Reklama

Jak platit SIPO z účtu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinexjuliax
Kecalka 261 příspěvků 27.08.18 10:45
Jak platit SIPO z účtu?

Ahojte holky. Mám dotaz. Je to trochu složitější, tak doufám, že se pochopíme. ;) Chtěla bych zařídit, aby se rodičům platilo SIPO z mamčiného účtu, ale nevím jak na to. SIPO je psané na otce. Otec měl úraz a je imobilní. Jeho opatrovník je bratr. Otec účet nemá a je teď v domově důchodců. Mamka má psychickou nemoc a opatrovníkem jsem já, takže mám povolení nakládat s jejím účtem. Jde zařídit, aby odcházelo SIPO z jejího účtu? Mám teď mimino a někdy je to náročnější chodit ještě na poštu. Děkuji za odpovědi. :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12772 příspěvků 1 inzerát 27.08.18 10:59

tak jedině se domluvit s tím bratrem :think:

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 27.08.18 11:01

Zeptj se přímo v bance, ale určitě to půjde. Já to platím většinou jednorázovým příkazem přes internet. Jak to zadat, je na druhé straně toho lístečku.

Kattulka
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 27.08.18 11:06

Určitě by to mělo jít. U nás je SIPO napsané na manžela a odchází z mého účtu. Pouze jsem zadala údaje v internetovém bankovnictví a další měsíc už se peníze odečetly

eumedon
Extra třída :D 13517 příspěvků 27.08.18 11:06
@xjuliax píše:
Ahojte holky. Mám dotaz. Je to trochu složitější, tak doufám, že se pochopíme. ;) Chtěla bych zařídit, aby se rodičům platilo SIPO z mamčiného účtu, ale nevím jak na to. SIPO je psané na otce. Otec měl úraz a je imobilní. Jeho opatrovník je bratr. Otec účet nemá a je teď v domově důchodců. Mamka má psychickou nemoc a opatrovníkem jsem já, takže mám povolení nakládat s jejím účtem. Jde zařídit, aby odcházelo SIPO z jejího účtu? Mám teď mimino a někdy je to náročnější chodit ještě na poštu. Děkuji za odpovědi. :hug:

Zajít do banky a zeptat se. Zrušit svolení k inkasu z otcova účtu a povolit inkaso z maminčina účtu, jestli máte na mysli tohle.

Chodí vám domů doklady SIPO?

Mně chodí domů doklady SIPO, které mohu zaplatit přímo na pokladně pošty hotově, nebo převodem z účtu. Mám účet u ČSOB a převod z účtu SIPO mne pak stojí 5 Kč, které mi pak účtují na dalším dokladu.

Pokud se to platí převodem, tak instrukce pro platbu jsou na zadní straně dokladu SIPO. Je třeba zaplatit přesnou částku.

Platba převodem (nikoli povolením inkasa) má tu výhodu, že to máte více pod kontrolou. Ono se totiž (například při nějaké změně dodavatelů energií, odhlášení novin,…) může stát, že někdo účtuje něco neoprávněně. Při povolením SIPO vám to strhnou a vy pak můžete žádat vrácení bezdůvodného obohacení. Když platíte převodem nebo na poště, tak můžete žádat o vyhotovení dokladu SIPO, kde bude vyřazena určitá platba (služba stojí 5 Kč) a stěžovat si.

https://www.ceskaposta.cz/…uzby-cr/sipo

Kecalka 261 příspěvků 27.08.18 11:22

@Kattulka Ale to jste zadala trvalý příkaz. Ne? Podle instrukcí na zadní straně lístku jsem právě pochopila, že jinak se to musí jít nahlásit do banky, ale právě jsem nevěděla, jestli mi samotné to umožní. U nás je jen taková malá pobočka a ty ženské tam… no hrůza. Nikdy nepochopí ani co po nich chci. Budu muset asi někdy zajet do města. Jen jsem si nebyla jista, jestli bude muset bratr i se mnou.

Kattulka
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 27.08.18 11:26

@xjuliax ano trvalý příkaz, každý měsíc si to strhávají. Já se o nic starat nemusím. Manželovi chodí do mejlu sipo, že peníze odešli.

Kecalka 261 příspěvků 27.08.18 11:36

@Kattulka Právě si nejsem jistá jestli u České spořitelny za to není nějaký extra poplatek. Děkuji ale za odpověď. ;)

Nugetkka
Kecalka 226 příspěvků 27.08.18 11:40

Ahoj. Vezmeš ústřižek od SIPA kde je uvedeno spojovací číslo a zajdeš do banky, kde z maminčina účtu navedou povolení, pokud jsi maminčiným opatrovníkem, tak by to neměl být problém. Na koho se SIPO psané banku nezajímá ;)

Kecalka 261 příspěvků 27.08.18 11:43

@Nugetkka No to by bylo super, kdyby to tak šlo. Díky. :palec:

Jolynka
Extra třída :D 13619 příspěvků 27.08.18 12:13

Já mám KB a nastavila jsem si to sama přes internetové bankovnictví, nastaví se tam číslo SIPO a maximální částka, jakou si můžou strhnout. Pak už to automaticky se platí z účtu a jen mi na mail chodí každý měsíc potvrzení o zaplacení z pošty.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.18 12:44

Mám úplně čerstvou zkušenost. Aby si mohli SIPO strhávat z účtu jsem zadala sama na internetovém bankovnictví. (ČSOB) Na poště se mnou sepsali žádost, aby mi složenky chodily na mail. Ještě předtím jsem SIPO přepisovala mna poště z otce na sebe. To už si ale nepamatuju , jak to bylo, ale vím, že on tam se mnou nebyl. Jen snad něco podepsal. Osobní údaje.

Kecalka 261 příspěvků 27.08.18 12:50
@Anonymní píše:
Mám úplně čerstvou zkušenost. Aby si mohli SIPO strhávat z účtu jsem zadala sama na internetovém bankovnictví. (ČSOB) Na poště se mnou sepsali žádost, aby mi složenky chodily na mail. Ještě předtím jsem SIPO přepisovala mna poště z otce na sebe. To už si ale nepamatuju , jak to bylo, ale vím, že on tam se mnou nebyl. Jen snad něco podepsal. Osobní údaje.

Jenže já přepisovat sipo nechci. Mamka bydlí jinde a otec nic podepsat nemůže, protože se nemůže hýbat. Když jsem se dívala teď na internetové bankovnictví, tak mi tam naběhl souhlas s inkasem, ale je tam úplně jiné číslo účtu než je na tom lístku ze sipa. Tak nevím no. :zed:

Nugetkka
Kecalka 226 příspěvků 27.08.18 12:56

@xjuliax Na koho se SIPO napsané v bance vůbec nekontrolují. Pokud chceš nastavit přímo v IB, tak hledej samostatnou kolonku na SIPO né v souhlasech s inkasem ani trvalých příkazech, jedná se o tři různá povolení, takže i SIPO by mělo být zvlášť ;)

eumedon
Extra třída :D 13517 příspěvků 27.08.18 13:02
@Nugetkka píše:
Ahoj. Vezmeš ústřižek od SIPA kde je uvedeno spojovací číslo a zajdeš do banky, kde z maminčina účtu navedou povolení, pokud jsi maminčiným opatrovníkem, tak by to neměl být problém. Na koho se SIPO psané banku nezajímá ;)

Edit: možná kecám.

Tady to je:

Způsob placení SIPO

SIPO lze platit následujícími způsoby:

V hotovosti na poště
SIPO můžete zaplatit na kterékoli Provozovně prostřednictvím Platebního dokladu SIPO – Hotovost. Cena za hotovostní úhradu je 21 Kč (se Zákaznickou kartou 15 Kč) Po zaplacení Vám Provozovna na doklad vytiskne podací znaky podací Provozovny a celý doklad Vám vrátí.

V hotovosti u Vašeho doručovatele
Platební doklad SIPO - Hotovost a peníze předáte proti potvrzení svému doručovateli. Celková cena za hotovostní úhradu a zprostředkování hotovostní úhrady doručovatelem je 26 Kč. Celý doklad s vytištěnými podacími znaky podací pošty Vám doručovatel vrátí následující pracovní den.

V hotovosti na samoobslužném zařízení – Poštomatu
Platební doklad SIPO – Hotovost můžete zaplatit prostřednictvím samoobslužného zařízení – Poštomatu, tam kde je tato služba zavedena. Po provedení platby SIPO Vám Poštomat vystaví Potvrzení o platbě SIPO.

Jednorázovým příkazem k úhradě (JPÚ)
Platbu SIPO lze uhradit také jednorázovým příkazem k úhradě podaným ve vaší bance ve prospěch účtu 156080780/0300. Uvedete variabilní symbol (najdete v kolonce č. 1 horní části Platebního dokladu SIPO pro ten měsíc, za který jednorázovým příkazem platíte) a jako specifický symbol své spojovací číslo (najdete v kolonce č. 2 horní části Platebního dokladu SIPO - Hotovost). Předepsanou částku (najdete v kolonce č. 3 horní části Platebního dokladu SIPO) nelze měnit. Pokyny jsou uvedeny na zadní straně Platebního dokladu SIPO. Cena za tento způsob úhrady je 10 Kč a zaplatíte ji následující měsíc v SIPO. Platbu SIPO jednorázovým příkazem k úhradě proveďte tak, aby úhrada byla na účet České pošty připsána nejpozději poslední pracovní den inkasního měsíce, který je na dokladu SIPO uveden. Platbu, obdrženou po ukončení inkasního měsíce, s chybnou částkou nebo chybným symbolem nemůže Česká pošta, s. p., zpracovat a vrátí ji zpět na účet plátce. S žádostí o podání bližších informací k vrácené platbě SIPO je možno se obrátit na e-mailovou adresu: sipo-reklamace. vakvi@cpost.cz.

Bezhotovostně z účtu vedeného u některé banky v ČR
Svojí bance dáte svolení k inkasu SIPO. Ve stanovený den banka zaplatí z Vašeho účtu platbu SIPO. Za tento způsob úhrady Česká pošta, s. p., poplatky nevybírá.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >