Reklama

Jak pečovat o malinké kotě?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

duhovymedvidek
Kecalka 113 příspěvků 24.09.18 21:00
Jak pečovat o malinké kote

Ahoj všem Ráda bych se zeptala těch, coaji vlastní zkušenosti. Mame od čtvrtka maličké kotě, váha 550gramu, je do dlaně. Podle mě má tak 5-6 týdnů. Jde o obyčejné kotě a nebylo odebráno předčasné od matky z neznalosti, nýbrž proto, že zemřela. Prcek umí slušně jíst dám a dle potřeby kapsičky doplněné mlékem pro koťata. Netusim jak dlouho bude trvat naučit ho na kočičí WC. Snazime se, prosazujeme ho tam po jídle, má kockolit pro koťata a nic, vždy to hodí na jiné místo. Nepomohlo ani to, že jsem mu na místo, kde vykonává potřebu dala misku s jídlem, klidně to hodí vedle ní. Svuj záchod má na klidném místě, nizky, aby se tam dostal. A nic.Vim,je maličký a máme ho chvilku, ale netuším, jak dlouho potřebuje na naučení, protože všude čtu, že je to automatické, že netřeba ucit.Dale čůrá stylem, že se pod ním rozlije fakt obrovská kaluž. U veterináře jsme byli, odčervil ho a řekl, že to chce čas, že kluci jsou zpomalení. Jinak v noci je velmi hodný a spí. Nechybi mu maminka,?Co vše můžu udělat pro jeho spokojenost? Omlouvám se za dotazy, ale nikdy jsem nevychovavala kotevní mrne. Dekuji a hezký večer všem.

Reklama

Reakce:

MaRou
Stálice 54 příspěvků 24.09.18 21:05

Nám se kočky naučily na záchod max do týdne..vždy jsme vzali bobek nebo papírový kapesníky kterými jsme utírali loužičky a daly do kočičího záchodu..a pochopily to :) myslím si, dle popisu že kocourkovi nic nechybí :palec: ale bude to trvat, trošku déle vzhledem k tomu jak je maličkatej..ale chce to čas, lásku a trpělivost :hug: :)

Taače
Kecalka 271 příspěvků 24.09.18 21:42

My jsme micinu (tehdy 4 - týdení, taky ji umřela maminka) měli pod dohledem 24/7. Kdykoliv jsem pozorovala, že začíná podřepávat, přenesla jsem ji na její WC - tak se to naučila asi za 3-4 dny, ale chtělo to fakt trvalý dohled :think: A neměnit stelivo, naučila se puch toho svého - experimentovat jsme začali až po pár měsících, kdy už bylo jasné že jde na jistotu :)

Run
Generální žvanilka 20547 příspěvků 25.09.18 09:30

My našli ani ne petitydenniho. Nicméně neporadím, on to pochopil hned. Jednou se vycural na zem a hned jsem ho dala do záchudku a pak už tam chodil. Zezacatku měl tedy jen plech na pečení, aby se nebál q aby se mu tam dobře lezlo. Je to parchant kousavej. Ale je nás :lol: :*

smoule.koule
Nováček 5 příspěvků 25.09.18 09:37

Možná by pomohlo postižené místo potřít octem nebo na to místo dát kočkolit, pokud chodí pravidelně na jedno a to samé. Nebo zkusit jiný kočkolit. Ze začátku jsme měly tři druhy, kočky si samy vybraly, který je pro ně nejlepší a zbylé dva absolutně ignorovaly. Jde taky o to, jestli pro něj záchod není daleko, nemusí to stihnout, tak jde prostě tam, kde to stihne.
Každopádně, hodně zdaru!

duhovymedvidek
Kecalka 113 příspěvků 25.09.18 19:11

Děkuji za rady.Zachod daleko nemá a má ho nízky,aby tam neměl problém vlézt.Take jsme ho už několikrát odchytli při potřebě a ihned přenesli do zachodku,i vyměnili kockolit za jemnější,pro koťata,stejně ho vytrvale ignoruje.Obcas ho do zachodku cvične postavíme,ale většinou mnouka a utíká ,takže ho nechceme zase moc nutit,aby z toho neměl stres.Jinak je fakt hodný,většinou je to malá tryskomys plná energie,která náhle padne a usne.Jen ten záchodek je potíž,ale doufáme,že čas a trpělivost přinese výsledky.

Gertruda.r
Nováček 6 příspěvků 29.09.18 13:15
@duhovymedvidek píše:
Ahoj všem Ráda bych se zeptala těch, coaji vlastní zkušenosti. Mame od čtvrtka maličké kotě, váha 550gramu, je do dlaně. Podle mě má tak 5-6 týdnů. Jde o obyčejné kotě a nebylo odebráno předčasné od matky z neznalosti, nýbrž proto, že zemřela. Prcek umí slušně jíst dám a dle potřeby kapsičky doplněné mlékem pro koťata. Netusim jak dlouho bude trvat naučit ho na kočičí WC. Snazime se, prosazujeme ho tam po jídle, má kockolit pro koťata a nic, vždy to hodí na jiné místo. Nepomohlo ani to, že jsem mu na místo, kde vykonává potřebu dala misku s jídlem, klidně to hodí vedle ní. Svuj záchod má na klidném místě, nizky, aby se tam dostal. A nic.Vim,je maličký a máme ho chvilku, ale netuším, jak dlouho potřebuje na naučení, protože všude čtu, že je to automatické, že netřeba ucit.Dale čůrá stylem, že se pod ním rozlije fakt obrovská kaluž. U veterináře jsme byli, odčervil ho a řekl, že to chce čas, že kluci jsou zpomalení. Jinak v noci je velmi hodný a spí. Nechybi mu maminka,?Co vše můžu udělat pro jeho spokojenost? Omlouvám se za dotazy, ale nikdy jsem nevychovavala kotevní mrne. Dekuji a hezký večer všem.

Na záchod kočky umí automaticky.nauci se samy. Dej na víc míst bedynku s kockolitem. A najde si své místo . Rádi curaji do něčeho saveho, co můžou zahrabat. Jak umí jist samo, umí už i čůrat samo,je už šikovný. Krmit můžeš čímkoli. Kapsičky, Premrazene maso, granule,.. Mléko ne. Laktóza může způsobit prujem..a odcervit.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >