Jak oznámit mé těhotenství 'snažilce'?

608
24.3.16 07:37

Jak oznamit me tehotenstvi 'snazilce'?

Ahoj.
V nejblizsich dnech se chystame na navstevu k dobrym znamym o nichz vime, ze se roky snazi o miminko a nejde jim to. Trapi me, jak jim citlive oznamit nase tehotenstvi. Hrozne neradi bychom je nejak ranili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64717
24.3.16 07:39

@Maylaa normálně, narovinu.. pokud je to ranit má, tak to tak stejně bude :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12067
24.3.16 07:41

@Maylaa normálně. Oni sami dobre vědí ze se todle kolem nich děje, zvláště když už to řeší delší dobu…
Podpor kamarádku třeba tím, ze ji das napít ze své sklenky-pověra se napít po tehotne…slaba úlitba ale s grácií
Nelituj je, oni mají sami smutku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20126
24.3.16 07:44

@Maylaa Oznam jim to s pokorou, ne s vitezoslavnym usmevem. Mne vzdy nejvic mrzelo, kdyz jsem videla, ze lide tehotni na prvni dobrou, berou to jako automatickou vec a nechapou, ze nekdo netehotni. Kdyz jsem vedela, ze maji treba za sebou neuspesne tehotenstvi, tak jsem se z jejich tehotenstvi opravdu uprimne radovala s myslenkou, ze na nas take dojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
24.3.16 07:45

Reknete to pokud mozno co nejstrucneji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6536
24.3.16 07:46

@Maylaa úplně chápu, jak se cítíš. Když jsem se to chystala říct kamarádce, které to dlouho nešlo a mělo nás u toho setkání být víc, tak jsem jí předem napsala mail, že se omluvám, že je to pro mě nová situace, že nevím, jestli postupuji vhodně, ale že jsem těhotná a že ji nechci třeba šokovat osobně, aby nebyla zaskočená a že jí to říkám předem takto, aby to třeba mohla zpracovat a neřešila to pak v sobě před ostatními. takhle to vyznívá nešťastně, já se ale opravdu cítila brát ohledy na to, jak se může cítit, i když to samozřejmě nevím, každý jsme jiný. Jen jsem si představila, že když by mi to někdo řekl ve skupině, kde všichni ví, že nám to nejde, že bych třeba mohla být zaskočená a podle toho jsem jednala u ní. Kamarádka je teda úžasná holka, přející a byla šťastná za nás a teď už je i ona šťastná těhule :dance: Ale vy tam budete jen ve čtyřech, tak tam bych to řekla narovinu, možná ale kamarádce bys to mohla říct ty někde na pokecu u kafíčka, třeba jí jít pomoct do kuchyně něco chystat a kamarádovi tvůj partner?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28149
24.3.16 07:48

No hlavne ji nedavej napit ze sve sklenky, aby taky otehotnela, to bych si pripadala jak menecenna, co ji musi posvetit vyvolena.

jinak oznamit jim to normalne - tj. cekame dite, jsem tehotna atd. a nijak se nevyjadrovat k jejich snazeni, pokud o tom sama kamaradka nezacne mluvit. Pokud ona bude smutna a zasahne ji to, bude chtit se s tim nejpsi vyporadat pozdeji sama o samote. Takze pokud vam pogratuluji, coz udelaji, tak pak hned muzete zmenit tema hovoru, to bude asi nejlepsi.

No uvidis, zasahne ji to kazdopadne, ale pokud jste dobre kamaradky, postupne se s tim casem vyporada. Mozna te ze zacatku nebude tolik vyhledavat, ale nechci predjimat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20126
24.3.16 07:51

@suvik Ano, s tou sklenkou bych si tak take pripadala :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
24.3.16 07:51

Stejně jí to zasáhne, ať jí to oznámíš jakkoliv, počítej, že možná ze začátku „krapet omezí styky“ není to nic proti tobě, ani že by ti to nepřála, je to o ní, než to zpracuje.

Řekni to normálně a pak se dál bavte o něčem jiném.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1181
24.3.16 07:52

Když to vezmu podle sebe - taky jsem několik let nemohla otěhotnět. A když mi nějaká blízká kamarádka řekla, že je těhotná, tak jsem to brala tak nějak normálně. Vždyť to byly kámošky. Vevnitř to zabolelo, ale přála jsem jim to. Oznámila bych to narovinu, vyhnula se větám "ono to příjde, uvidíš; nemysli na to… :cert: " a dál se tím neprobírala, pokud ona nezačne. Mě spíš vadilo, když mi po porodu cpaly miminka na pochování, to pro mě bylo horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
24.3.16 07:53

A jako cucni si z mé sklenky, ať se nakazíš těhotenstvím…to pro boha živýho ani omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3876
24.3.16 07:55
@Cuddy píše:
@suvik Ano, s tou sklenkou bych si tak take pripadala :(

To ani neznam, ale taky bych nebyla rada. Jak pisou holky, strucne a zmenit tema :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20126
24.3.16 07:57

A to nasledne omezovani styku je zavisle casto na tom, jak se ta tehotna zena chova nadale. Pokud se zacne tocit jeji zivot a hovor pouze kolem tehotenstvi, tak se patrne vztahy na cas utlumi, protoze dojde spolecna rec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69413
24.3.16 08:15

@Maylaa kamoska mi to napsala dopredu pres facebook zpravou, abych nemela sok na navsteve :-) v ten okamzik jsem za to byla rada :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54329
24.3.16 08:34

Oznámit a pokud se sama nebude ptát na podrobnosti, tak to nerozvádět. Hlavně říct včas (tím nemyslím v 5.tt, ale zas ne se až měsíc před porodem objevit s břichem nebo ideálně bez varování napsat SMS o narození mimina), fakt mě deptalo, když jsem se s někým vídala relativně pravidelně a pak jsem se oklikou dozvěděla, že za dva měsíce rodí, přičemž jsem ji třeba v nějakém pátém měsíci x-krát viděla. Věděli to všichni včetně širokého příbuzenstva, jenom přede mnou se to tajilo, snad aby mě neranili, jako by se to dalo utajit na věky. To mi přišlo mimořádně uhozené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat