Jak oznámit rodině těhotenství?

Anonymní
12.12.19 09:59

Jak oznámit rodině těhotenství?

Ahoj holky/maminky,

nevím jak oznámit rodině, že jsem těhotná. Včera jsem byla u lékaře a potvrdil mi těhotenství, jsem těhotná 12 týdnů a 3 dny :) S přítelem se moc těšíme, ale nevím jak to říct rodičům. Rodiče mě vždycky měli za neschopnou a nezodpovědnou. Stalo se toho opravdu hodně, proto jim neříkám o sobě vůbec nic, nevědí ani, že mám přítele, nevědí kde pracuji, kde bydlím.. nechci aby cokoliv o mě věděli. Nechci ale před nimi tajit, že budu matkou a nevím jak to říct. Matka vždycky říkala, že nechce být babičkou.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1154
12.12.19 10:27

Máš divné vztahy s rodiči :(
Když o tobě nic neví a ty nevíš nic o nich, tak bych se tímhle vůbec netrapila. Prostě jak bude příležitost, tak k nim přijdu s partnerem a oznamte to. Je jejich věc jak to vezmou ne, když se nestýkáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
12.12.19 10:38

Ahoj,
pokud jsou vztahy takové, jaké popisuješ, tedy že rodina neví, kde pracuješ, bydlíš, tak jim podle mého nemusíš ani oznamovat, že jsi těhotná.
Pokud takovou potřebu z nějakého důvodu máš, pak si myslím, že pro tebe bude nejjednodušší oznámit to písemně. A aby to nebylo nezdvořilé po sms, tak bych to poslal na nějakém přání poštou.
Důležité je, abys ty byla spokojená, aby vztahy s okolím neovlivnili tebe a mimčo. Hodně síly, zdraví radosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21785
12.12.19 10:58

Když jim neoznamuješ nic, těhotenství bych také neoznamovala, kor když to ani nechtějí, možná jim pošli mms z porodnice, až porodíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8120
12.12.19 11:24

Taky bych jim asi pak oznámila, že mají vnouce a uvidíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
12.12.19 16:48

Jestli je to jak říkáš a vůbec nejste ve styku, asi je to mezi vámi velmi zlé a tedy bych nic neoznamovala. Pokud nechceš, aby fungovali jako prarodiče, pak ta informace nemá žádný přínos

• Citovat
  • Nahlásit
252
12.12.19 20:18

Souhlas s ostatními, pokud se s nimi nestýkáš, neoznamovala bych. Až po narození, tam je pak spíš šance, že se ty vztahy trochu napraví, si myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.20 22:25

Ahoj ve spolek. Řesím jeden vážný problém. Nekdy před říjnu minulého roku se ze me stal vdovec a zustal jsem s dvouletou holkou sam. V květnu jsem si našel přitelkyni a vše šlape jak ma.. Chtěl sem mladou ženu a začít od znova. Jen se nám povedlo, že rychle otěhotněla… nechtěně… rozhodli jsme se že si to malé necháme. Je mi 33 a ji 23… byl to boj mezi námi, ale hlavní boj je jak to teď oznámit mým rodičům a rodičům mojí nebožky ženy… Moji rodiče partnerku znaji a libi se jim. Ale je prostě mlada a mají strach…Parntnerka ma zkušenosti s detmi a mala ji miluje nadevše… Otec nebožky ženy nam to také přeje…ma jí také rád… ale neví že je těhotna… Neví to moje rodina a rodina nebožky ženy… Jak jim to oznámit…?? Jsme v 6 TT… Zatím spolu logicky nebydlíme, ale nastěhuje se ke mě… nekdy v srpnu… Jak to oznámit? Bude to spousta řevu a výčitek, ale nakonec kvůli malé se kterou mi pomáhají to snad přeberou a bude vše zase dobré…

• Citovat
  • Nahlásit
31148
22.7.20 22:27

Tak rodičů nebožky ženy to nemusíte říkat hned, tvým rodičům třeba až po prvním screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
22.7.20 22:28

Zatim to nechte byt, alespon do 12tt. Stat se muze lecos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.7.20 22:30

oznámení

Ahoj ve spolek. Řesím jeden vážný problém. Nekdy před říjnu minulého roku se ze me stal vdovec a zustal jsem s dvouletou holkou sam. V květnu jsem si našel přitelkyni a vše šlape jak ma.. Chtěl sem mladou ženu a začít od znova. Jen se nám povedlo, že rychle otěhotněla… nechtěně… rozhodli jsme se že si to malé necháme. Je mi 33 a ji 23… byl to boj mezi námi, ale hlavní boj je jak to teď oznámit mým rodičům a rodičům mojí nebožky ženy… Moji rodiče partnerku znaji a libi se jim. Ale je prostě mlada a mají strach…Parntnerka ma zkušenosti s detmi a mala ji miluje nadevše… Otec nebožky ženy nam to také přeje…ma jí také rád… ale neví že je těhotna… Neví to moje rodina a rodina nebožky ženy… Jak jim to oznámit…?? Jsme v 6 TT… Zatím spolu logicky nebydlíme, ale nastěhuje se ke mě… nekdy v srpnu… Jak to oznámit? Bude to spousta řevu a výčitek, ale nakonec kvůli malé se kterou mi pomáhají to snad přeberou a bude vše zase dobré…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8354
22.7.20 22:40

Premyslim, jestli je adekvatni reakce spousta revu a vycitek :think: Jako je asi blbe, ze jsi netruchlil - kvuli tobe je to blbe. Zpracovat takove trauma trva pry min.1 rok. Ale reagovat na novy zivot revem a vycitkami? Vsak to se dalo celkem cekat u lidi ve vasem veku, ze se to muze stat :think: A maji pravo na nejaky rev a vycitky? Vycitky jako za co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56489
22.7.20 22:44

Odkud jsi? Nechceš zajít na pivo? Taky jsem zůstal před třemi lety, po smrti ženy sám, s dvouletou holčičkou. Já jsem teda rok byl sám, ale teď už mám přítelkyni. Jestli vědí, že spolu jste, zašel bych na návštěvu, koupil vínko a to těhotenství oznámil- ale až to bude úplně jisté- v tom s holkama souhlasím. Ať se vám narodí zdravé dítě a jste všichni spokojeni. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3172
22.7.20 22:51

No reakce mohou být různé, přeci jenom každý prožíváme takové trauma jinak.. její rodiče to mohou brát jako, že ti neni snad smutno po jejich dceři, že si tak rychlo jsi schopný najít,, náhradu" a ještě s ní založit rodinu… Oznam to až vše bude jisté, v klidu, to prostě řekni, jen pro tvou partnerku ta role nebude jednoduchá a doufám, že to ustojí..neb bude vždy ta druhá, pro rodiče partnerky, co už bohužel tu není..ale třeba se pletu a ani nevím jak často se budete vídat a jaký máte vztah..Přeji ti hodně síly a rozumné lidi kolem sebe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10842
22.7.20 23:53

No, je to celkem fofr, jak brzy sis našel někoho nového, i pro dcerku. Tohle se ti může ještě dost vymstít.
Ale teď už není moc cesty zpět.
Tak oznamovat nic nemusíš, všimnou si časem, že jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat