Jak počítat těhotenství po ET při IVF?

Anonymní
14.11.19 09:06

Jak počítat těhotenství po ET při IVF?

Ahoj Holčičky, chci poprosit o radu. S manželem podstupujeme IVF a mám za sebou už hormonální stimulaci i punkci. Kvůli špatným chromozomům jsme museli před ET nechat embryjka zkoumat 6 týdnů v laboratoři. Dnes jsem se objednávala na ultrazvuk před ET na 25.11, tak že když to spočítám, nejpozdeji do 29.11 bych měla podstoupit transfer embrya. Moje otázka tedy zní: Když jsem byla 5.října na punkci (pak bylo zkoumání embryí 6 týdnu)a na transfer bych šla 29.11 v kolikatem týdnů bych byla při zavedení mrnouska? Vůbec nevím od kdy počítat, jestli od punkce, nebo od prvního dne menstruace, nebo jak? Samozřejmě vím, že to nemusí vyjít, ale to si nechci připouštět, tak si tak přemýšlím???? Děkuju za vaše rady :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11805
14.11.19 09:25

Předně nepůjdeš na ET, ale na KET - nemáš embryotransfer, ale kryoembryotransfer.. Pokud ti budou zavádět embryo v nativním cyklu, tak to bude stejně v době ovulace a těhotenské týdny se budou počítat stejně jako u normálního těhotenství. Pokud budeš mít cyklus řízený hormony a nebude zavedení odpovídat +- ovulaci, pak se od zavedení odečtou dva týdny a ty se uvedou jako počátek menzes. Termín transferu ti sdělí lékař na základě ultrazvuku, který posoudí, jak je tvoje děloha na zavedení připravená. Při zavedení budeš v druhém až třetím týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.19 09:45
@Janli píše:
Předně nepůjdeš na ET, ale na KET - nemáš embryotransfer, ale kryoembryotransfer.. Pokud ti budou zavádět embryo v nativním cyklu, tak to bude stejně v době ovulace a těhotenské týdny se budou počítat stejně jako u normálního těhotenství. Pokud budeš mít cyklus řízený hormony a nebude zavedení odpovídat +- ovulaci, pak se od zavedení odečtou dva týdny a ty se uvedou jako počátek menzes. Termín transferu ti sdělí lékař na základě ultrazvuku, který posoudí, jak je tvoje děloha na zavedení připravená. Při zavedení budeš v druhém až třetím týdnu.

Děkuju moc za vysvětlení. I přes to, že máme skvělou doktorku, o tomhle se ani nezminila, proto jsem do teď myslela, že budu podstupovat klasický ET. Děkuju moc :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
48842
14.11.19 09:48

Počítej, jak kdybys byla v den oplodnění 2+0, jako v přirozenm cyklu. Ovšem při KETu se samozřejmě odečte doba mražení, kdy se embryo nevyvíjí. Takže dejme tomu, že ti mrazili 5denní embryo, které rozmrazí a zavedou, v den rozmražení jsi tedy 2+5.
Jinak se ale neboj, doktoři ti sdělí nějaké datum, jak to počítat, popř. hned na prvním těhotenském ultrazvuku uvidíš. já dostala datum tzv. fiktivní MS - pokud by bylo stejně staré embryo v přirozeném cyklu, tak kdy bych měla MS. Ona hromada neCARových doktorů si s těmi počty taky moc neví rady, takže když se někde ptali na poslední MS, hlásila jsem tu fiktiní, všichni byli spokojení a utz sedly. Respektive lítaly o plus minus týden oběma směry, ale to je v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
14.11.19 11:10

Ja jsem byla na ket v nativnim cyklu, tzn. bez hormonalni stimulace. Bylo to 6ti denni embryo, takze na transferu jsem byla jakoby 6 dni po ovulaci a pocitalo se to normalne, jako bezne tehotenstvi. Takze od prvniho dne posledni ms.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 14:08

Také mi od data odběru vajíček odečetli 2 týdny jako začátek MS. A pak se transferuje 3-5ti denní embryjko, takže to souhlasí na to, že v době transferu je to 2+3 až 2+5, jestli se nepletu. A já se tedy setkala s tím, že jakmile jsem nahlásila těhotenství po IVF, tak chtěli znát jak datum poslední reálné MS, tak datum OPU, tak datum transferu… :lol: takže jsem si to celé napsala do diáře, protože jsem si to nepamatovala :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48842
14.11.19 14:20

Po mně kdyby chtěli reálnou MS, tvářila bych, že ani nevím, protože oplodnění bylo někdy kolem 30.DC :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama