Jak odstranit zápach z počůrané matrace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sakota
Kelišová 6057 příspěvků 29.08.19 08:22
Jak odstranit zápach z počůrané matrace?

Dobré ráno. Jak název napovídá, sháním tip jak dostat zápach z počůrané matrace. Lze to nějak? Nebo je jediné řešení koupit novou? (Na což dojde, ale ideálně ještě až za nějaký čas).

Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kavulenka
Ukecaná baba ;) 1430 příspěvků 29.08.19 08:28

@sakota a nemáte pratelny povrch? já to vyperu a nesmrdi… Pak jedině ručně kartáčkem na mokro hodně poprat, vymachat a ususit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 08:31

Ja smicham Sanytol na pradlo s vodou a poradne vydrhnu (az proliju) a necham uschnout na slunicku.

pufik20
Kecalka 389 příspěvků 29.08.19 08:43

S tímto neporadím. Dávala jsem nepromokavé prostěradlo. Typ pro příště.

Kačus82
Echt Kelišová 7801 příspěvků 29.08.19 08:43

Tak pocurany gauc od cokla jsem napenila gelem na jemne pradlo a prolila octovou vosou, nesmrdi to, ale je tam flek, no…

sakota
Kelišová 6057 příspěvků 29.08.19 08:45

@pufik20 to ja pouzivam take, ale mam jen jedno. Takze dite sundalo plinu, pocuralo, ja sundala, prevlekla, dala plenu…a behem noci se to opakovalo, ale nepromokavy potah na prosteradlo uz se susil na balkone a na postylce nebyl…

Diky za tipy, zkusim ten sanytol a ocet. Flek je hnusnej, ale zas ho schovam pod tu nepromokavou vrstvu a prosteradlo, spis mi jde o ten smradek.

Russet
Neúnavná pisatelka 18349 příspěvků 29.08.19 08:50
@sakota píše:
@pufik20 to ja pouzivam take, ale mam jen jedno. Takze dite sundalo plinu, pocuralo, ja sundala, prevlekla, dala plenu…a behem noci se to opakovalo, ale nepromokavy potah na prosteradlo uz se susil na balkone a na postylce nebyl…Diky za tipy, zkusim ten sanytol a ocet. Flek je hnusnej, ale zas ho schovam pod tu nepromokavou vrstvu a prosteradlo, spis mi jde o ten smradek.

Mám i nepromokavé přebalovací podložky a samozřejmě nepromokavá prostěradla a podložky (Ikea). Asi bych to vydrbala Sanytolem a nechala na slunci.

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 29.08.19 08:59

Kup si vic tech prostěradel, to se vyplatí, nez to prat. Hlavně doporucuju mit to na velle matrace, ty uz nevypereš. Jednou to manžel zkoušel, cast velke matrace namocil, ono to zateklo uplne vsude do tech bublinek, vyždímat to neslo, susili jsme to mesic, a pak vyhodili, smrad desny.

Velke deti se treba uz nepočurávají, ale můžou rozlit piti, zvracet pri nemoci, ta prostěradla využiješ.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 29.08.19 09:01

Vyměnit matraci.

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 29.08.19 09:01

Ty potahy na matrace normálně peru v pracce.

Ajuše
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 29.08.19 09:16

@sakota na smrad mi pomohlo vždycky vydrbat octem. Sice je to smrad než uschne, ale pak dobrý. A na skvrny na textil (sedačka, bobíky, koberec) používám pěnový aktivní čistič od Den Braven. Vyzkoušela jsem toho hodně a tohle jediný fakt pomohlo. Pak už teda jedině si půjčit nějaký ten vysokotlaký mokrý vysavač. Mimochodem, já taky používám nepromokavý prostěradlo. Mám teda už větší dítě co záchod zvládá v pohodě a víceméně jen pro jistotu. Jednu noc se poblil a druhou na to počůral, takže se stane. To je takovej zákon schválnosti. Já mám teda naštěstí všude i stahovací potahy. A ty toho taky dost poberou naštěstí. Protože se kolikrát stalo, že nějaký dítě v noci přišlo a počůralo se nám do postele. A tam teda žádný protičůrací podložky nemám. Ty koupím až budem starý :lol:

Káťa19
Extra třída :D 14365 příspěvků 2 inzeráty 29.08.19 09:20

@sakota a ty nemáš sundavací potah na matraci? :think:

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Echt Kelišová 8517 příspěvků 29.08.19 09:21

Sanytol a já ještě při čištění přidala, co mám pro králíka takový pohlcovac pachu v prášku, co se dává do podestýlky.

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Echt Kelišová 8517 příspěvků 29.08.19 09:21
@Káťa19 píše:
@sakota a ty nemáš sundavací potah na matraci? :think:

Jenom jeden :mavam:

llida
Kecalka 496 příspěvků 29.08.19 09:43

Ja si pozvala pana, co se zabyva cistenim sedacek… vycistil i matrace takovym pristrojem… za vycisteni rohove sedacky, baterie s vodnim kamenem a velkou matraci jsem dala neco pres litr, takze za me :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama