Jak ošetřit mokvající ranku?

Anonymní
2.6.21 08:11

Jak osetrit mokvajici ranku

Ahoj,
Syn vcera spadl z kola, odrel si loket, ma tam hlubsi ranki, ne koc, ale hlubsi odrenina. Syn ma. poruchu autistickeho spektra, jakekoliv osetreni nadlidsky ukol, navic nesnasi lekare.

Pokusila jsem se to omyt a detinfikovat, no stoprocentni to nebylo. Neudelal se mi strup, navic na vse hned naplast, jinak rve, takze mu to nezaschlo a mokva to. Vecer jsem mu naplast strhla, at to aspon v noci dycha, trochu to zaschlo, ale tvori se mu tam pod tou rankou zluta tekutina, asi hnis?

Jak zo osetrit, nechci ho kvuli odrenine hned brat k lekari, minule na krev z oretu jsme ho drzeli 4.. :roll: chci to zkusot osetrit, kdyz by se nehojilo, pujdu..

Ale nevim jak, radsi uz nenamacet, nemyt, ne? Osetrit dezinfekci, nechat dychat, dat mastny tyl a zalepit, co je lepsi? Nebo vydezinfikovat, pak pouzit hemagel a zalepit? Ted do skolky jsem mu dala na naplast hemagel aspon..nebo byste sli hmed k lekari?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
914
2.6.21 08:16

Na náplast nenápadně dát trochu betadine masti, ta ránu čistí i vysušuje, hemagel až potom co to přestane mokvat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1259
2.6.21 08:40

Jo hlavne nemacet… ja si takhle v paty tride vyrobila slusnou jizvu na koleni a loktu po tom co me jeden kluk strcil na beton… je mi 30+ a teprve ted uz neni skoro videt..

Kazdopadne nechat dychat, klidne kazdy den jodisol nebo neco podobnyho a az to zaschne a zacne se delat strup tak at si to hlavne nestrhava a nechat to poradne dohojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
2.6.21 09:48

Pokud je neosetritelny, tak muzu doporucit spreje. Na vysuseni stribro-ted nevim, jak se jmenuje, ale je to bilo-modra lahvicka a po nastrikani ti tu ranu zapudruje. Na prikryti akutol-do minuty zaschne a pak nemusis resit naplasti. Ale nevim, jak je to s akutolem na mokvajici ranu-to bych se zeptala v lekarne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
2.6.21 23:47
@kateka.1 píše:
Pokud je neosetritelny, tak muzu doporucit spreje. Na vysuseni stribro-ted nevim, jak se jmenuje, ale je to bilo-modra lahvicka a po nastrikani ti tu ranu zapudruje. Na prikryti akutol-do minuty zaschne a pak nemusis resit naplasti. Ale nevim, jak je to s akutolem na mokvajici ranu-to bych se zeptala v lekarne.

Alfasilver sprej :) ten by mohl dobře zafungovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
3.6.21 00:19

@kubmaja02 presne ten - ja si ten nazev snad nikdy nezapamatuju :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11531
3.6.21 00:32

Teprv nedávno jsem objevila Betadine mast a nedám na ni dopustit.
Dcera trpí na to, že jí rána zčervená, trošku se zanítí - máznu mast, přes to náplast a hojí se to úplně zázračně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat