Jak pochopit chování tchanovců?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  09.03.18 10:45
Jak pochopit chování tchanovců?

Ahoj holky chtěla bych se s vámi podělit o takový nás příběh trošku se tím trápím já i manžel, nechápeme chování jeho rodičů vůči nám. Stale narikaji že nemají cas -pořád pracují (dělají oba z domu)straní se okolnímu světu, nechodí ven na procházky, ani nejezdí do města na nákup ale radeji do vedlejších měst, jeho tatínek je na duchovní cestě-stále medituje když přijdeme k nim na návštěvu-většinou prchne po chvíli do zadního pokoje (říká že má praci),přijde nám že vůbec nemá žádný vztah dětem jakoby mu vadil hluk z dětí, radši odejde se svým psem do zadu.jeho maminka má ráda děti je komunikativni ale stále si stěžuje, máme tolik práce, jsou to typy lidi co celý život šetří, na všem, počítají každou korunu nic si nekoupí nikam nejezdí a stále pracuji na pc. Bydleli jsme v jejich bytě asi tak 3 roky-za tu celou dobu i když jsme je zvali na návštěvu tam byli jestli tak max. dvakrat a to podotýkám že bydlíme v jednom a tom samém malem městě ☺ máme doma 5letou holčičku, a čekáme další holčičku za měsíc máme termín- viděli mě za celé tehotenstvi asi dvakrát, když vola maminka manželovi řekne na konci telefonátu-pozdravuj Toť vše
Hrozně nás mrzí že nám nepomáhají třeba s tím že by se sami nabídli že by si starší holčičku vyzvedli ve školce, nebo si ji vzali na hlídání-to je nenapadlo ani jednou, a to jsem doma mám velké problémy s těhotenstvím od 14 tt jsem byla v nemocnici pro hrozící potrat(nebyli zamnou ani v nemocnici)ve stejném městě ano nebyli, prostě volali ze nemají čas že se nestihaji kdy dostavit
Manžela to trápí-vůbec neví proč jsou takový, proč se nám straní proč se k nám nastavují neudržují vztah s dětmi, kdyby jsme se k nim ne stavili třeba půl roku. Vůbec by jim to nevadilo ???? máte to někdo taky takhle podobné? myslíte si stejně jako my že jde jen o výmluvy že nemají cas na rodinu? mrzí nás to kvůli dětem, co slýcháme u ostatních přátel tak jsou jejich vztahy úplně jiné rodina se vzájemně podporuje, hlídají děti, věnují se jim občas, vyzvedavaji že školky, prostě jakkoliv se podílejí i třeba jedou někam na výlet, zajímají se zkrátka…máme si toto vycitat? děkuji vám za vaše odpovědi a názory
:hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1423 příspěvků 09.03.18 10:48

Z mé zkušenosti, pokud příbuzní neškodí, jsem šťastný.

Uživatel je onlineŠarlota4
Echt Kelišová 9437 příspěvků 09.03.18 11:00

Me by nrvadilo, ze nepomahaji. To je konec koncu vase starost. Deti mate vy ne oni. Ale vadilo by mi, ze nemaji zajem kdyz oni chteji. A nemysli si malo kde jsou rodinne vztahy super. Manzel se matky zeptal proc se toto deje? Rekl ji “ mami my bychom byli radi kdybys s nami a detmi travila vic casu?” Jinak ano vymluvy to jsou

Včelička992
Závislačka 3272 příspěvků 09.03.18 11:00

Spis maji svuj zivot a tak jim to vyhovuje nejspis. Pokud ty sama nepoprosis o hlidani nebo o vypomoc, tak je zbytecne asi cekat, ze se tchyne nabidne sama. Nekteri lide to tak proste maji. Spis se zamer vic na svoji rodinu.

Uživatel je onlineCelina
Ukecaná baba ;) 2444 příspěvků 09.03.18 11:01

Jejich škoda. Peníze si do hrobu nevezmou a přichází o to nejkrásnější…čas se svými vnučkami, rodinou. Mrzelo by mě to hlavně kvůli dětem, ale respektovala bych jejich sobecký a osamělý styl života :nevim:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 09.03.18 11:04

Moji rodiče se chovají podobně, žijou si sami pro sebe. Dokonce třeba jedou do města k nám nakoupit, ale ani se nezastaví. Už jsem si zvykla a prostě jim dovezu malého na návštěvu až pod nos. Ale zase musím říct, že když ho dovezu s kufrem, tak ho klidně mají bez problémů na víkend, ale sami si neřeknou že by ho chtěli. Já beru každou věc jako nadstandard a z mojí zkušenosti zkus je prostě zaúkolovat, začala bych s tchýní, ať já třeba dcerka zavolá, že by chtěla s ní jít o víkendu třeba na hřiště po obědě a možná budeš překvapená.

Anonymní  09.03.18 11:06

Neni to vsude tak idylicke. Mame to stejne. Ziji s rodici ve stejnem meste. Nemaji o deti zajem. Oba pracuji ve vedoucich funkcich, mame je 55 tatovi 65. Chodi s prace unaveni. Maji lidi pokrk, asi proto, ze v praci s nimi musi vyjit. Nikam nejezdi, na nic nemaji cas ani chut. Tata dela obcas i vikendy. Mama jako řídící zemestnanec obcas musi sve lidi kontrolovat i o vikendu. Nikdy nám s nicim nepomohli ani financne. Kazdy se stara o to svoje. Pokud mi neco nejde jen se dovim jak jsem nemozna a malo na tom delam. Mam byt odhodlanejsi. Na svatek deti vetsinou i zapomenou. Na dovolenou by si je nikdy nevzali, nemaji k nim vztah a deti na ne take nejsou zvykle. Nikdy jsem si nemyslela, ze mame mezi sebou spatny vztah. Jen co jsme dospělí a uz se o me nemusi starat, to nejak vsechno prestrihli. Kdyz si obcas zavolame je to divne, nemame co sdílet a o cem se bavit. Poprejeme si hezky den a jdeme si zase po svem. Mrzi me to hodne, ale nevim co delat jinak. Takze jsem se na to vykaslala. Pratele jsou mi vic nez vlastni rodina. Kdyz mam dite nemocne je pro me snazsi poprosit cizi sousedku nez vlastní rodice.

Malaga
Generální žvanilka 23371 příspěvků 09.03.18 11:14

Zakladatelko a není manžel jedináček? Nemůžou to být ten typ rodičů, kteří si pořídili dítě, protože by se to tak mělo, ale jsou rádi, že výchovu mají za sebou a žijí si jen pro sebe?
Někdo prostě děti nemusí, i když to jsou jeho vlastní vnoučata…
a nemůže být problém třeba v tobě? že jsi jim z nějakého důvodu nesedla, nechtějí dělat rozbroje, ale zachovávají si celkově od synovi rodiny odstup?

nikol2792
Stálice 59 příspěvků 09.03.18 11:23

@Malaga
Manžel má ještě bratra a ty mají doma 4 leté ho synka-to samé..ne jezdili s kočárem nehlidaji nejeví zájem také bydlí ve stejném městě

Heivka
Závislačka 2864 příspěvků 09.03.18 11:27

Tohle jsou ještě dobré starosti, představte si, že by jste bez jejich vědomí nedošla ani na záchod, zo je teprve peklo. Myslím, že tchánovci jsou prostě introverti. Já to mám podobně, svojí i manželovu rodinu mám ráda, ale objevím se až když je potřeba moje pomoc, chodit k rodičům/ tchánům každou neděli na návštěvu je pro mě představa očistce.

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2093 příspěvků 09.03.18 11:30

Divní lidi 8o :think:

vertunka
Závislačka 4140 příspěvků 09.03.18 11:31

Tak hlidani a pomoc preci neni jejich povinnost ne??
Ale to, ze kaslou na vlastniho syna je teda smutny.

Muj tata na vnucky taky neni, on vlastne neni vubec rodinnej typ. Takze se vidame jen zridka a obcas si zavolame.
Tchan je uplnej opak, chce nas videt porad, jezdi k nam kazdy tyden, my k nemu taky. Porad nam cpe penize a dava rady do zivota.
Oboji me stve.

carola
Kelišová 6610 příspěvků 09.03.18 11:35

Asi by mě to mrzelo, ale neuděláš nic. Vím, že je to těžké, ale musíš brát věci, jaké jsou. Lidi nepředěláš. A zase je to lepší takhle, než kdyby vám nějak škodili, brojili proti vám. Občas bych tam zašla na kávu, aby viděli vnoučátka a jak tu někdo psal, třeba kdybych v nutnosti potřebovala pohlídat, poprosila bych a věřím, že by neodmítli.

xacxa
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 09.03.18 11:50

Napsala bych moji zkušenost, ale jsou tu rýpalky které moje příspěvky vyloženě vyhledávají a zesměšňují je. Ráda ti napíšu SZ.

Uživatel je onlineŠarlota4
Echt Kelišová 9437 příspěvků 09.03.18 11:51
@xacxa píše:
Napsala bych moji zkušenost, ale jsou tu rýpalky které moje příspěvky vyloženě vyhledávají a zesměšňují je. Ráda ti napíšu SZ.

Tvoje zkusenost je jiz zaznamenana celou tvou diskuzi. Staci hodit odkaz.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama