Jak po škole zvládnout nástup do práce?

14
15.4.16 22:28

Jak po škole zvládnout nástup do práce?

Ahoj,
mám vcelku blbý dotaz, ale zeptám se zda třeba někdo neměl podobné myšlenky nebo zkušenosti. V říjnu budu ukončovat bakalářské studium a poté bych chtěla začít pracovat. Problém je v tom, že jsem se toho najednou zalekla. Bojím se, že nezvládnu práci hlavou, nevím jak to jinak říci, ale při studiu si přivydělávám brigádamy, které však všechny zahrnovaly práci rukama. Tudíž vlastně nemám bohužel žádnou zkušenost se zúročením mých dovedností naučených na VŠ. Vlastně se bojím, že škola mi nic nedala a investice kteru jsem do ní vložila se mi nevrátí.
Omlouvám se pokud to někomu přijde hloupé a děkuji za případné odpovědi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13536
15.4.16 22:31

Neboj, to dáš. Taky jsem se oho bála, jsem v podobné situaci jako ty. Ale nějak jsme si říkala, že ty zkušenosti nějaký mám aspoň z praxí a dám to. Začínám se spš těšit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
15.4.16 22:34

U mě je problém, že studuji ekonomku a bohužel žádnou pořádnou praxi jsme neměli, ale říkám si, že tenhle strach nebo nejistotu asi pocituje většina lidí, protože je to vlastně další životní etapa :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13536
15.4.16 22:41

@misssaa12 jo, přesně tak. Je mi jasný, že ještě ve svém oboru moc neumím, ale nějaký zákld, na kterém můžu stavět, mám. Taky záleží, jak tě kdo povede na novém místě atd. Nebo, to dáme, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69312
15.4.16 22:41

@misssaa12 ja bych se spis bala toho, ze nesezenes praci :oops: nezamestnanych ekonomu je nejvic, co slysim v okoli. To zvladnes!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21535
16.4.16 00:32
@blumen píše:
@misssaa12 ja bych se spis bala toho, ze nesezenes praci :oops: nezamestnanych ekonomu je nejvic, co slysim v okoli. To zvladnes!

Asi tak, nebala bych se predem prace, ale spis toho, abych nasla praci, co mne uspokojuje, bavi a uzivi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20123
16.4.16 06:31

@misssaa12 Takhle, ono se tak nejak pocita s tim, ze po skole toho tolik neumis a bude chvili trvat, nez se ve firme zajedes. A zda to zvladnes bude zalezet na tobe, budes mit na to tak rok se predvest. Malo kdo dnes dava smlouvu hned po skole na dobu neurcitou, protoze kvalita studentu jde stale niz a niz a za 3 mesice zkusebni doby nepoznas nic prave i diky tomu, ze se clovek musi nejdriv zaucit. Tak hlavu vzhuru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1570
16.4.16 06:38

@misssaa12 Aproc nebrigadnicis hlavou? Nejaka ucetni firma nehleda pomocnou silu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1393
16.4.16 08:10

A nechceš si hledat práci už teď? Obávám se, že po skončení školy vás bude tolik absolventů, že bez praxe stejně pořádnou práci jen tak nenajdeš..zkusila bych se shánět alespoň po brigádě, nebo částečném úvazku v oboru a třeba si Tě tam potom nechají. Já sice školu ještě letos nekončím, ale studuji dálkově, takže mám zase něco odpracováno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
16.4.16 09:10

Já jsem teď sháněla práci (nakonec ale zůstávám v té stávající - to je ale jedno) a právě mi přijde, že lidi s ekonomkou alespoň v našem regionu práci celkem seženou… to je samá účetní, obchodní asistent a kdesi cosi… pro absolventa dobré. @misssaa12 já myslím, že ty obavy jsou normální a že to zvládneš. Možná bych se už ale teď zajímala o nějakou brigádu, kterou bys pak mohla přetavit v pracovní úvazek - někdy to tak jde. Věř si, určitě jsi nějaké dovednosti a znalosti načerpala a ve firmě tě zaučí, to se neboj. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
16.4.16 09:13

Já jsem dokončila školu loni v červnu (strojírenství), takže starost o to, že bych nenašla místo odpadla, ale ten, že to nezvládnu byl veliký. V práci jsem nyní 8 měsíců a ještě pořád zdaleka neumím všechno, co bych umět měla, ale můj vedoucí je spokojený a tvrdí, že taky vylezl ze školy a ví, jak to ve skutečnosti je, že člověk umí trochu teorie od všeho, nic pořádně a už vůbec si ty věci spojit prakticky dokupy.
Každopádně jak už bylo zmíněno výše, určitě si hledej nějakou brigádu v oboru, protože absolventů ekonomie je spousta a práce pro ně pro všechny zdaleka není. Ze zkušenosti hledej spíše ve větších firmách, ale máš výhodu, že ať ta firma vyrábí cokoli, tak ekonomický úsek je všude. Mě dvouroční poloviční úvazek při škole pak při hledání práce hrozně pomohl. Jednak jsem měla jistotu, že v té firmě můžu zůstat i dál (nezůstala jsem a vyzkoušela něco novýho) a v jiných firmách to byla obrovská výhoda oproti absolventům, kteří měli stejné vzdělání, ale žádné pracovní zkušenosti. A nepočítej s kdoví jakým finančním ohodnocením, je obvykle o trošku vyšší než u práce rukama, pořád je to brigáda no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
19.4.16 01:01

Děkuji všem za Vaše názory a zkušenosti :) Je mi jasné, že první problém bude si práci hlavně v dnešní době najít, ale snad se poštěstí a i nový začátek nebude tak hrozný jak se obávám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
21.4.16 21:03

V dnesni dobe to prave problém neni. Ja mela s ekonomkou (vŠE) dobre placenou praci hned po skole. Ségra se stěhovala do jiného města a s ekonomkou (Masarykova univerzita) mela dobre placenou praci do 14 dni. Myslim, ze zrovna ted je ideální doba pro hledání nebo zmenu prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat