Jak oznámit učitelce, že dcera přechází na jinou školu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
45
22.6.22 17:55

Jak oznámit učitelce, že dcera přechází na jinou školu?

Ahojky. Prosím, jak oznámit třídní učitelce, že jsem přihlásila dceru na jinou školu? Dcera momentálně chodí na soukromou školu, ale nejsem spokojená. Vím, že i ona je lempl, ale taky paní učitelky přístup se mi moc nelíbí a zjistila jsem, že nejsem jediná. Dokonce jsem zjistila, že ve třídě dějí ještě horší věci, ale to je stejně mimo nás. My jsme si celkem s paní učitelkou rozuměli. Nechci ji nějak urazit. Prosím, poraďte mi, jak to paní učitelce oznámit? Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23119
22.6.22 17:57

Dobrý den, paní učitelko, od září bude Anička chodit na jinou školu. Tady vracím učebnice a děkuji za péči, kterou jste jí věnovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1599
22.6.22 17:58

Úplně normálně to prostě oznamte. Ona je pro vás “služba”, ne kamarádka. To nemyslím pejorativně. Prostě odcházíte jinam, nashledanou. Nemusíte přeci nic vysvětlovat 🤷‍♀️

Příspěvek upraven 22.06.22 v 17:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
22.6.22 17:58

@neumisa Vše už je vrácené, je konec školního roku. Jde mi spíš o to, že se určitě zeptá na důvod. Mě je blbe ji říct důvod, nechci ji nějak urazit. Ale děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
22.6.22 17:59

@Suelinda Ano nemusím nic vysvětlovat, ale určitě se mě na důvod zeptá. Jsem z toho taková nervózní. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23119
22.6.22 18:01
@Záhadná píše:
@neumisa Vše už je vrácené, je konec školního roku. Jde mi spíš o to, že se určitě zeptá na důvod. Mě je blbe ji říct důvod, nechci ji nějak urazit. Ale děkuji :)

myslíme si, že to pro ni bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16074
22.6.22 18:08

Tak ji to neříkej. Ukonči docházku s ředitelkou. Třídní nemusíš nic vysvětlovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28561
22.6.22 18:09
@Záhadná píše:
@neumisa Vše už je vrácené, je konec školního roku. Jde mi spíš o to, že se určitě zeptá na důvod. Mě je blbe ji říct důvod, nechci ji nějak urazit. Ale děkuji :)

A to nemusíte podávat výpověď ze soukromé školy nebo tak něco? 8o to prostě jen řekneš, že už nepřijde a s nikým to neřešíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
713
22.6.22 18:11

@Suelinda mě by zajímalo, kdes přišla na to, že učitelka je nějaká služba, školní docházka je u nás snad že zákona povinna, tudíž jsou děti povinný ji plnit a my jakožto rodiče jsme povinni fungovat v součinnosti s tímto procesem. Opravdu si nemyslím, že mi učitelka poskytuje nějakou službu. Od toho jsou kadeřnice, masérky, prodavačky a podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20951
22.6.22 18:12

Však učitelce to říkat nemusíš, stačí ředitelce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59819
22.6.22 18:35
Nechápu. Co vlastně řešíš? Přesně to psala neumisa. Tak ti to ocituji. Děláš zbytečně drama a kovbojku.
@neumisa píše:
Dobrý den, paní učitelko, od září bude Anička chodit na jinou školu. Tady vracím učebnice a děkuji za péči, kterou jste jí věnovala.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17193
22.6.22 18:42
@pecora píše:
@Suelinda mě by zajímalo, kdes přišla na to, že učitelka je nějaká služba, školní docházka je u nás snad že zákona povinna, tudíž jsou děti povinný ji plnit a my jakožto rodiče jsme povinni fungovat v součinnosti s tímto procesem. Opravdu si nemyslím, že mi učitelka poskytuje nějakou službu. Od toho jsou kadeřnice, masérky, prodavačky a podobně.

A učitel/ka, doktor/ka, úředník/ce a další státní i soukromé služby ne? Jaký je rozdíl, jestli je nějaká služba povinná anebo není a jestli si ji platím přímo anebo přes daně a jiné odvody? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2703
22.6.22 18:52

Nijak. Res to s reditelkou. Ucitelce to muze byt uplne jedno, odejde jeden zak, nahradi ho jiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1599
22.6.22 18:53
@pecora píše:

Je to služba, tohle je navíc školka soukromá, ta povinná rozhodně není. Je to myšleno jako jakékoliv jiné povolání, v bance taky nebudu vysvětlovat, proč odcházím jinam, doktorovi, úředníkovu atd. atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2703
22.6.22 18:54
@pecora píše:

Povinna je jen zakladka. Stredni ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat