Jak pěstovat ibišek?

• Fotoalbum (8)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
26019
7.9.14 14:35

Jak pěstovat Ibišek?

Dobrý den,
dostala jsem od kamarádky odnož Ibišku, ale nevím, kam s ním, jestli na slunný okenní parapet nebo raději někam na polici do koutu :think: kolik potřebuje světla či sluníčka?
Kamarádka to neví, dostala ho od sousedky.Ta tvrdí, že ho má na komodě v koutě. Ale nevím no :think: Ani nevím, jakou má mít zálivku, aby hezky rostl a kvetl. ;)
Květin mám doma celkem hodně, vím si s nimi rady, ale o ibišku nic nevím. Na netu se dočtu pokaždé něco jiného, takže fakt tápu :roll:
Díky za rady ;)
Jo, a jak je to s hnojením?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19609
7.9.14 14:44

Ibišek můžeš dát ven, ale ne na přímé polední slunce a nesnese první mrazíky. Zálivky hodně, jinak hned vadne a opadává. Každý rok ho po Vánocích komplet ostříhám, úplně na holo, na jaře obrazí.
Taky ho hnojím a každý rok kvetl. Teď už dva roky stávkuje, asi mu domluvím :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26019
7.9.14 14:52
@Catus píše:
Ibišek můžeš dát ven, ale ne na přímé polední slunce a nesnese první mrazíky. Zálivky hodně, jinak hned vadne a opadává. Každý rok ho po Vánocích komplet ostříhám, úplně na holo, na jaře obrazí.
Taky ho hnojím a každý rok kvetl. Teď už dva roky stávkuje, asi mu domluvím :think: :mrgreen:

Děkuju :hug:
já ho ven dát nemůžu, nemám kam, bydlíme v činžáku. Takže chápu dobře, že na okenním parapetu by být nemohl, když tam jde půl dne slunce ;) O. K.zalívat budu hodně, jak píšeš ;)
Ostříhat na holo, myslíš jako, uplně?6e necháš jenom ten kmen a ty silnější větvičky :?: Hnojení je lepší na něj to tekuté naředěné nebo mu stačí i ty hnojivové tyčinky :?:
Tak jo, domluv mu :mrgreen:
Já takhle jednou řekla Amárilisu, že pokud už nehodlá kvést-tehdy taky snad dva či tři roky nekvetl, že ho vyhodim a hele, do měsíce rašilo poupě :mrgreen:
Ale moc díky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19609
7.9.14 14:56

Klidně ho dej na parapet, má rád hodně světla. Když bude žloutnout, tak ho to pálí :mrgreen: Myslela jsem ven, na přímé slunko. Mně se takhle jeden rok spálil :oops:

Stříhala jsem ho tak, že je z něj stromek. Boky jsem ostříhala každý rok a ty slabší větvičky klidně na pár cm. Dávala jsem mu tekuté, letos tyčinky a stejně nekvet :roll: :lol:
No kámoška mi říkala, ať mu právě domluvím, že poletí jestli se neprobere :mrgreen: tak to asi zkusím :lol:
Tak hodně štěstí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26019
7.9.14 15:00
@Catus píše:
Klidně ho dej na parapet, má rád hodně světla. Když bude žloutnout, tak ho to pálí :mrgreen: Myslela jsem ven, na přímé slunko. Mně se takhle jeden rok spálil :oops:Stříhala jsem ho tak, že je z něj stromek. Boky jsem ostříhala každý rok a ty slabší větvičky klidně na pár cm. Dávala jsem mu tekuté, letos tyčinky a stejně nekvet :roll: :lol:
No kámoška mi říkala, ať mu právě domluvím, že poletí jestli se neprobere :mrgreen: tak to asi zkusím :lol:
Tak hodně štěstí :mavam:

Dobře, skusím ho dát na ten parapet a uvidím, když se mu to nebude líbit, dám ho jinam :mrgreen:
Já ho dát ven na přímé slunce nemám dát kam, takže to je jedno ;)
Jo, jo, díky, tobě taky hodně štěstí, at se probere a konečně kvete :mrgreen:
Jo a ještě jeden dotázek-když vykvete, jak dlouho vydrří ten květ :mrgreen: se navotravuju, že :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26294
7.9.14 15:00

Ahoj, ibišek může i na přímé sluníčko, sice opadá, ale hned obrazí a ty nové listy jsou už odolné. Ve středomoří je běžně venku (na sluníčku) a mají z něj stříhané živé ploty. Jinak je nenáročný. Taky tvaruju stromek, pustily mi 3 větvičky kořínky, plnokvětý červený, ale nevim co s tím, nikdo to nechce, jenže mě to bylo líto vyhodit. Jinak snese i hluboký řez, přijde mi, že pak i více kvete.Tak ať se daří při pěstování ;)
Květ vydrží většinou jen 1 den, ale nasazuje víc poupat, takže ti postupně nakvétá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26019
7.9.14 15:04
@Malaga píše:
Ahoj, ibišek může i na přímé sluníčko, sice opadá, ale hned obrazí a ty nové listy jsou už odolné. Ve středomoří je běžně venku (na sluníčku) a mají z něj stříhané živé ploty. Jinak je nenáročný. Taky tvaruju stromek, pustily mi 3 větvičky kořínky, plnokvětý červený, ale nevim co s tím, nikdo to nechce, jenže mě to bylo líto vyhodit. Jinak snese i hluboký řez, přijde mi, že pak i více kvete.Tak ať se daří při pěstování ;)
Květ vydrží většinou jen 1 den, ale nasazuje víc poupat, takže ti postupně nakvétá.

Jo, jo, díky za další info ;)
Snad jo, snad se mu u nás bude dobře dařit :mrgreen:
Mě je taky vždycky každé kytky líto vyhodit, když mám nějaké odnože :| tak se ptám po sousedkách nebo někdy si vezme i kámoška a nebo švafrová ;) Jen tak do popelnice bych to hodit nedokázala :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
7.9.14 16:54

@Jančakecalka Nejdůležitější je jedna věc - květináč by měl mít menší průměr než ta daná kytka. Takže ideální je začít s opravdu malým květináčem. On si totiž nejdřív dělá kořenový systém a pak teprve roste. Pokud má tedy květináč moc velký, tak neprospívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26019
9.9.14 20:30
@Amys píše:
@Jančakecalka Nejdůležitější je jedna věc - květináč by měl mít menší průměr než ta daná kytka. Takže ideální je začít s opravdu malým květináčem. On si totiž nejdřív dělá kořenový systém a pak teprve roste. Pokud má tedy květináč moc velký, tak neprospívá.

O. k.díky za super radu, budu na to myslet, až budu zítra nový kupovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26019
12.10.14 11:13

Holky, moc vám děkuju za typy a rady :hug:,už mi nasazuje na poupě a rovnou na dvě :dance:
Až vykvete, dám sem fotečku ;) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19609
12.10.14 11:57
@Jančakecalka píše:
Holky, moc vám děkuju za typy a rady :hug:,už mi nasazuje na poupě a rovnou na dvě :dance:
Až vykvete, dám sem fotečku ;) :mavam:

:mavam: A mně ten smrad nedělá nic, jen listí má plno :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35691
12.10.14 12:00

Mám také dotaz - jak ho vyhnat do výšky? Mám zasazenou zakořeněnou větvičku, taím tyčka s pár listy. Prostě vypěstovat vysoký dřevnatý kmínek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26019
12.10.14 12:02
@Catus píše: :mavam: A mně ten smrad nedělá nic, jen listí má plno :cert:

Ten můj má listí taky docela dost a přesto se mu zachtělo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26019
12.10.14 12:03
@Burj Chalifa píše:
Mám také dotaz - jak ho vyhnat do výšky? Mám zasazenou zakořeněnou větvičku, taím tyčka s pár listy. Prostě vypěstovat vysoký dřevnatý kmínek.

To já neporadím, dostala jsem ho už slušně zakořeněný v zemině, ale holky snad poradí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6753
12.10.14 12:04

No, když dáš ibišek do tmavého kouta tak má hodně listí ale málo kvete, Na slunci kvete opravdu hodně, ale je zase takovej opelichanej :? Já měla docela problém najít pro něj místo akorát. Takže hodně světla bez přímého slunce (ne sever).
Jinak na hlínu, velikost květináče, hnojení není nijak náročnej. Máma má ibicha v květináči 15let (přesadila jsem ho letos), normálně ji rostl, kvetl. Zalévám je když začínaj vadnout :oops: a dá se dobře tvarovat, takže neboj se vzít nůžky a nějakou větev co roste třeba trochu mimo ufiknout.
V létě ho můžeš dát klidně ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat