Reklama

Jak po návratu z rodičovské jako manažer?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

suzka1
Povídálka 16 příspěvků 02.09.18 07:55
Jak po návratu z rodičovské jako manažer?

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala, na co mám právo v zaměstnání, pokud teď působím na manažerském postu, od listopadu nastoupím s největší pravděpodobností na 2 měsíce na neschopenku a pak na mateřskou, rodičovskou na 3 roky a tak dále? Až skončím rodičovskou a budu se zpět vracet do práce, je mi jasné, že budou mít novou manažerku a dotaz zní - pokud bych se chtěla vrátit na manažerský post, musí mi to firma umožnit? Nebo pokud ne, musí mi zaplatit odstupné? A pokud bych se chtěla do firmy vrátit, ale třeba ne na manažerskou pozici, jak je to v tomto případě?

Děkuju a těším se na vaše rady.

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8617 příspěvků 33 inzerátů 02.09.18 08:14

Umoznit by ti to mela. Ale praxe byva casto jina. Bud nabidnou jine misto, pokud budou mit, nebo daji odstupne.

Svetluska.Lulu
Kecalka 241 příspěvků 02.09.18 08:18

Nemám po ruce príslušný zákon. U nás ve firmě počítají s tím, že se vrátím na pozici na stejné úrovni a zatím není 100% jisté, jestli to bude ta moje. U nás třeba produkční manažer, školitel nebo kvalitář.

Myslím, že tak nějak to bude i v tom zákoně, že by ti firma neměla sama nabízet horší místo…

Jestli ti dovolí firma nemanažerskou pozici, závisí už jenom na nich. Naše firma má třeba v interních pravidlech, že ti s přechodem na jinou práci nesmí snížit plat, takže u nás se tohle děje velmi výjimečně.

Edit: překlep

nozu
Extra třída :D 11481 příspěvků 02.09.18 08:26

tvoji puvodni pozici ti musi drzet po dobu materske dovolene, to je cca do pul roku veku ditete. po rodicovske dovolene by ti meli nabidnout pozici stejnou, jakou mas v pracovni smlouve. v opacnem pripade bys mela narok na odstupne.

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 02.09.18 08:36

Zalezi, co mas ve smlouve. Do konce materske ti drzi tve konkretni misto. Do konce rodicovske ti drzi misto uvedene ve smlouve. Pokud mas ve smlouve “manazerka”, tak te muzou preradit na jakykoliv post manazerky kdekoliv ve firme. Pokud mas ve smlouve “manazerka pro oddeleni xy” tak ti musi nabidnout misto v tomto zarazeni.

hodinarka
Kecalka 159 příspěvků 02.09.18 08:47

Ještě záleží jestli máš manažerskou smlouvu nebo pracovní

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 09:52

Záleží, jak máš přesně napsanou smlouvu. Pokud „standardně“, tak to budeš asi stejný případ jako já. Po rodičovské dovolené jsem nastoupila na jinou (nižší) pozici, protože moje předchozí vedoucí pozice je už samozřejmě obsazená a jiná pozice na stejné úrovni nebyla aktuálně volná. Plat mám také nižší. Myslím, že tento postup je normální a v souladu se zákonem (nemáš-li jinak specifikovanou smlouvu). O odstupném jsme se nebavili, protože tam chci zůstat (kvůli jiným výhodám, jako např. volná pracovní doba, práci z domova kdykoli potřebuji, máme fajn kolektiv atd.)

eumedon
Extra třída :D 13298 příspěvků 02.09.18 16:14

@suzka1 Co bude platit po návratu z dovolené, si přečti ve své pracovní smlouvě.
Druh a místo výkonu práce jsou její podstatné náležitosti.

suzka1
Povídálka 16 příspěvků 03.09.18 18:59

Moc dekuju za vase odpovedi :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama