Jak platit SIPO z účtu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xjuliax
Kecalka 313 příspěvků 27.08.18 10:45
Jak platit SIPO z účtu?

Ahojte holky. Mám dotaz. Je to trochu složitější, tak doufám, že se pochopíme. ;) Chtěla bych zařídit, aby se rodičům platilo SIPO z mamčiného účtu, ale nevím jak na to. SIPO je psané na otce. Otec měl úraz a je imobilní. Jeho opatrovník je bratr. Otec účet nemá a je teď v domově důchodců. Mamka má psychickou nemoc a opatrovníkem jsem já, takže mám povolení nakládat s jejím účtem. Jde zařídit, aby odcházelo SIPO z jejího účtu? Mám teď mimino a někdy je to náročnější chodit ještě na poštu. Děkuji za odpovědi. :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13155 příspěvků 27.08.18 10:59

tak jedině se domluvit s tím bratrem :think:

kačka39
Kecalka 334 příspěvků 27.08.18 11:01

Zeptj se přímo v bance, ale určitě to půjde. Já to platím většinou jednorázovým příkazem přes internet. Jak to zadat, je na druhé straně toho lístečku.

Kattulka
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 27.08.18 11:06

Určitě by to mělo jít. U nás je SIPO napsané na manžela a odchází z mého účtu. Pouze jsem zadala údaje v internetovém bankovnictví a další měsíc už se peníze odečetly

eumedon
Extra třída :D 13757 příspěvků 27.08.18 11:06
@xjuliax píše:
Ahojte holky. Mám dotaz. Je to trochu složitější, tak doufám, že se pochopíme. ;) Chtěla bych zařídit, aby se rodičům platilo SIPO z mamčiného účtu, ale nevím jak na to. SIPO je psané na otce. Otec měl úraz a je imobilní. Jeho opatrovník je bratr. Otec účet nemá a je teď v domově důchodců. Mamka má psychickou nemoc a opatrovníkem jsem já, takže mám povolení nakládat s jejím účtem. Jde zařídit, aby odcházelo SIPO z jejího účtu? Mám teď mimino a někdy je to náročnější chodit ještě na poštu. Děkuji za odpovědi. :hug:

Zajít do banky a zeptat se. Zrušit svolení k inkasu z otcova účtu a povolit inkaso z maminčina účtu, jestli máte na mysli tohle.

Chodí vám domů doklady SIPO?

Mně chodí domů doklady SIPO, které mohu zaplatit přímo na pokladně pošty hotově, nebo převodem z účtu. Mám účet u ČSOB a převod z účtu SIPO mne pak stojí 5 Kč, které mi pak účtují na dalším dokladu.

Pokud se to platí převodem, tak instrukce pro platbu jsou na zadní straně dokladu SIPO. Je třeba zaplatit přesnou částku.

Platba převodem (nikoli povolením inkasa) má tu výhodu, že to máte více pod kontrolou. Ono se totiž (například při nějaké změně dodavatelů energií, odhlášení novin,…) může stát, že někdo účtuje něco neoprávněně. Při povolením SIPO vám to strhnou a vy pak můžete žádat vrácení bezdůvodného obohacení. Když platíte převodem nebo na poště, tak můžete žádat o vyhotovení dokladu SIPO, kde bude vyřazena určitá platba (služba stojí 5 Kč) a stěžovat si.

https://www.ceskaposta.cz/…uzby-cr/sipo

xjuliax
Kecalka 313 příspěvků 27.08.18 11:22

@Kattulka Ale to jste zadala trvalý příkaz. Ne? Podle instrukcí na zadní straně lístku jsem právě pochopila, že jinak se to musí jít nahlásit do banky, ale právě jsem nevěděla, jestli mi samotné to umožní. U nás je jen taková malá pobočka a ty ženské tam… no hrůza. Nikdy nepochopí ani co po nich chci. Budu muset asi někdy zajet do města. Jen jsem si nebyla jista, jestli bude muset bratr i se mnou.

Kattulka
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 27.08.18 11:26

@xjuliax ano trvalý příkaz, každý měsíc si to strhávají. Já se o nic starat nemusím. Manželovi chodí do mejlu sipo, že peníze odešli.

xjuliax
Kecalka 313 příspěvků 27.08.18 11:36

@Kattulka Právě si nejsem jistá jestli u České spořitelny za to není nějaký extra poplatek. Děkuji ale za odpověď. ;)

Nugetkka
Kecalka 330 příspěvků 27.08.18 11:40

Ahoj. Vezmeš ústřižek od SIPA kde je uvedeno spojovací číslo a zajdeš do banky, kde z maminčina účtu navedou povolení, pokud jsi maminčiným opatrovníkem, tak by to neměl být problém. Na koho se SIPO psané banku nezajímá ;)

xjuliax
Kecalka 313 příspěvků 27.08.18 11:43

@Nugetkka No to by bylo super, kdyby to tak šlo. Díky. :palec:

Jolynka
Extra třída :D 13625 příspěvků 27.08.18 12:13

Já mám KB a nastavila jsem si to sama přes internetové bankovnictví, nastaví se tam číslo SIPO a maximální částka, jakou si můžou strhnout. Pak už to automaticky se platí z účtu a jen mi na mail chodí každý měsíc potvrzení o zaplacení z pošty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 12:44

Mám úplně čerstvou zkušenost. Aby si mohli SIPO strhávat z účtu jsem zadala sama na internetovém bankovnictví. (ČSOB) Na poště se mnou sepsali žádost, aby mi složenky chodily na mail. Ještě předtím jsem SIPO přepisovala mna poště z otce na sebe. To už si ale nepamatuju , jak to bylo, ale vím, že on tam se mnou nebyl. Jen snad něco podepsal. Osobní údaje.

xjuliax
Kecalka 313 příspěvků 27.08.18 12:50
@Anonymní píše:
Mám úplně čerstvou zkušenost. Aby si mohli SIPO strhávat z účtu jsem zadala sama na internetovém bankovnictví. (ČSOB) Na poště se mnou sepsali žádost, aby mi složenky chodily na mail. Ještě předtím jsem SIPO přepisovala mna poště z otce na sebe. To už si ale nepamatuju , jak to bylo, ale vím, že on tam se mnou nebyl. Jen snad něco podepsal. Osobní údaje.

Jenže já přepisovat sipo nechci. Mamka bydlí jinde a otec nic podepsat nemůže, protože se nemůže hýbat. Když jsem se dívala teď na internetové bankovnictví, tak mi tam naběhl souhlas s inkasem, ale je tam úplně jiné číslo účtu než je na tom lístku ze sipa. Tak nevím no. :zed:

Nugetkka
Kecalka 330 příspěvků 27.08.18 12:56

@xjuliax Na koho se SIPO napsané v bance vůbec nekontrolují. Pokud chceš nastavit přímo v IB, tak hledej samostatnou kolonku na SIPO né v souhlasech s inkasem ani trvalých příkazech, jedná se o tři různá povolení, takže i SIPO by mělo být zvlášť ;)

eumedon
Extra třída :D 13757 příspěvků 27.08.18 13:02
@Nugetkka píše:
Ahoj. Vezmeš ústřižek od SIPA kde je uvedeno spojovací číslo a zajdeš do banky, kde z maminčina účtu navedou povolení, pokud jsi maminčiným opatrovníkem, tak by to neměl být problém. Na koho se SIPO psané banku nezajímá ;)

Edit: možná kecám.

Tady to je:

Způsob placení SIPO

SIPO lze platit následujícími způsoby:

V hotovosti na poště
SIPO můžete zaplatit na kterékoli Provozovně prostřednictvím Platebního dokladu SIPO – Hotovost. Cena za hotovostní úhradu je 21 Kč (se Zákaznickou kartou 15 Kč) Po zaplacení Vám Provozovna na doklad vytiskne podací znaky podací Provozovny a celý doklad Vám vrátí.

V hotovosti u Vašeho doručovatele
Platební doklad SIPO - Hotovost a peníze předáte proti potvrzení svému doručovateli. Celková cena za hotovostní úhradu a zprostředkování hotovostní úhrady doručovatelem je 26 Kč. Celý doklad s vytištěnými podacími znaky podací pošty Vám doručovatel vrátí následující pracovní den.

V hotovosti na samoobslužném zařízení – Poštomatu
Platební doklad SIPO – Hotovost můžete zaplatit prostřednictvím samoobslužného zařízení – Poštomatu, tam kde je tato služba zavedena. Po provedení platby SIPO Vám Poštomat vystaví Potvrzení o platbě SIPO.

Jednorázovým příkazem k úhradě (JPÚ)
Platbu SIPO lze uhradit také jednorázovým příkazem k úhradě podaným ve vaší bance ve prospěch účtu 156080780/0300. Uvedete variabilní symbol (najdete v kolonce č. 1 horní části Platebního dokladu SIPO pro ten měsíc, za který jednorázovým příkazem platíte) a jako specifický symbol své spojovací číslo (najdete v kolonce č. 2 horní části Platebního dokladu SIPO - Hotovost). Předepsanou částku (najdete v kolonce č. 3 horní části Platebního dokladu SIPO) nelze měnit. Pokyny jsou uvedeny na zadní straně Platebního dokladu SIPO. Cena za tento způsob úhrady je 10 Kč a zaplatíte ji následující měsíc v SIPO. Platbu SIPO jednorázovým příkazem k úhradě proveďte tak, aby úhrada byla na účet České pošty připsána nejpozději poslední pracovní den inkasního měsíce, který je na dokladu SIPO uveden. Platbu, obdrženou po ukončení inkasního měsíce, s chybnou částkou nebo chybným symbolem nemůže Česká pošta, s. p., zpracovat a vrátí ji zpět na účet plátce. S žádostí o podání bližších informací k vrácené platbě SIPO je možno se obrátit na e-mailovou adresu: sipo-reklamace. vakvi@cpost.cz.

Bezhotovostně z účtu vedeného u některé banky v ČR
Svojí bance dáte svolení k inkasu SIPO. Ve stanovený den banka zaplatí z Vašeho účtu platbu SIPO. Za tento způsob úhrady Česká pošta, s. p., poplatky nevybírá.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Carmen Electra z Pobřežní hlídky: Téhle sexbombě že táhne na 50?

Zdá se, že elixír mládí existuje! Jak jinak vysvětlit to, že Carmen Electra... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >