Jak odstranit rez ze staré vany

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Laduleee
Nováček 4 příspěvky 26.06.19 17:02
Jak odstranit rez ze staré vany

Zdravím všechny, máte někdo zkušenost, čím odstranit skvrny od rzi ze staré smaltované vany? Různé „babské“ rady už jsem zkoušela - citron, ocet, soda, ale nic nepomohlo, možná jen trošku. Asi je na čase zkusit chemii z drogerie, máte někdo zkušenosti, s něčím co Vám opravdu pomohlo? Ať nevyhazuju zbytečně za drahé prostředky, které jsou k ničemu…

Reakce:
Atisia
Kecalka 187 příspěvků 26.06.19 17:15

Nekde jsem viděla ze na rez pomáhá kečup. Vana ale no nevím.

barboramerk
Povídálka 28 příspěvků 26.06.19 17:42

Zkuste coca colu :)

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 26.06.19 17:44

Trochu pomohlo postrikat neredenym savem original a nechat pusobit

Lalelale
Závislačka 4977 příspěvků 26.06.19 17:47

U vany opravdu nevím nevím, ale co zkusit WD 40? Je to docela multifukční věcička a na rez se používá.

Laduleee
Nováček 4 příspěvky 26.06.19 17:55

Děkuji za rady. Coca colu ještě zkusím, savo jsem také ještě nezkoušela, tak bude další v pořadí :D. O WD 40 jsem někde na internetu četla, že je dobré na rez, ale právě nevím, jestli lze použít na vanu… :think:

Laduleee
Nováček 4 příspěvky 26.06.19 17:59

Tak to asi půjde použít https://wd40.cz/…lnovych-van/

zuza92
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 26.06.19 18:31

Když nezaberou domácí pokusy vytahuju Larin. Kupuju v Albertu asi za 50 Kč a nikdy nezklamal :)

Laduleee
Nováček 4 příspěvky 27.06.19 16:38

Tak jsem ještě zkusila z toho, co jsem měla doma, kyselinu citronovou a možná to trošku povolilo. Zkusím ještě párkrát zopakovat a uvidíme, když tak dám vědět :)

Cizinka 999
Kecalka 456 příspěvků 27.06.19 16:53
@Laduleee píše:
Zdravím všechny, máte někdo zkušenost, čím odstranit skvrny od rzi ze staré smaltované vany? Různé „babské“ rady už jsem zkoušela - citron, ocet, soda, ale nic nepomohlo, možná jen trošku. Asi je na čase zkusit chemii z drogerie, máte někdo zkušenosti, s něčím co Vám opravdu pomohlo? Ať nevyhazuju zbytečně za drahé prostředky, které jsou k ničemu…

Koupila bych novou, nebot ta stata vana uz muze byt I derava ze spod nebo ze strany co nevidite

Váš příspěvek
Reklama