Jak pečovat o dětské dlouhé kudrnaté vlasy?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alberta
Kecalka 456 příspěvků 14.02.12 13:41
Jak pečovat o dětské dlouhé KUDRNATÉ vlasy?

Ahoj,
máte některá doma kudrnatou dlouhovlásku?Jak často je rozčesáváte a jaké přípravky se vám osvědčily?
Doufám,že tu bude mít někdo stejné zkušenosti,pře­dem díky.

Ukázat recenze z kategorie Dětské šampóny

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

vevci
Zasloužilá kecalka 936 příspěvků 14.02.12 13:49

Taky si počkám na radu, vypadá to že malá bude mít taky kudrnate, už ted se jí to pěkně prstýnkuje.

Alberta
Kecalka 456 příspěvků 14.02.12 13:57

vevci,tak to se těš,sice kudrnaté vlasy jsou krásné,malá má afro hřívu do půl zad,ale ta údržba,tak to je děs!

martyk
Neúnavná pisatelka 17237 příspěvků 14.02.12 13:59

Ahoj,

byl to horor a děs, šílené čvaní u každého rozčesávání. Až jsme náhodou objevili tangle teezer, bezba jartáč, rozčesání za chvilku a bez řvaní, akorát ta cena za kus plastu :roll: .

samida
Kelišová 6111 příspěvků 14.02.12 14:01

Ahoj, dřív to bylo o hodně horší, teď už má dcera vlasy celkem dlouhé a asi jak těžknou, tak už nemá takové kudrny - první foto necelé 3 roky, druhé 5 let. Používáme šampon s kondicionérem (schauma dětský) a zvlášť ještě kondicionér - normální co používám já. Dřív jsme před česáním stříkali sprej na snadné rozčesání od Oriflame. Nic jiného, češeme ráno a večer, ideální je pokud má vlasy zapletené,to je potom večer bez práce a bolesti, ale ona už teď často chce být jen v čelence :roll: , pak většinou trpí :oops: .

zichisek
Kelišová 5475 příspěvků 14.02.12 14:03

Ahoj,my máme zatím malé dítko, ale kamarádka má dvě princezny s vlasy po zadek, hustými a jedna kudrnatými.Pou­žívají od Shaumy pro děti rozčesávač ve spreji a fakt to pak jde dobře rozčesat, nekudlí se to a holky neječí jak na lesy :)

BohunkaP
Extra třída :D 14418 příspěvků 14.02.12 14:07

Taky máme něco podobného doma… My používáme tento kartáč , ten opravdu můžu na kudrnaté vlásky doporučit.

A po umytí vlasů dáváme sprej na snadné rozčesávání, teď máme zrovna něco od Avonu, jinak se nám osvědčila kosmetika Kiss My Face.

nemolka
Závislačka 3950 příspěvků 14.02.12 14:18
martyk píše:
Ahoj,byl to horor a děs, šílené čvaní u každého rozčesávání. Až jsme náhodou objevili tangle teezer, bezba jartáč, rozčesání za chvilku a bez řvaní, akorát ta cena za kus plastu :roll: .

my sice kudrlinky nemáme ale tangle teezer doporučuju nám se vlasy taky cuchají a jedině tohle zabírá a bez řevu + samzřejmě kondicionéry neboruzné bezoplachové spreje atd na rozčesání

LucyDee
Kecalka 322 příspěvků 14.02.12 14:32

Ahoj holky, budu mluvit z vlastní zkušenosti - mám od narození husté a kudrnaté vlasy, nejen že moji rodiče dlouho nevěděli co s nimi, jak je nechat ostříhat, nebo jak je rozčesat (navíc před 25 rokama těch přípravků moc nebylo) tak i já jsem dlouho tápala jak se o své vlasy vlastně starat, aby vypadaly tak jak mají a abych nevypadala jako lev s hřívou, dlouho jsem z toho byla zoufalá.. nicméně, aby se kudrnaté vlasy neničily, měly by se česat POUZE za mokra, to znamená umýt, vysušit ručníkem, rozčesat, rukama proválet do vlnek a nechat uschnout (bez fénu), znovu česat až při dalším mytí (maximálně před spaním jen pročísnout hodně širokým hřeben, kartáče nepoužívat, používat přípravky na suché vlasy, protože kudrnaté vlasy jsou od přírody sušší, než vlasy rovné a nějaký rozčesávač ničemu neublíží, nicméně ale z mých zkušeností ani nepomůže. Jinak za týden se mi má narodit holčička, tak mám dost velkou šanci, že se budu starat i o její kudrnaté vlásky.. :mrgreen:

Khalmati
Závislačka 3209 příspěvků 14.02.12 14:36

Moje kamarádka má dceru a ta má na hlavince spoustu kudrlinek. Osvědčil se jí kartáč Tangle Teezer (je sice dražší,ale neskutečně jemný). Když jsem ho viděla, tak jsem ho hned objednala, protože manžel má delší kudrnaté vlasy a rozčesávání byl vždycky velký boj (ti chlapi prd vydrží - porod na ně :lol: )

Dorothea
Extra třída :D 14912 příspěvků 14.02.12 14:52

Ahoj, momentálně mám na profilovce fotku s vyžehlenými vlasy, ale mám je já i dcera kudrnaté a to hoooodně.....­........souhla­sím s LucyDee, kudrnaté vlasy by se neměly česat za sucha, přiznám se, že když byla dcera malá, udržovala jsem jí vlásky spíš kratší.......­...rozhodně to ale není na nějaké denní česání vlásků hřebenem, tím ty kudrnaté vlásky trpí a dítě taky.....přípravků na kudrnaté vlasy je hodně, ještě jsem nenašla to, co by mi maximálně vyhovovalo, ale pokud chci kudrnaté vlasy po ránu upravit, tak je musím nastříkat bezoplachovou péčí ve spreji a pak je jen prohrábnu prstama..........

LucyDee
Kecalka 322 příspěvků 14.02.12 14:54

Dorothea :pankac: občas je to boj, co? :D

Alberta
Kecalka 456 příspěvků 14.02.12 17:38

Holky,díky moc za všechny příspěvky :)

LucyDee- tak to jsem přesně chtěla vědět s tím česáním.Já teda malou docela trápím,při mytí hlavy používám kondicionér z barvy na vlasy Wellaton,jedině po tomhle jí to jde rozčesat.Češu jí to ještě přímo s tím bylzámem na vlasech,pak oplachuju už rozčesané.Sušíme volně,vlasy jenom namačkám,dcera má takové ty dlouhé ruličky po celé hlavě,po umytí nádhera.Jenže ráno :zed: …Hlavu má jak po explozi,takže češem ZA SUCHA tím širokým hřebenem.Jak to má rozčesané,vypadá jak lvíče..Jenže druhý třetí den,ty vlasy jdou rozčesat hůř,pak použiju neoplachovací sprej-dětský,co mají v kadeř. KLIER v hypermarketech.Ty druhé obyčejné prostě nezaberou,jen jí vlasy slepí.
Tak si říkám,jestli to není fakt blbost česat jí denně,jenže zas nechat to jen tak je taky divné,co třeba nějaký olej na kudrny,ale pro dospělé???Já nevím co je lepší,jak bych ty vlasy co nejvíc šetřila,ale taky aby nebyla jak rozára(náš výraz pro mega rozcuchandu :mrgreen: )
Jo a LucyDee držím palce,Ať si už brzo užíváš svoji holčinku.

Dorothea: Na té profilové fotce ti fakt sluší,i když i s kudrnatýma to musí být super.Jen mě zajímá,co se tobě líbí na sobě víc?Rovné,nebo kudrny?(jakože není škoda tu kudrnatou nádheru žehlit??)Jo a ještě,říkala mi kdysi kámoška,co měla kudrnaté v.,že prý ty vlasy si rády zvyknou na všechny ty zvlhčující spreje a oleje a pak už na nic nereagujou a zůstavají krepaté? :nevim:
Jsem se rozepsala :oops:

PetraJ
Kelišová 6302 příspěvků 14.02.12 17:51

Taky jsem koupila holce ten Tangle teezer. Ze začátku jsem byla nadšená, ale teď mi přijde, že to tak dobře nečeše. Ty štětiny má docela krátký, takže jí ty kudrlinky na konci nepročísne celý. Ale nic lepšího jsem zatím nenašla, no. :nevim:

Alberta
Kecalka 456 příspěvků 14.02.12 18:02

A ten kartáč jí ty vlasy „nevyrovná?“ to bych nerada..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Lesní školky: Mimo normy, ale podle představ rodičů

Lesní školky jsou alternativou pro rodiče, kteří více než sterilnímu... číst dále >

První inteligentní elektrokočárek pochází z Česka. Seznamte se s HAPPYGO

Ohřeje kojeneckou stravu, dobije mobil, pohoupe miminko a ještě posvítí na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Letní lásky? Pozor na pohlavně přenosné nemoci, které způsobují neplodnost

Ze vzrušující známosti na jednu noc se může stejně tak vyklubat i závažný... číst dále >

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

Reklama