Jak ošetřit dýni, aby vydržela?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
332
14.9.11 10:26

Jak ošetřit dýni aby vydržela?

Ahojky holky,
chci pro malou vyřezat nějaké hlavy z dýní ať má na co koukat večer.Nevíte někdo jestli existuje něco čím tu vydlabanou dýni ošetřit aby déle vydržela?Jestli se to něčím nedá natřít zevnitř?
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12004
14.9.11 10:45

Důležité je vydlabat tam co nejvic te duziny zevnitr… Ale fakt ze treba zbyde pul centimetru po celem obvodu, pak neni treba to osetrovat takhle nam vydrzela az do leta.. jen je to pracne to tak dukladne vydolovat… Kdyz tam neni ta duzina tak to neschnije ani nic jineho..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
14.9.11 10:51

Aha,tak já to vyberu co nejvíc..Díky

Napadlo mě jestli to zevnitř nepostříkat třeba nějakým lepivým lakem na vlasy,aby se to neodpařovalo a nehnilo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1918
14.9.11 11:44

Jajsem puvodne cetla nazev diskuze „Jak osetrit tchyni aby umrela“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
3.10.11 15:52

Dobře, že to vím, chystám se na dýně letos poprvé, ale chtělo by to nějakou inpiraci. Neví někdo o nějaké stránce s návody jak z dýně tvořit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kisikis
2.11.13 17:41

dýně

Aby dýně vydržela

Vydlabaná dýně nemá dlouhou životnost, už po pár dnech se na ní začnou objevovat hnilobné skvrny nebo stopy plísně. V zahraničí se již mnoho let prodává speciální sprej Pumpkin Fresh, který tento proces výrazně zpomaluje, ale my si musíme vystačit s domácí nabídkou.

Veškeré nástroje, které použijte k dekoraci dýně, předem sterilizujte ve vařící vodě. Dýni důkladně zbavte všech nečistot.
Vydlabanou dýni ponořte na osm hodin do kbelíku s vodou a slabým roztokem Sava. Nechte důkladně oschnout.
Dýni zevnitř řádně vytřete vazelínou, nezapomeňte ani na řezné plochy a úst.
Pokud se i přesto objeví známky plísně, postříkejte ji silně naředěným Savem.

• Citovat
  • Nahlásit
4239
2.11.13 18:05

Ahoj, my koupili zelenou a ze 120dýní ve školce vydržela nejdéle. Je jen seschlá, neplesniví, nehnije.

Nedoporučuju klasickým savem, minulý rok jsem nastříkala a mám pocit, že v tom okamžiku začala hnít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat