Jak platit s přítelem hypotéku a náklady na bydlení?

Anonymní
9.4.20 16:23

Jak platit s přítelem hypotéku a náklady na bydlení?

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli Vám přijde fér, když budu kupovat byt, na který si budu muset půjčit asi 400-500 tisíc a budeme v něm žít spolu s přítelem a on mi řekl, že na půjčku mi přispívat nebude, když byt nebude jeho. Na ostatní výdaje přispívá polovinou, aby přispíval i na můj byt, tak řekl, že by to bylo jedině v případě, kdybych byt napsala i na něj a on by byl ochotný později z dědictví svého bytu celý zbytek částky dofinancovat. Přijde mi, ale nespravedlivé, že já bych dala do bytu většinu peněz ze svého (byt stojí 2 160 000 a mně chybí po prodeji bytu právě těch 400-500 tis). Nechci s ním jít do bytu napůl, protože se neznáme dost dlouho a já bych pak nerada přišla o většinu svých peněz a už bych si za polovinu vlastní byt nikdy nepořídila. Je to od něj správné, že na hypotéku takhle přispívat nebude i když ví, že mi tím pádem zbyde na živobytí jen minimum?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5706
9.4.20 16:24

Ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13324
9.4.20 16:26

Samozrejme. Je to logicke a spravedlive. Ty bys platila cizi pujcku? Neznate se tak dlouho, abys prepisovala cast bytu, ale znate se dost dlouho, aby platil cizi dluh?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13324
9.4.20 16:27

A mas pravdu, nic bych na nej neprepisovala. V zadnem pripade.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739
9.4.20 16:28

Ano.

A nemusite preci napul. Muzete na nej napsat 1/5. Podle toho kolik je ochoten dat financi. A pak po rozchodu jej zase vyplatite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4912
9.4.20 16:29

Prijde mi to spravne. Muze treba obcas udelat vetsi nakup, ale aby ti platil hypo to je divne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70543

Tak na hypotéku chápu, že přispívat nebude. Jak to má v současné době s bydlením? Bydlí zadarmo? Ušetří, když se k tobě přistěhuje? Podělí se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343

Kdybyste bydleli v nájmu, tak jedete taky napůl nájem a napůl inkaso… Tak mu to naúčtuj jako nájemníkovi a hotovo. Proč by měl bydlet u tebe zadara?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4912
9.4.20 16:30

A pokud nemas na to, abys dokazala platit tu hypo i sama plus nejakou financni rezervu, tak to zase smrdi financni negramotnosti a prusvihem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
9.4.20 16:30

Ano, proč by měl platit hypotéku na cizí. Ať platí polovinu výdajů na bydlení a žití. Na druhou stranu, pokud by bylo chlapci jedno, že jedu finančně na doraz, nebyl by to můj přítel. Mmch. chápu to dobře, že jsi jeden byt prodala a další kupuješ, ale s hypotékou to máš na krev? Proč jako?

Příspěvek upraven 09.04.20 v 16:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11731
9.4.20 16:31

Taky nechápu, proč by ti měl platit hypotéku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70543
9.4.20 16:31
@Cenarius píše:
Ano.A nemusite preci napul. Muzete na nej napsat 1/5. Podle toho kolik je ochoten dat financi. A pak po rozchodu jej zase vyplatite.

No, pokud teď nedá nic, tak je zas pro ní blbost na něj psát 1/5.
Mě by přišlo fér se dohodnout, že ty prostě zajistíš střechu nad hlavou a on může zajistit něco jiného - dovolenou, zábavu, auto, jídle nebo něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.20 16:33

@Daisy86 zadarmo samozřejmě bydlet nebude, bude se podílet polovinou na nájmu, ale byt bude užívat taky, že jo…ale asi není jeho problém, že nevydělávám tolik, abych to celá zvládla v pohodě financovat.

• Citovat
  • Nahlásit
18487

Ano, ja bych to taky neplatila být na jeho místě a na tvém místě ho nezapisuj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
@Anonymní píše:
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli Vám přijde fér, když budu kupovat byt, na který si budu muset půjčit asi 400-500 tisíc a budeme v něm žít spolu s přítelem a on mi řekl, že na půjčku mi přispívat nebude, když byt nebude jeho. Na ostatní výdaje přispívá polovinou, aby přispíval i na můj byt, tak řekl, že by to bylo jedině v případě, kdybych byt napsala i na něj a on by byl ochotný později z dědictví svého bytu celý zbytek částky dofinancovat. Přijde mi, ale nespravedlivé, že já bych dala do bytu většinu peněz ze svého (byt stojí 2 160 000 a mně chybí po prodeji bytu právě těch 400-500 tis). Nechci s ním jít do bytu napůl, protože se neznáme dost dlouho a já bych pak nerada přišla o většinu svých peněz a už bych si za polovinu vlastní byt nikdy nepořídila. Je to od něj správné, že na hypotéku takhle přispívat nebude i když ví, že mi tím pádem zbyde na živobytí jen minimum?

Napul je blbost, to bys byla hloupa. Muzes napriklad podilove vlastnictvi. Ale i to je blbost, lebo on do toho da par tisic a v pripade, ze se za mesic rozejdete, tak ho budes mit na krku. Ale co muzes, je chtit od neho najem (najem plus polovinu energii), nizky, ale neco jo. Kdyby bydlel komercne, platit by o hodne vic (a nejem energie). Tak bude byt tvuj a nebudes se citit vyuzivana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat