Jak otočit mimčo v 36.tt hlavou dolů

10561
30.5.13 10:54

Jak otočit mimčo v 36tt hlavou dolů

Ahoj holky, před chvilkou jsem se vrátila od doktora, dělal mi ultrazvuk a malá se mi otočila, je koncem pánevním, minulý čtvrtek byla jestě hlavičkou dolů, pretočila se mi, myslím předevčírem, jsem 36tt. Doktor mi řekl že pokud se neotočí, budu muset podstoupit císařský řez, což bych opravdu nerada. Mám ještě dvě děti které se narodili přirozeně. Nemáte nějaký babský rady aby se mi otočila? Co mám dělat? Moc děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10611
30.5.13 10:55

@peluani myslím, že doporučují dělat kočičí hrbet :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6774
30.5.13 11:01

Někde jsem četla svítit si tam baterkou, což mě hrozně rozesmálo, ale třeba to funguje. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10561
30.5.13 11:03

@Fíková to jsem řekla sestřičce a hrozně se smála že to neslyšela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746

Mě taky byly doporučeny ty kočičí hřbety, ještě by prý mohl pomoct, hlazení po hlavičce, ve směru, kam se má otočit nebo jezdit rozsvícenou baterkou po bříšku, taky tím směrem, jak se má otočit, nevím, ale jestli to funguje, já jsem teda zatím na konci 30.týdne, držím ti pěsti, aby se malá otočila, taky bych nerada rodila císařem, ale koncem pánevním už vůbec ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1447

Já zkoušela všechny mozne rady a stejne se neotocil :-) mi bylo řečeno ze CS se děla jen prvorodickam a nebo kdyz se čeká chlapeček. Tvůj dr, ale určitě vi co říká. Zkoušela jsem hřbety, moxovani, pousteli jsem mu přes sluchátka hudbu :-) a nic : držím palce třeba se mala jeste umoudri, ale někdy ty mimina vi proc jsou KP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10561
30.5.13 11:04

@kotaska91 dekuju zkusim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
30.5.13 11:06
@kotaska91 píše:
@peluani myslím, že doporučují dělat kočičí hrbet :think:

ano to mi dr doporučila se a malá se mi otočila dělala jsem to xkrát denně od 30tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
30.5.13 11:06
@kotaska91 píše:
@peluani myslím, že doporučují dělat kočičí hrbet :think:

ano to mi dr doporučila se a malá se mi otočila dělala jsem to xkrát denně od 30tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10611
30.5.13 11:07

@peluani tak snad to pomůže, mojí známé se malá přetočila až v 37.tt, takže ještě naděje je, držím palečky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
30.5.13 11:25

Nedávno jsem viděla video na youtube kde dítě otočil doktor. trvalo to asi 3 minuty. Je mi líto ale nevibavuji si jak se to jmenovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
30.5.13 11:25

Mě se třetí dítko přetočilo hlavou dolů v den termínu porodu (rodila jsem o týden později). Dělala jsem vše možné, vesměs, co je tady napsáno, ale myslím, že se rozhodl sám - císaře jsem odmítla, chtěla jsem přirozený porod. Od toho 36. týdne chlapec vesměs nacvičoval spartakiádu - jednou hlavou nahoru, pak příčně, pak hlavou dolů, pak znovu hlavou nahoru atd. a žádný drobeček to nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
30.5.13 11:28

Stalo se mi to samé, malá hlavou dolů a najednou se rozhodla zase otočit. Pomohlo mi kupodivu žehlení :lol: Dala jsem si na zem deku a v předklonu jsem žehlila nebesa, asi se to malé nelíbilo, protože cca po 10 ti minutách se začala točit, to jsem spolehlivě poznala, myslela jsem, že mi vyleze břichem ven :lol: Tak to zkus, za to nic nedáš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5843
30.5.13 11:36

Toto mi doporučila dula:
Někdy to děti dělají jen proto, aby si jich rodiče více všímali.:)
Z počátku bude stačit domlouvání a doporučuje se představovat si, že dítě
dělá kotrmelce. :)
Nejlepší pomoc je chodit pravidelně plavat, při předklonu a pohybu se dítě vysune z malé pánve a má větší šanci se otočit. Pokud nepomáhá jen plavání,
doporučuje se dělat ve vodě stojku, ale to ne každý dovede a nebo chce.
Pak je dobré dělat co nejvíce věcí na čtyřech- vytírání, utírání prachu,
hraní s dítětem, praní v předklonu ve vaně, cokoli tě napadne.
Většinou se to děje maminkám, které mají sedavé zaměstnání.
Někdy to ale souvisí i s miminkem- týká se to jeho strachu otočit se hlavou
dolů a symbolicky jakoby „vrhnout se po hlavě do světa“. Chce být pořád
blízko srdce matky…tady pomůže uklidnění, že to spolu zvládnete…
Dá se využít MP3 nebo jiný přístroj:) s hudbou a sluchátka dát dolů na
břicho, děti jsou zvědavé a někdy se za hudbou otočí. Nebo se dá taky
svítit na dolní část břicha baterkou.
Pak se dělají masáže, jakoby ho navedeš tím směrem, kterým se má otočit,
ale to by ti musel Dr. říct, kde má hlavu, na kterou stranu se jakoby dívá. Pak
ji vedeš od hlavičky ke kolínkům, jakoby do předklonu a masíruješ břicho
tím směrem nebo svítíš tou baterkou od očí do předklonu a dolů. Indický most. Pokud nic z těchto metod nepomůže, tak se později může zkusit moxování.
Jsou to takové tyčinky, kterými se nahřívají akupunkturní body na malíčcích u nohou.

Já dělala dva dny to, že jsem často klečela na čtyřech, abych měla uvolněné bříško, hrudí jsem byla opřená o postel, ať je mi pohodlněji a obrátila se do dvou dnů (bylo to ovšem dříve, než ve 36.tt) Hodně štěstí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
30.5.13 11:50

Já jsem v 35tt a naše prďola je buď hlavou nahoru nebo napříč, do pánve se jí evidentně nechce. Prvorozený se otočil až na konci 36tt. Já to enchávám přírodě, buď se otočí nebo ne :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat