Jak pečovat o neštovice u atopika

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

koala123
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 21.01.18 07:50
Jak pečovat o neštovice u atopika

Synovi je 15 měsíců a má teď aktuálně hodně rozjetý atopák. Chytl teď neštovice. Moje představa byla, že namažu neštovičky tekutým pudrem a okolí s atopákem budu ošetřovat jako dosud. Jenže neštovic je tolik a jsou i v tom ekzému, že je vlastně celem namazanej pudrem. Ten ale vysušuje, tak se bojím, co to udělá s tím ekzémem. Máte zkušennost a poradili byste mi nějaký postup? Je prioritou řešit spíš ty neštovice nebo ten atopák? Má ho hodně rozjetý, prakticky všude a šíleně se drbe. Když se o něj starat nebudu, rozškrabe si to komplet i s těma neštovicema a toho se bojím.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Brouk č.1
Kecalka 265 příspěvků 21.01.18 08:10

Ahoj, my máme taky atopický ekzém, ale ne v takové míře jako vy. Spíš jen lehunce. Neštovice jsme měli rozjeté slušně. Ale vůbec jsme nemazali tekutým pudrem. Jen jsme měli aviril zásyp a tím jsme „pudrovali“ po celém těle. Bylo nám doporučeno dát jen ten sypký pudr…

dasajur
Kecalka 182 příspěvků 21.01.18 08:24

Tak naše dr. tekutý pudr nedoporučuje vůbec. Nechat nestovičky být. Při svědění jen kapky Fenistil. Synovi se zahojily dobře. Takže bych ničím nevysušovala.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1823 příspěvků 21.01.18 08:41

Dcera má taky atopák. Dnes už se tekutý pudr vůbec nedoporučuje, nechat volně být dýchat. Dávat fenistil kapky 3× denně podle váhy dítětte 1kapka=1kg váhy. To omezuje svědivost. V případě nutnosti mírné oplachy ve vlažném hypermanganu. Nejdřív zaléčit neštovice a pak atopák. Malá měla neštovice teda úplně všude a spíš těžší průběh. Při doléčování se atopák zhoršil jako po každé viróze, takže pak se rešil ekzém. Po dobu nemoci nám doktorka doporučila zvýšit dávky probiotik.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1823 příspěvků 21.01.18 08:43

Jo a neštovice se vylupovaly poměrně dlouho, ale pak už nesvědily a byly spíš vysušené. Jizva zůstala jedna na čelea časem se ztrácela.

koala123
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 21.01.18 08:44

@lamicina Fenistil ma trvale, plus Aerius a probiotika. On je ted po bronchitide a antibiotikach, tak to ma rozjete. Uz jsem ho ale tim pudrem napatlala :(.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1823 příspěvků 21.01.18 08:53

@koala123
já ji z kraje taky napatlala a zastupující doktorka mě sjela na tři doby :mrgreen:, naše je mírnější ale doporučení má stejná. Já si ot totiž takhle pamatovala z doby, kdy jsem neštovice měla já. :lol: Ten fenistil mi doporučila zvýšit a vypočítala mi maximální dávku, to jsme dávali asi 5 dní a pak se vrátili na běžné dávkování. „Výhoda“ byla, že první tři dny měla dcera vysokou horečku, to tak nedrbačila, ale pak samozřejmě to byl děs. Jen teda na neštovice v puse mohla kloktat Tamtum verde, to stahuje a zklidňuje na sliznici, ale lokálně na kůži vlastně skoro nic nemohla i kvůli atopáku. Držím palce.

koala123
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 21.01.18 09:16

@lamicina U vetsiho syna mi dr prave rekla mazat pudrem. Tak jsem automaticky napalala i toho malyho. Zitra brnknu na kozni. Fenistil ma ted trvale navyseny na 30 kapek denne. Zatim se nedrbe a teplota klesla, tak snad to bude nejak ok.

Karleon
Kelišová 5242 příspěvků 21.01.18 09:45

Já jsem s neštovicema nic nedělala. Děti jsem normálně koupala, opatrně osušila a pak jen obléknout.

BellinkaX
Kelišová 6642 příspěvků 21.01.18 12:54

@koala123
Dite s atopem by melo mit u nestovic nasazeny Herpesin v tabĺetach, prave kvuli masivnim vysevu a castejsim komplikacim. Jak dlouho je vysypany?

BellinkaX
Kelišová 6642 příspěvků 21.01.18 12:58

Jinak okoupat ve svetlounce ruzove vode z hypermanganu, velke nestovicejsem zasypla framykoin zasypem. Deticky ekzematici to dali moc dobre, vzhledem k ekzemu jsem mela z prubehu lehke obavy, ale na teto lecbe ok. +virasooth. A ten herpesin. Je na predpis, nasadit co nejrychleji, pri nasazeni po 2 dnech od zacatku uz prubeh moc nezlepsi.

renap
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 21.01.18 13:57

Tekutý pudr v žádném případě, namzat gelem Virasoothe, ten je super, zklidňuje a urychluje hojení a večer vždy vykoupat v hypermanganu.

koala123
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 21.01.18 17:06

@BellinkaX Dnes druhy den.

Sabinka
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 21.01.18 20:42

Syn 3 roky je aktuálně po neštovicích, k tomu měl zároveň angínu a je atopik, takže jsem se průběhu děsila… ale zvládl to dobře, mazala jsem tekutým pudrem, i když vím, že se už tolik nedoporučuje, nám se osvědčil nejvíc, stejně tak i u dcery s atopem. Střídala jsem s Fenistilem gelem, Virasooth je oba štípal, plus Zyrtec kapky.. Na noc jsem mu dávala půlku Dithiadenu, sprchovala jsem a později i koupala ve vaničce s Linolou. Rozškrábané pupeny jsem mazala Framykoinem.

koala123
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 22.01.18 17:09

Byli jsme dnes u doktora. Na kožním se zhrozila, že máme jít na dětský a můžou nás poslat i do nemocnice. Na dětským ale doktorka řekla, že nevidí důvod, nedala ani žádný ten Herpesin. Tak snad to zvládneme bez toho. Bojím se, že bych nepoznala, když by měl nějakou infekci. Některé pupínky má jakoby ohraničené červeným kolečkem, ale doktorka to viděla, a říkala, že to být může.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama