Jak oslovovat partnerky našich otců?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:08
Jak oslovovat partnerky našich otců?

Ahoj holky, prosím o názory. S mužem jsme oba z rozvedených rodin a naši otcové mají mladé manželky. Jsme třicátníci a našim macechám je 35-41 let. Náš syn už začíná pomalu prndat a já celkem váhám, jak ho vést k tomu, aby tyto dvě „paní“ oslovoval. Když jsem se jich natvrdo zeptala, tak jedna řekla babi a druhá teto :? Podle našich otců (dědů našeho syna) to jsou samozřejmě babičky, ale kdyby se tohle oslovení dozvěděly naše matky (skutečné babičky), byl by oheň na střeše. Nechci dělat v rodině dusno a vím, že to není žádná tragédie, ale ráda bych znala vaše názory. Pode mě má být „dědeček a babička“, né děda a teta. Tím se ale dotknu našich matek a té macechy, které je 35 a chtěla to oslovení Teta. :? Nechci v tom tomu malému dělat guláš. Díky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 07.10.14 14:09

Křestním jménem

Ukulina
Extra třída :D 14698 příspěvků 07.10.14 14:12

Taky oslovujeme partnery našich rodičů křestními jmény.

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 07.10.14 14:13

Ono dite k tomu pocitove dospeje samo, jak je oslovovat. Ja manzelce od dedy(jemuz mi delalo problem rikat dedo, nevim proc, moc jsme se nestykali, spise vubec) rikala teto, manzelovi od babicky jmenem nebo dedousi (to se mu moc libilo, je to american)

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 07.10.14 14:13

A proč jedna nemůže být babička a druhá teta? Zmatek v tom dítě mít nebude - bere věci tak, jak jsou.
A ohledně těch maminek (pravých babiček) - oni nemají žádného přítele (dědečka?)

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 07.10.14 14:16

Já dodnes nevím jak mám oslovovat vlastní tchánovce :lol:
Ale babičko u mladé holky (což do 40 pro mě je) mi přijde divný, i když je to manželka dědečka. Asi bych volila jméno.
Já měla dva dědečky, vlastního a nevlastního (a ještě jednoho, ale to byl děda mého bráchy, ne můj, ale taky jsem mu říkala dědo), byli 10 let od sebe, jenže v době mého dětství jim oběma bylo už přes 55, takže mi to přišlo normální. Nicméně kdybych byla vedená mu říkat jménem, asi bych neměla problém, protože stejně jsem je rozlišovala na děda X a děda Y.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:18

@malinika Babičky jsou singl.

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 07.10.14 14:18

Oslovujeme křestním jménem. Moje macecha má taky jen o pár let víc než já, tak nám to přišlo jako nejlogičtější :)

Příspěvek upraven 07.10.14 v 14:19

Mrs. S
Kelišová 5034 příspěvků 07.10.14 14:19

Moje mamka má přítele začala s ním žít než se malý narodil, malý u nich je každou chvíli, mamčin přítel se mu věnuje a malý ho oslovuje dědo. A můj otec taky prská, ale má smůlu, prostě takhle jsme se dohodli, navíc o mamce ani o jejím příteli před otcem se nezmiňuju, radši :)

subsomi
Kelišová 6743 příspěvků 12 inzerátů 07.10.14 14:19

Asi bych zůstala u babiček :think:
Třeba naše děti mají 2 babičky a 2 dědečky (oboji rodiče žijí spolu), ale oba s manželem máme babičky, takže děti mají i prababičky a taky jim říkají „babi“ nějak nerozlišují „babi a prababi“ :think: stejně tak tety. Mají tety, ale taky všechny naše sestřenice a bratrance naše tety jsou pro ně tety - na vysvětlování složitých příbuzenských vztahů je čas jindy.

Ukulina
Extra třída :D 14698 příspěvků 07.10.14 14:19

Zakladatelko, děti to opravdu neřeší. Příjímají stav, jaký je.

kopretina79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:20

Ja i moje dcerka ji oslovujeme jmenem

karlle
Kelišová 6220 příspěvků 07.10.14 14:20
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím o názory. S mužem jsme oba z rozvedených rodin a naši otcové mají mladé manželky. Jsme třicátníci a našim macechám je 35-41 let. Náš syn už začíná pomalu prndat a já celkem váhám, jak ho vést k tomu, aby tyto dvě „paní“ oslovoval. Když jsem se jich natvrdo zeptala, tak jedna řekla babi a druhá teto :? Podle našich otců (dědů našeho syna) to jsou samozřejmě babičky, ale kdyby se tohle oslovení dozvěděly naše matky (skutečné babičky), byl by oheň na střeše. Nechci dělat v rodině dusno a vím, že to není žádná tragédie, ale ráda bych znala vaše názory. Pode mě má být „dědeček a babička“, né děda a teta. Tím se ale dotknu našich matek a té macechy, které je 35 a chtěla to oslovení Teta. :? Nechci v tom tomu malému dělat guláš. Díky.

My jsme se dohodli na,,dědeček a babička".. Nechceme v tom holkám dělat zmatek protože jsou ještě malé aby to pochopili a naši se rozvedli a zase sezdali než se starší narodila :nevim: Tak proč to komplikovat ať si cestu a vztah mezi sebou vytvoří samy děti ;) Mam také rozvedené prarodiče a taky se tak stalo před mým narozením, to že jsou to nevlastní jsem se dozvěděla až v 5.třídě kdy jsme dělali strom života a učitelka mi vysvětlovala, že nemůžu mít tolik babiček a dědečků pak mi to teprve naši vysvětlili, ale dodnes je oslovují babi a děda.

Hr4sek22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 14:21

Otec mého přítele je potřetí ženatej. Babičky má náš malej prostě dvě (matku přítele a manželku) Ta třetí.. s tou se nevídáme, ale té by určitě říkal jménem :nevim: Jinak našeho syna prababička má rok novýho „pána“ (děda od přítele umřel) a už se mu říká dědo atd. :nevim: :)

Mrs. S
Kelišová 5034 příspěvků 07.10.14 14:21
@subsomi píše:
Asi bych zůstala u babiček :think:
Třeba naše děti mají 2 babičky a 2 dědečky (oboji rodiče žijí spolu), ale oba s manželem máme babičky, takže děti mají i prababičky a taky jim říkají „babi“ nějak nerozlišují „babi a prababi“ :think: stejně tak tety. Mají tety, ale taky všechny naše sestřenice a bratrance naše tety jsou pro ně tety - na vysvětlování složitých příbuzenských vztahů je čas jindy.
:pankac: takhle je to i u nás, prababičce se nelíbí oslovení prababi a malý to neumí vyslovit :)
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >