Jak podat dítěti léky - sirup

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marketam3
Povídálka 50 příspěvků 12.02.18 07:14
Jak podat dítěti léky - sirup

Dobré ráno :) máte někdo prosím nějaký fígl, jak do ročního dítěte dostat ospen a nurofen (obojí sirup). Nechce to na lžičce, ve stříkačce, ani když je to schované v jídle. Pozná to, plive to. Nebo to nechá za šíleného řevu vytékat koutkama ven. Měla mít už v sobě tři dávky těch antibiotik, ale pokaždé vyplivla větší část ven. Máte někdo radu, jak ji to donutit sníst? Nepomůže ani když ji to dává někdo jiný než já, ani když mi asistuji další dva lidi. Prostě to vyplivne. :nevim: děkuji za případné rady

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

stinga
Závislačka 3233 příspěvků 12.02.18 07:17

@Marketam3 já dávám stříkačkou za použití mírného násilí, lék potřebuje, i kdYž nechce

smurfka
Nadpozemská drbna 28989 příspěvků 12.02.18 07:23

Naše taky nesnášela asi do tří let sirupy…naštěstí teda atb neměla..nurofen jsme do ní strkali násilím čípkama..bohužel.
Jinak když už muselo být, tak násilím..zacpat nos aby otevřelo dítě pusu, nalít, pusu zavřít a počkat až spolkne ( a že spolkne když má zacpaný nos a nemuže jinak než pusou dýchat ) :nevim:
případně se zeptat jestli neexistuje jiná forma atb stejně účinná v čípkách..

Marketam3
Povídálka 50 příspěvků 12.02.18 07:29

To je dobrý nápad, zkusím zacpat ten nos. A pak ji pusu teda zkusím zavřít, ať to polkne a nepouští hned ven. Taky mě napadla jiná forma léku, ale jsme daleko od naší doktorky, toto jsme dostali na pohotovosti, tak ale zkusím zavolat tam. Děkuji

brumi
Kelišová 6358 příspěvků 12.02.18 07:34

U nás je vždy velmi velký boj, bohužel léky se musí takže to jde i přes sílu :(. prvně zkouším po dobrém když nejd, tak otevřu pusinku chytem za spodní čelist, pokud ani to zacpu nos, a když ani to nepomůže musím si na něj kolikrát lehnout a doslova mu tu pusu vypáčit :zed: :zed:,některé se nám daří dávat do čaje, nebo sladké šŤávy aby nebyla poznat chuť sirupu. Jinka zkusit tabletky ty se dají lépe rozpustit jen v troše čaje a to už snadněji vypije

blumen
Hvězda diskuse 43122 příspěvků 12.02.18 07:34

@Marketam3 nevim, zda to rocni pochopi, kdyz ji za to neco slibis a pak das, treba susenku. U nas si vezme lek jen za odmenu, ale byly ji uz 2 roky tehda, myslim. Jinak plivala vse a nedostaly to do ni ani sestry v nemocnici.

Zireael
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 12.02.18 07:34

U nás funguje, když jí tu stříkačku se sirupem dám do ruky a nechám ji, ať si ji dá do pusy sama. A taky se hezky naučila pít sirup z takových těch dávkovacích kalíšků, co bývají přibalené. Osvědčilo se mi nejít na dítě zhurta, ale dát mu na to čas.

Marketam3
Povídálka 50 příspěvků 12.02.18 07:42

@brumi dcera nepije nic než vodu nebo UM. Žádné šťávy, čaje. A ve vodě by to poznala co :( taky na ni sedím, cpu to tam a ona ječí a plive to okamžitě zpět

Marketam3
Povídálka 50 příspěvků 12.02.18 07:42

@blumen ne tohle nechápe ještě, že bych ji odměnila

czaky
Závislačka 2506 příspěvků 12.02.18 07:43

Hm, rocni je malicky na nejaky presvedcovaci figly :think:. U nas kdyz uz je ten sirup fakt hnusnej tak zabira, ze ma v ruce neco fakt dobryho(cokoladu, jahodu, pribinak…) cim to hned zaji… a uz si to necha vysvetlit ze to pomaha bojovat s bacilama ze musi. A davame teda strikackou. Nevim jestli uz v roce ale dost brzo na veci ktery nechtel fungovalo kdyz ty veci jako zacaly mluvit (ahooooj, jsem sirup silak. Slysel jsem ze te trapi kaslaci bacili. Ja se tak raaaad perrrruuu s bacilakama, pust me na neee natrrrhnu jim trrrricko… no zkratka divadylko, u nas takhle asi pul roku msel mluvit zubni kartacek:lol:)

Marketam3
Povídálka 50 příspěvků 12.02.18 07:44

@Zireael jo to jsem ji to taky dala ať si s tim hraje, sama si to dala do pusy, pohoda. No ale když je tam lék..konec

Marketam3
Povídálka 50 příspěvků 12.02.18 07:46

Myslíte že vadí účinnosti toho ospenu, že bych do každé lžičky s obědem dala trochu ospenu a takhle bych ji to nadavkovala postupně celé? Zatim jsem to zkusila dát celé na lžící a „zakrýt“ jídlem, tak to poznala, ale kdybych to takhle dala po trochach? Jestli to ale nějak nesníží účinost..?

smurfka
Nadpozemská drbna 28989 příspěvků 12.02.18 07:49

@Marketam3 dávala bych to tou stříkačkou a po malých dávkách které není schopna tím jazykem dát ven..prostě ji otevři pusu a stříkni jí to přímo do pusy - ne na jazyk..samozřejmě ne celé, to by se asi udusila..ale po troškách, spoklne trošku, dám další atd..když jí to stříkneš celé, tak je jasné že to jazykem vyndá ven, to my malá taky dělala..takže po troškách…a nurofen dávej čípkem, at ji netrápíš stříkačkou dvakrát

brumi
Kelišová 6358 příspěvků 12.02.18 07:49

@Marketam3 to je jak u nás akorát že ten můj už má 3 takže to je jak boj na život a smrt, většinou to končí tak že ten celý rudý jak boje já prst rozkousaný do krve :zed: :zed:, A co zkusit do toho mléka?

Tichošlápek
Echt Kelišová 9145 příspěvků 12.02.18 07:52

@Marketam3 do jídla ho dat můžeš. Konkrétně ospen jsem ani ne ročnímu dávala s kaší, jinak to flusal. A když bylo joo špatně, tak proste jako s kočkou - strikacku az na konec jazyka a ono je to donutí polknout.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama