Jak omezit kazivost zubů?

149
5.2.20 10:45

Jak omezit kazivost zubů?

Přeji všem hezký den,
jdu si pro radu :)
Přítel (25let) si poctivě čistí zuby - má sonický kartáček, mezizubní kartáčky, byl i na dentální hygieně. Bohužel se mu kazí zuby a,,odštipují,, jedničky. Jeho mamka měla autonehodu a v těhotenství brala nějaké léky, které mohly, způsobit vyšší kazivost zubů - tehdy ji to tak řekli lékaři.
Teď mu zubařka spravuje zuby fotokompozitní výplní, která vydrží měsíc a pak se zase odštípne - ikdyž si dává pozor na to, co jí.
Chtěla bych se zeptat, zda nemáte nějakou zkušenost jak omezit tu kazivost? Nějaké vitaminy, doplňky stravy, kapky, přírodní věci?
Předem moc děkuji za odpovědi. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7574
5.2.20 11:14

Myslím, že to nejde. Spíš bych na jeho místě začala šetřit na zubní implantáty, protože ty se za celý chrup můžou vyšplhat i k 200 000Kč. Nebo zkusila změnit zubaře. Mé neteři,, obyčejný " zubař, který dělá vše na pojišťovnu úplně zuby po… Začala chodit na soukromou zubní kliniku(od toho se ale odvíjí cena) a zuby má zase v pořádku. Už ji to ale stalo kolem 30 000Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
5.2.20 11:20

@Aduš8 No to je pořád 1200,– každou návštěvu, tak se to hezky sbírá.. Moje mamka má korunky na jedničkách, potažené keramikou?? Teď přesně nevím, ale už to má strašně dlouho a pořád to drží. S těma zubařema je to tady bída. Našla jsem mu taky nějakou kliniku, kde by ho i vzali, ale je to 80 km a to zase, že jezdit nebude :roll: Tak jsem doufala, že bude nějaký zázračný přípravek :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3357
5.2.20 11:23

@Lucie1903 ale tak toto snad má mít probraný z dentální hygieny a od zubaře ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7574
5.2.20 11:24

@Lucie1903 no jo, jenže korunka musí na něčem držet. A pokud nebude mít ani zdravé kořeny, tak mu musí udělat čepy. A to jde fakt do tisíců za jeden zub. Vím, že u nás si ta soukromá klinika za jeden zub i s čepem účtuje mezi 20 a 25 tisíci. Mít zdravé zuby je dneska opravdu luxus :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424
5.2.20 11:24

Nám naše zubařka poradila od Elmexu gel gelée, chrání to zuby proti kazivosti, čistíme tím jednou týdně i dětem. Prodávají ho v lékárně asi za 250,–.Nevím zda by i přítelovi pomohl, ale zase lepší než nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.2.20 11:25

Mám to stejně. Nepomáhá nic. Už jsem zkoušela snad vše. I vitamíny apod. Manžel se mi věčně směje, že on to neřeší moc, zuby si čistí obyčejným kartáčkem, rychle a běžnou pastou, dvakrát denně. Já tím nejdražším kartáčkem, mezizubnimi kartáčky, nití, nejdražší pastou, po každém jídle, chodím na dentální hygienu, cukru se vyhýbám a stejně… :roll: na každé půlroční kontrole kaz vedle kazu, nejhorší je to na těch předních zubech no, to vypadá přímo strašně. Je mi třicet, zhoršilo se to po porodu. Asi musím šetřit na implantáty, nebo nevím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
12077
5.2.20 11:42

Minimalizovat cukr.
Maximalizovat potraviny které obsahují zdravé tuky - tedy takové ve kterých sjou vitamíny A, E,D, E,K.

D vitamín přes zimu suplementovat - okolo 1000 UJ denně - od rovnodenosti do rovnodennosti a na jaře a v létě co nejvíc chodit do přírody a s opalovacím krémem šetřit - tedy tak, a by se člověk nespálil, ale bez vystavení slunci chybí člověku D vitamín. A ten je pro stavbu zubů, i kostí podstatný.

Klíčový je zejména K2 - který najdeš v nenasyceným živočišných tucích zvířat, na které svítilo slunce a které žrali zelené - tedy vejce z volného chovu, mlíko a mléčné produkty z krav co mají přístup na pastvinu, drůbeží maso z volného chovu a podobně. A pak je v zelené listové zelenině. Kapusta, zelí a spol - zvyšuje ho fermentace.

A teda pochopitelně dostatek vápníku, hořčíku - ze stravy je to výrazně lepší, než z tablet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3748
5.2.20 12:54

Pokud jsou koreny v poradku je implantat zbytecny. Staci overlay, je vyrazne levnejsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 12:55

Kvalita zubu je geneticka. Urcite bych se poradila s dentistou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
5.2.20 13:24

Tohle se mi taky dělo, když jsem chodila k zubařce u nás. Pak jsem přešla k soukromé - ceny strašný, ale musím říct, že zatím to drží a mám to 4 měsíce - vím, že to není moc, ale u té předchozí to nevydrželo ani takto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
5.2.20 13:55
@Anonymní píše:
Mám to stejně. Nepomáhá nic. Už jsem zkoušela snad vše. I vitamíny apod. Manžel se mi věčně směje, že on to neřeší moc, zuby si čistí obyčejným kartáčkem, rychle a běžnou pastou, dvakrát denně. Já tím nejdražším kartáčkem, mezizubnimi kartáčky, nití, nejdražší pastou, po každém jídle, chodím na dentální hygienu, cukru se vyhýbám a stejně… :roll: na každé půlroční kontrole kaz vedle kazu, nejhorší je to na těch předních zubech no, to vypadá přímo strašně. Je mi třicet, zhoršilo se to po porodu. Asi musím šetřit na implantáty, nebo nevím. :nevim:

já jsem na tom úplně stejně, dentální hygienistka už neví co se mnou, zuby mám vyčištěne dobře, používám nite, mezizubní kartacky, elmex gel, na každé prohlídce u zubaře mám další kazy, už mám jednu korunka a asi budu mít bbzy dalsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
7.2.20 07:29

@Cenarius Má - zubařka řekla, že má chodit na dentální hygienu, na hygieně mu řekla, že má používat mezizubní kartáčky. Všechno dodržuje, jen jestli není ještě něco, co bychom pro to mohli udělat. Minule mu ta zubařka brousila tu výplň a odštípla mu kus zdravého zubu. Pak ho objednala na trhání osmiček - teď při poslední návštěvě se ji ptal na to trhání osmiček a ona: Já jsem Vás objednávala na trhání osmiček?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
7.2.20 07:30

@werakla Super děkuji moc, mrknu se a zkusíme. :kytka: Lepší než nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
7.2.20 07:41

@Ou Děkuji moc za radu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu