Reklama

Jak oznámit svým žákům těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 15:53
Jak oznámit svým žákům těhotenství

Ahoj,
jsem v 16 tt a začíná to být už trošku vidět, i když kdo nic neví, spíš typuje že jsem přibrala :)
Učím na ZŠ a přemýšlím, jak oznámit svých páťákům, že jsem těhotná, a jestli vůbec. Nechci ale, aby si špitali že jsem prostě tlustá :-D
Asi to moc řeším, já vím :) Ale přijde mně divné jenom tak zničeho nic říct- Víte děti, jsem těhotná :-D
Napadá Vás něco originálnějšího?

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 15:57
@Anonymní píše:
Ahoj,
jsem v 16 tt a začíná to být už trošku vidět, i když kdo nic neví, spíš typuje že jsem přibrala :)
Učím na ZŠ a přemýšlím, jak oznámit svých páťákům, že jsem těhotná, a jestli vůbec. Nechci ale, aby si špitali že jsem prostě tlustá :-D
Asi to moc řeším, já vím :) Ale přijde mně divné jenom tak zničeho nic říct- Víte děti, jsem těhotná :-D

Záleží jaké máte ve třídě vztahy. Pokud je to fajn třída, kde máte rovné vztahy, tak bych jim řekla něco ve smyslu asi si myslíte, že jsem se v létě cpala hodně zmrzlinou že mám větší břicho, ale čekám miminko..... nebo tak něco. Pokud to není banda grázlů, tak Ti asi i pogratulují a budou se ptát, tak se připrav, že následující hodinu asi nebudeš učit, ale povídat si o těhotenství atd.. Ale nevím jestli v 16tt není náhodou brzy to všeobecně říkat? Já to řekla v práci až kolem 18-20tt.

Hanka1
Extra třída :D 13506 příspěvků 11.10.18 15:59

Moje dite je v pate tride a když jsem včera pohromadě na oslave narozenin videla tu zvěř, tak bych jim rekla, ze at me koukaji poslouchat, ze cekam miminko a nemuzu moc křičet a rozčilovat se…:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

BohunkaP
Extra třída :D 14918 příspěvků 11.10.18 16:01

No, tak jelikož budeš ze školy odcházet, tak říct o tom dětem by snad měla být naprostá samozřejmost, ne?

„Děti, v březnu se mi narodí miminko, takže se spolu budeme muset rozloučit a dostanete jinou paní učitelku“ … nerozumím, v čem vidíš problém :nevim:

Hanka1
Extra třída :D 13506 příspěvků 11.10.18 16:03
@BohunkaP píše:
No, tak jelikož budeš ze školy odcházet, tak říct o tom dětem by snad měla být naprostá samozřejmost, ne?„Děti, v březnu se mi narodí miminko, takže se spolu budeme muset rozloučit a dostanete jinou paní učitelku“ … nerozumím, v čem vidíš problém :nevim:

taky nevidim v tom problém, navic jestli zakladatelka uci Prirodopis, tak v petce se uz bere rozmnozovani, tak muze spojit prijemne s uzitecnym…

Anik
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 11.10.18 16:14

Nějak v tom smyslu „děcka snažte se, nechci vám v pololetí psát na výzo špatné známky, budou to na tři roky poslední známky, co napíšu, tak ať to není žádná hrůza“!!!!
Když se budou tvářit nechápavě, tak vysvětlíš - no prostě v únoru /nebo kdy/ odcházím na mateřskou,,,to už snad poberou.

V 5. třídě si totiž větu „děti, čekám miminko“ neumím moc představit.

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1513 příspěvků 11.10.18 16:17

Já si děti (taky páťáky) posadila do kruhu na koberec, řekla jsem, že jim chci něco říct, že čekám miminko a nechala kolovat fotku ze screeningu. Ohlasy byly perfektní. Do konce školního roku mě opatrovaly a pomáhaly. Ráda na ně vzpomínám. :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 16:42

Učím češtinu, tak jsem dětem dala na rozbor do testu větu typu Naše paní učitelka je těhotná, takže od září nás bude učit někdo jiný. No takhle - ten test jsem nakonec musela anulovat :mrgreen: (ale přiznám se, že jsem s tím počítala).

pecenaBrokolice
Stálice 71 příspěvků 11.10.18 16:57

Pamatuji si, že když jsem já byla v páté třídě (po roce 2000, bylo už v tomto století, pro upřesnění), tak nám naše paní učitelka řekla úplně v pohodě jednoho dne a celé třídě, že odchází na mateřskou - to už jsme pochopili a pak doplnila, že čeká miminko. Nic víc, nic míň, my jsme měli radost, ona měla radost, pak jsme si o tom povídali a víc se nedělo, akorát nám bylo smutno, když odešla. :hug:

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 18241 příspěvků 11.10.18 17:02
@Anonymní píše:
Ahoj,

Předpokládám, že vedení školy už to ví. Tím pádem to není tajemství a brzy se to dozví někdo z rodičů, pokud se tak již nestalo. Je lepší to říct na rovinu, než pak být terčem spekulací a domněnek.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Monika Štiková se zabydluje v Německu: S chlapcem, co vypadá jako její vnuk

Od té doby, co si Monika Štiková našla mladého přítele, vidíme ji v Česku čím... číst dále >

Kristelová si během soudu s Řepkou změnila jméno! Neuměla ale vysvětlit proč

Osm let natvrdo. Až na tak dlouho si může Tomáš Řepka jít sednout za... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >