Jak oznámit těhotenství kamarádce, které se nedaří

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.11.21 17:56

Jak oznámit těhotenství kamarádce, které se nedaří

Ahoj holky,

prosím anonym, pro mě citlivé tema.
Mám velmi dobrou kamaradku, která se mi před časem svěřila, že se jim delším čas (rok+) nedaří otěhotnět. Já mám jedno dítě a druhé na cestě (momentálně 16tt). Když jsme se o tom bavily, tak jsem říkala, že druhé zatím neplánujeme, ale během par měsíců jsme doma názor změnili a dali jsme tomu volnější průběh, ať se stane, co se stát má a buď se zadaří (u prvního to nějaký čas trvalo) nebo ne a necháme tak.
A mně je to teď blbé vůči kamarádce a nevím, jak se mám zachovat a co dělat, abych ji ranila co nejméně… resp. já vím, že ona je velmi hodný člověk, takže nám to bude prát, ale také vím, že to pro ni bude rána a šok, protože jsem říkala, že druhé zatím neplánujeme a teď už jsem těhotná, takže se zadařilo velice rychle…
Uvidíme se nejspíš až někdy před Vánoci a zvažuju, jestli nebude lepší ji to napsat? Aby měla nějaký čas to strávit a nebude to pro ni tak těžké mi třeba “gratulovat s úsměvem” osobně…? Přemýšlím, jak bych to brala já a ze možná tahle varianta by byla snesitelnejsi… zas nechci, abych vypadala jak nějaký srab nebo aby to proste nepusobilo blbě…
Budu Radana názor hlavně holek, které taky nemohly dlouho otěhotnět a jak se jich oznamování ne/dotykala… muž mi říká, že určitě zažila za tu dobu takových oznámení tehotenstvi, že už “musí být zvykla”, ale já to vidím trochu jinak a myslím, ze prave každé další tehotenstvi, kdy jim se nedaří, mají být horší a těžší… tak to chci udělat pro ni co nejvíce citlive, ale nevím, co to přesně je…
Děkuji za rady a názory :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38251
28.11.21 18:06

Řekla bych jí to spíš osobně, až se zeptá, co je nového. Uvidíš její reakci. Třeba bude šťastná i za tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
28.11.21 18:06

Ahoj, jako žena která se taky už rok neúspěšně snaží, chci ocenit tvůj přístup :) je hezké jak ti na kamarádce záleží.
Věřím že to pro ni bude těžke. Já sama holkám ve svém okolí přeji štěstí a zdraví a radují se s nima, zároveň ale vnitře žárlím a bolí mě to. Ve své situaci bych uvítala to co ty navrhujes…kdyby mi kamarádka napsala a zároveň mi dala čas a prostor, abychom se viděly až to trochu zpracuju. Kdyby si to na mě vybalila při osobním setkání, tak bych asi pogratulovala ale v tu chvíli bych chtěla být sama… Takže za mě lepší když jí to napíšeš, bude mít možnost si doma pobrečet a „vzpamatovat“ se z toho…sejde se s tebou až bude vědět že to ustojí a věřím že se bude radovat s tebou :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4074
28.11.21 18:09

Rozhodně bych jí to napsala :) ještě před setkáním. Ona si to zatím v sobě zpracuje :palec:
A až se potkáte tak už bude v pohodě. Bude to už hotová věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7116
28.11.21 18:14

Jako žena, kteřá řešila neplodnost 13 let se určitě a rozhodně přikláním k tomu, abys jí to napsala :srdce: šetrně, hezky, nadějně i pro ni..

bude mít čas se s tím smířit, nebude to pro ni lehké, i když to třeba na sobě nedá znát..
gratuluji :kytka: a jsi hodná, že na ni a její pocity myslíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10992
28.11.21 18:18

Myslím, ze už si je to měla rict ve chvíli, kdy jste se začali snažit. Takhle to nejspíš moc nepobere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38251
28.11.21 18:19

@Lucy75
Ale ona se snaží něco přes rok. A zakladatelka za nic nemůže. A jsou kamarádky. Ty by k sobě měly mít blízko. I na smutné věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
28.11.21 18:26

:srdce: je krásné, jak přemýšlíš nad pocity své kamarádky, takhle vypadá opravdové přátelství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
28.11.21 18:27

Když jsem nemohla otěhotnět, moje nejlepší kamarádka mi svou novinku zavolala. Sdělila mi to velmi citlivě a počítala s tím, že budu smutná. Byla jsem, ale vážila jsem si její empatie. Věřím, že i tvoje kamarádka to ocení. Já bych tedy zvolila telefonát před tím, než se uvidite. ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.21 18:30
@karkarka píše:
Myslím, ze už si je to měla rict ve chvíli, kdy jste se začali snažit. Takhle to nejspíš moc nepobere.

Ano, to jsem samozřejmě měla a mrzi mě, ze jsem to neudělala, ale mezi rozhodnutím od začátku snažení po zjištění tehotenstvi ubehl měsíc, kdy jsme se s kamarádkou ani neviděly, takže za prve nebyla příležitost, za druhé jsem nečekala, že to bude trvat tak dlouho a při prvni příležitosti bych ji to samozřejmě řekla… o to víc je mi celá situace nepříjemná, že to pro ni bude opravdu rána z čistého nebe. Ale s tím už teď nic bohužel neudělám.

• Citovat
  • Nahlásit
5112
28.11.21 18:58

Kamarádka ví o potratech co jsem loni prodělala tak jen to mela lehci, ale napsala jsem ji to a taky jestli bude chtít odložit plánovaný sraz o nějaký čas tak to chápu a akceptuji. Horsi to bude v rodině kde se nedaří přes dva roky a o neuspesich nevi. Určitě budeme volat, teda Resp manžel beze me a bez videohovoru at to má holka snazší. Já jsem 14tt takže jsme na tom obdobne a už bychom to říci meli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5112
28.11.21 19:01
@Anonymní píše:
Ano, to jsem samozřejmě měla a mrzi mě, ze jsem to neudělala, ale mezi rozhodnutím od začátku snažení po zjištění tehotenstvi ubehl měsíc…

Já taky nikomu o snažení nerikala, me to prijde jako hodně osobní a ze do toho nikomu nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38251
28.11.21 19:03
@hospodki píše:
Já taky nikomu o snažení nerikala, me to prijde jako hodně osobní a ze do toho nikomu nic není.

Já to taky nějak nešířila a někdo byl i překvapen, že si dovoluju ve 35 letech těhotnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1422
28.11.21 19:18
Zakladatelko, taky bych volila sdělení předem, ať si to může, pokud bude potřebovat, zpracovat v soukromí. Je od Tebe moc hezké, že se jsi takhle ohleduplná :kytka:
@hospodki píše:
Kamarádka ví o potratech co jsem loni prodělala tak jen to mela lehci, ale napsala jsem ji to a taky jestli bude chtít odložit plánovaný sraz o nějaký čas tak to chápu a akceptuji. Horsi to bude v rodině kde se nedaří přes dva roky a o neuspesich nevi. Určitě budeme volat, teda Resp manžel beze me a bez videohovoru at to má holka snazší. Já jsem 14tt takže jsme na tom obdobne a už bychom to říci meli

Jé, moc gratuluju a držím palce!!! ;) pamatuju si tě ze skupinky „únorňat“ a jsem moc ráda, že se na Tebe štěstí usmálo. Přeji pohodové těhotenství :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1030
28.11.21 19:20

Ja bych to napsala.
Mne mama volala na stedry den, ze bratr ceka dite a jelikoz jsme se skoro dva roky snažili, tak ac jsem jim to samozrejme prala, tak me to trochu zamrzelo, ze oni jo a my ne. A byla jsem rada, ze jsem tam s nimi u stromečku nebyla kdyz to oznamovali.
Za par dni jsem taky zjistila ze jsem tehotna. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat