár

5006
7.10.20 18:43

Jak odstranit plíseň ze spár

Už jsem dost zoufalá, přečetla jsem a vyzkoušela všechno možné a furt se tý mrchy nemůžu zbavit. V koupelně kolem vany a ve spárách dlaždiček nad vanou máme plíseň. Nějaký šikula, který v bytě bydlel před námi, tu plíseň zakryl silikonem a tenkou vsrtvou spárovací hmoty (asi). Ve spárách jsem si toho všimla tak, že plíseň začala prosvítat. Odloupávající silikon jsem sloupla a nestačila jsem se divit :poblion: Pod silikonem jsem to vysavovala a dala nový silikon a dobrý, až na místa, kde se se silikonovým proužkem stýká spára dlaždiček. Ale co s tou spárou? Plíseň se už nešíří, důkladně větráme a používáme odvlhčovač. Spáry jsem savovala xkrát, ale vždycky to jen trochu vybledne a za chvíli zase vyleze v plné parádě (zblízka je i hned po savování vidět, že pod tou spárovkou plíseň pořád je. Existuje jiné řešení než odstranit spárovací hmotu a znovu vyspárovat? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16824
7.10.20 19:00

Ocet a parní čistič. A potom je i ta chytrá houba. Ta by to měla žrát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5006
7.10.20 19:03

@P4ja Díky - ta chytrá houba je ta nanohoubička?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5274
7.10.20 19:23

@blobfish ne, to je forma postřiku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5006
7.10.20 19:55

@Cenarius Tak už koukám a teda koukám 8o Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
7.10.20 20:33

Tak mě zabírá ocet, nebo savo. Sava dát opravdu hodně, nechat působit a potom drbat zubním kartáčkem. Ale je to mazec, co se vzduchu týče. Cítím to potom ještě několik hodin :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7146
7.10.20 23:15

Taky dokola řeším a zklamaně vidím, že tomu smradlavému Savu se asi nevyhnu. :( Jak někdo radil chytrou houbu, tak ta není vhodná do koupelny!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
502
8.10.20 09:54

Nejlepsi je přímo Savo proti plísni. No, ale ten smrad není o moc lepší, než z klasického :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16824
8.10.20 10:15
@Petule030 píše:
Taky dokola řeším a zklamaně vidím, že tomu smradlavému Savu se asi nevyhnu. :( Jak někdo radil chytrou houbu, tak ta není vhodná do koupelny!

Pak savo proti plísni. To docela funguje. ALe za mě stačí ten ocet plus pára z parního čističe. Pěkně to naruší a vyplaví a tím, jak sprchový kout umývám pravidelně, tak moc nevyleze a spíš se zmenšuje. Ale ono, i když větráš, tak ta koupelna je náchylnější. :(

Jinak tu houbu nvm, mně jí právě do té koupelny doporučovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6252
8.10.20 18:54

Savem dezinfikuješ. Nicméně.. Savo se rozkládá se na sůl a vodu. Voda se odpařuje, sůl zůstává a je příčinou rychlejšího opakovaného vlhnutí a plesnivění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31287
10.10.20 11:31
@Petule030 píše:

Proc by nebyla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16824
10.10.20 12:17
@Nimie píše:
Proc by nebyla?

Taky jsem nenašla proč není vhodná? Nám to právě doporučovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7146
10.10.20 22:48
@Nimie píše:
Proc by nebyla?

Měla jsem za to, že jsem to někde četla, než jsem ji kupovala na zeď. Asi se mi to nějak popletlo s tímto dotazem:think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31287
10.10.20 22:56
@Petule030 píše:
Měla jsem za to, že jsem to někde četla, než jsem ji kupovala na zeď. Asi se mi to nějak popletlo s tímto dotazem . :think:

Aha, to neznám :oops: nano houbu normálně téměř na cokoliv :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
15.10.20 09:22
@blobfish píše:
Už jsem dost zoufalá, přečetla jsem a vyzkoušela všechno možné a furt se tý mrchy nemůžu zbavit. V koupelně kolem vany a ve spárách dlaždiček nad vanou máme plíseň. Nějaký šikula, který v bytě bydlel před námi, tu plíseň zakryl silikonem a tenkou vsrtvou spárovací hmoty (asi). Ve spárách jsem si toho všimla tak, že plíseň začala prosvítat. Odloupávající silikon jsem sloupla a nestačila jsem se divit :poblion: Pod silikonem jsem to vysavovala a dala nový silikon a dobrý, až na místa, kde se se silikonovým proužkem stýká spára dlaždiček. Ale co s tou spárou? Plíseň se už nešíří, důkladně větráme a používáme odvlhčovač. Spáry jsem savovala xkrát, ale vždycky to jen trochu vybledne a za chvíli zase vyleze v plné parádě (zblízka je i hned po savování vidět, že pod tou spárovkou plíseň pořád je. Existuje jiné řešení než odstranit spárovací hmotu a znovu vyspárovat? :zed:

Zkuste se poradit v prodejně koupelen. Nám takhle kdysi poradili právě tam - co oni doporučují za prostředek. Normálně koupit nejde jen u nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama