Jak pěstovat tchyniny jazyky

11.4.17 10:03

Jak pěstovat tchyniny jazyky

Ahoj, prosba mám tchyniny jazyky a vůbec se mi nedaří je pěstovat. Nemáte nějaký fígl jak na ně? Už jsem měnila stanoviště, půdu zalévání a pokaždé mi tak do 4 měsících chcipnou :andel:. Ani škůdce jsem nenašla teda který je vidět okem. Pokaždé vyroste udělá dokonce odnože a pak prostě zežloutne a uvadne. A odnože pak taky.
Předem děkuji za odpověď :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

20820
11.4.17 10:10

@Kalatata Ty jo, tchýnin jazyk je plevel, takže mi spíš napadá, že o ně pečuješ až moc. Nepřeléváš je? Takže prostě uhnijou? Tchýnin jazyk žije v krajinách, kde bývá opravdu docela i sucho, takže je dobré jednou za čas přelít a pak prostě zase nějakou dobu nezalívat. Víc mě nenapadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:26

Mě rostou v pokoji na okně, kam jde celý den sluníčko, moc je nezalévám a rostou mi pořád, odnože se dělají často, takže rozdávám. Nehnojim je vůbec, jen jednou za rok přesadim a šmitec. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:27

Viděla bych to jako Amys, tchýnin jazyk jsme mívali na gymplu ve třídě. Se zalitím si na ně někdo vzpomněl jednou za uherák, přesazované nebyly snad nikdy a rostly jako o život :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16764
11.4.17 10:28

Podle nazvu, neni to jedovate? :oops: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:28

Ještě dodám, že se mi osvědčilo kytky nedávat do plastových květináčů, to mi pak nerostou moc, nevim proč, tak kupuju klasické a dávám je do okrasných obalů na květináče. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:29
@misi11 píše:
:mrgreen: :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
11.4.17 10:43
@misi11 píše:

Je jedovatý (možná se tak proto i jmenuje :mrgreen: :lol: )

@Jančakecalka píše:
Ještě dodám, že se mi osvědčilo kytky nedávat do plastových květináčů, to mi pak nerostou moc, nevim proč, tak kupuju klasické a dávám je do okrasných obalů na květináče. :)

Protože v plastových květináčích nedýchají. Jsou tedy rostliny, pro které je plastový květináč lepší a to jsou takové, které mají rády hodně vody, protože z klasického květináče se voda odpařuje rychleji právě díky propustnosti (je to vypálená hlína :D ). Třeba masožravky mám v plastových a pořád pod vodou :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
11.4.17 10:44

Ale zrovna tchýnin jazyk bych strčila taky do klasického z pálené hlíny a bez glazury. Ono vůbec je lepší pořizovat spíš krásný obal a květináče kupovat ty nejobyčejnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:46
@Amys píše:
Protože v plastových květináčích nedýchají. Jsou tedy rostliny, pro které je plastový květináč lepší a to jsou takové, které mají rády hodně vody, protože z klasického květináče se voda odpařuje rychleji právě díky propustnosti (je to vypálená hlína :D ). Třeba masožravky mám v plastových a pořád pod vodou :D

Aha, tak to jo, nejsem zahradnice, tak mi to nějak nedošlo :oops: :mrgreen: je to logický. Masožravku nemám, ale docela bych brala.Jsou náročný nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:47
@Amys píše:
Ale zrovna tchýnin jazyk bych strčila taky do klasického z pálené hlíny a bez glazury. Ono vůbec je lepší pořizovat spíš krásný obal a květináče kupovat ty nejobyčejnější.

Přesně tak to dělám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24396
11.4.17 10:49

A nechat mezi hliněným květináčem a obalem dost velkou mezeru.

U zakladatelky to taky tipuju na přelití, nic jiného jim snad nemůže ublížit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:59

Tchýnin jazyk musíš „tejrat“, pak roste jako blázen. Prostě nechávat úplně vyschnout, a pak zalít, moc nehnojit. Měli jsme ho, když jsem byla malá, chtěla bych ho…odkud jsi?
A dá se koupit v květinářství? Je jich více druhů - jeden má žluté okraje, pak jsou takové mramorové…je to vděčná a dlouholetá kytka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
11.4.17 11:04
@Jančakecalka píše:
Aha, tak to jo, nejsem zahradnice, tak mi to nějak nedošlo :oops: :mrgreen: je to logický. Masožravku nemám, ale docela bych brala.Jsou náročný nebo ne?

Jak se to vezme. Pokud máš balkon nebo zahradu, tak jsou nenáročné :lol: V bytě to pěstovat je asi horší :) Já to na jaře vyhodím ven a na podzim zase uklidím. Jediné požadavky jsu, že to musí pořád stát v měkké vodě, takže to chce mít buď dešťovku a nebo zalívat destilkou případně převařenou vodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 11:07
@Amys píše:
Jak se to vezme. Pokud máš balkon nebo zahradu, tak jsou nenáročné :lol: V bytě to pěstovat je asi horší :) Já to na jaře vyhodím ven a na podzim zase uklidím. Jediné požadavky jsu, že to musí pořád stát v měkké vodě, takže to chce mít buď dešťovku a nebo zalívat destilkou případně převařenou vodou.

Aha, tak to asi smůla, nemám balkon ani zahradu :? Kdybych to dala přes sezonu ven za okno na parapet, tak by to asi nešlo, když tam svítí slunce skoro celý den, že? Máme všecky okna kam svítí slunce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama