Jak podat výpověď ze strany zaměstnance

Anonymní
8.11.19 20:35

Jak podat výpověď ze strany zaměstnance

Pěkný páteční večer,
Otázka je jasná. Dostala jsem nabídku nové práce, pohovorem jsem prošla a teď tedy jak odejít z práce. Šéf je rapl, bude uražený, bude raněné jeho ego, to vím jistě. Dělám v eshopu, takže teď před Vánoci mě nepustí. Což to je jedno. Spíš mi jde o to, jestli může podat výpověď například k 15. listopadu s dvou měsíční výpovědní lhůtou tedy 15. leden nebo musím počkat do 1. prosince…Prosím o zachování anonymu, může tu brousit někdo z práce, tak nechci být na ráně.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50
8.11.19 20:41

Vypoved muzes podat kterykoliv den v mesici, ale vypovedni lhuta zacina bezet od 1. dne nasledujiciho mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
8.11.19 20:42

Kdy ji podáš je jedno. Výpovědní lhůta začne běžet od prvního dne následujícího měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Když teď podáš výpověď tak poběží až do konce ledna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2153

Pokud podáš výpověď k 15 listopadu, znamená to že byla doručena v listopadu a výpovědní lhůta začíná běžet od prvního dne následujícího měsíce. Pokud tě nepustí na dohodu, znamená to, že ti bude končit na konci ledna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7170

Výpovědní doba běží až od prvního dne následujícího měsíce po doručení výpovědi, takže když doručíš výpověď kdykoliv v listopadu, tak poběží od 1. 12.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 20:43

Jestli se nemylim, tak vypoved je 2mesicni, ale. Vypovedni lhuta bezi od 1.dne nasledujiciho měsíce. Takze i kdyz vypoved date dnes, tak lhuta bude bezet prosinec a leden, k 1.unoru tedy muzete nastoupit. Doporucuji si nechat potvrdit prevzeti, takze podepsat kopii nebo do podatelny apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9020
8.11.19 20:44
@Anonymní píše:
Pěkný páteční večer,
Otázka je jasná. Dostala jsem nabídku nové práce, pohovorem jsem prošla a teď tedy jak odejít z práce. Šéf je rapl, bude uražený, bude raněné jeho ego, to vím jistě. Dělám v eshopu, takže teď před Vánoci mě nepustí. Což to je jedno. Spíš mi jde o to, jestli může podat výpověď například k 15. listopadu s dvou měsíční výpovědní lhůtou tedy 15. leden nebo musím počkat do 1. prosince…Prosím o zachování anonymu, může tu brousit někdo z práce, tak nechci být na ráně.

Bacha na to, pokud bys podala až 1.12., tak výpovědní poběží až od 1.1.2020

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
8.11.19 20:45

Výpovědní doba běží vždy od 1.dne měsíce následujícího po měsíci, ve kterém jste výpověď doručila. Tzn doručíme v listopadu, běží bod 1.12. a skončí 31.1.2020. Dříve lze skončit dohodou o rozvázání pracovního poměru (kdyby chtěl i zaměstnavatel) nebo okamžitým zrušením (jen že zákonem stanovených důvodů).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 20:55

Díky moc. Já jsem si to myslela, že to takhle je.

• Nahlásit
  • Citovat
14676
9.11.19 19:11
@Anonymní píše:
Pěkný páteční večer,
Otázka je jasná. Dostala jsem nabídku nové práce, pohovorem jsem prošla a teď tedy jak odejít z práce. Šéf je rapl, bude uražený, bude raněné jeho ego, to vím jistě. Dělám v eshopu, takže teď před Vánoci mě nepustí. Což to je jedno. Spíš mi jde o to, jestli může podat výpověď například k 15. listopadu s dvou měsíční výpovědní lhůtou tedy 15. leden nebo musím počkat do 1. prosince…Prosím o zachování anonymu, může tu brousit někdo z práce, tak nechci být na ráně.

Výpověď můžeš podat hned a když ji doručíš kdykoliv v listopadu, tak výpovědní doba poběží od 1. prosince do 31. ledna, takže 1. února budeš volná.

Pokud s výpovědí počkáš do 1. prosince, tak výpovědní doba poběží od 1. ledna do 29. února a volná budeš 1. března.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 19:16

@eumedon Mno mám v plánu to nejdéle v pátek oznámit zaměstnavateli. Ovšem platí to, že pokud se dohodneme, může mě pustit už dejme tomu 15. ledna? Jak to by to bylo se smlouvou u nového zaměstnavatele? Bude až od 1. 2. nebo podepíšu se současným ukončení pracovního poměru k 15. 1. a od 16.1. nastoupím do nové práce?
Já tedy nevěřím, že se dohodneme v klidu, ale kdo ví, třeba jo a třeba mě řekne, že už nemám chodit vůbec :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14676
9.11.19 19:23
@lleennttiillkkaa píše:
@eumedon Mno mám v plánu to nejdéle v pátek oznámit zaměstnavateli. Ovšem platí to, že pokud se dohodneme, může mě pustit už dejme tomu 15. ledna?

Dohodnout se můžete na jakémkoliv datu ukončení pracovního poměru.

@lleennttiillkkaa píše:
Jak to by to bylo se smlouvou u nového zaměstnavatele? Bude až od 1. 2. nebo podepíšu se současným ukončení pracovního poměru k 15. 1. a od 16.1. nastoupím do nové práce?

To záleží na tom, jak se dohodnete s novým zaměstnavatelem. Pochopitelně, že nemůžete podepisovat pracovní smlouvu s nástupem 16.1., dokud nevíte, že 16.1. budete volná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 19:31

@eumedon to mi je jasný. V nové práci vědí, že na mě můžou čekat také do toho 1. února.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama