Jak opět získat chuť do života a energii?

903
2.1.21 18:21

Jak opět získat chuť do života a energii

Ahoj holky,
potřebuji pomoci. Mám teď nějaké blbé období a v podstatě depku. Do práce nechodím, protože Vánoce a ani nebudu chodit, protože kovid. Takže mám home office. Děti nemáme. Manžel je také doma. Jsem teď ve fázi, kdy mě nic nebaví, jsem líná, nic se mi nechce dělat. Kromě nákupu, úklidu a vaření nedělám absolutně nic, jen koukám na filmy. Nějak ze mě vyprchala životní energie a nevím, jak se nastartovat. Potřebuju chodit do práce, potřebuji si zajít do kina, kavárny, za kamarádkami atd, ale to v této době moc nejde. Jak se nakopnout? Jak získat zase chuť k životu a porazit lenost? Díky za vaše rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21288
2.1.21 18:25

Doma se člověk dostane do takový divný smyčky. Teď moc možností není, tak choď. Pusť si pěknou hudbu a vyraž, ideálně s manželem, ono tě to nakopne. Každý den procházku, kup si hořčík, céčko a bude líp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
2.1.21 18:30

@Lovelytrue mám to stejně. Bohužel asi moc neporadím. Jdu tedy teď ve čtvrtek do práce po 2 měsících, ale ani se mi nechce. Už jen ta představa dojíždění a několika hodin v práci mě vyčerpává..
Taky mě nic nebaví, ani nevidím žádnou naději.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15104
2.1.21 18:35
@Kirstenn píše:
@Lovelytrue mám to stejně. Bohužel asi moc neporadím. Jdu tedy teď ve čtvrtek do práce po 2 měsících, ale ani se mi nechce. Už jen ta představa dojíždění a několika hodin v práci mě vyčerpává..

To te nakopne. Me se po HO taky uz nechtelo, a po 2 dnech v praci mi manzel rekl, ze jsem to opet ja. Proste mi to pravovni prostredi chybelo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Modrásek modrý
2.1.21 18:35

Co nějaký pohyb, svižně procházky, stáhni si třeba nějakou motivační aplikaci pro pohyb, pořídit běhaci pás nebo jiný trenažér domů, začít s učením/zlepšením cizího jazyka či jiným koníčkem..

• Citovat
  • Nahlásit
2253
2.1.21 18:36

Chce to překonat tu prvotní lenost a někam vyrazit, procházky, příroda klidně bych pozvala kámošku domů na kafe, udělala doma promítání filmu pro kamarády…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21288
2.1.21 18:36
@Kirstenn píše:

Kup si něco nového na sebe, kabelku nebo nový make-up, udělej si hezky vlasy a hned se budeš těšit o trochu víc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1082
2.1.21 18:45

@Lovelytrue Začni dělat něco, co má smysl. Dělat něco pro dělání nikam nepovede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
2.1.21 18:45
@cecetka píše:
To te nakopne. Me se po HO taky uz nechtelo, a po 2 dnech v praci mi manzel rekl, ze jsem to opet ja. Proste mi to pravovni prostredi chybelo :mavam:

Děkuji, taky doufám, že mi to pomůže. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4118
2.1.21 18:46

Pomáhá vypadnout na vzduch. A najít si nějakou činnost. Já teď po dlouhé době v klidu přečetla knihu. A složila tisícidílkový puzzle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11701
2.1.21 18:54

Ven, ven, ven.
Se psem nebo s detmi clovek musi, no.
Najit v okoli nejakou trasu, kafe do termosky, udelat ohen, opect burty, pozvat kamosky 🙂.
Doma se zblaznis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2148
2.1.21 19:06
@Lovelytrue píše:
Ahoj holky,
potřebuji pomoci. Mám teď nějaké blbé období a v podstatě depku. Do práce nechodím, protože Vánoce a ani nebudu chodit, protože kovid. Takže mám home office. Děti nemáme. Manžel je také doma. Jsem teď ve fázi, kdy mě nic nebaví, jsem líná, nic se mi nechce dělat. Kromě nákupu, úklidu a vaření nedělám absolutně nic, jen koukám na filmy. Nějak ze mě vyprchala životní energie a nevím, jak se nastartovat. Potřebuju chodit do práce, potřebuji si zajít do kina, kavárny, za kamarádkami atd, ale to v této době moc nejde. Jak se nakopnout? Jak získat zase chuť k životu a porazit lenost? Díky za vaše rady.

Tak já jsem třeba šťastná, že nemusím do práce. Tobě závidím, že se do ní těšíš :mrgreen:. Jinak na mě opravdu platí to, co se obecně doporučuje - ráno vstát, upravit se, nalíčit, pěkně se obléci. Snažím se jít každý den ven, každý den cvičit a každý den se něco učit nebo si alespoň půl hodiny číst. Taky mě láká se válet a jen sledovat filmy, ale dala jsem si limit podívat se denně max na dva díly seriálu nebo 1 film.. :) A jinak se snažím každý týden si dát cíl, na co se těšit. Samozřejmě je to v týhle době náročný, ale aspoň jednou týdně si plánujeme jeden větší výlet, domácí promítání, uděláme si alespoň doma slavnostní večeři. A tak :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 20:32

Jde o to si to nějak zpříjemnit, začít doma cvičit, zkoušet třeba nový recepty, udělat kompletní úklid, začít číst, chodit na procházky a užívat si to. Protože potom přijde určitě čas, až se tohle všechno uklidní, kdy budeš chtít vypnout, nic nedělat a nebudeš moct, protože bude spousta povinností :) je to těžký, ale vzpomeneš si na to, že to vlastně nebylo tak zlý :)

• Citovat
  • Nahlásit
757
3.1.21 09:15
@terien píše:
Kup si něco nového na sebe, kabelku nebo nový make-up, udělej si hezky vlasy a hned se budeš těšit o trochu víc ;)

Děkuji ale upravuji se pořád, když někam jdeme tak více a nebaví mě to. Mám co dělat, abych se dokopala. Oblečení jsem si nějaké kupovala nedávno, k vánocům jsem dostala šperky, ale nějakou velkou radost z toho nemám. Snad jedině z knížek, když nemusím žít svou realitu, ale ponořit se do jiného příběhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30201
3.1.21 09:26

@Kirstenn jak dlouho to trvá? Může to být deprese. Kdy se už blbá nálada přehoupla do něčeho horšího. Nepodceňuj to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat