Jak podpořit chlapa při ztrátě zaměstnání?

Anonymní
3.10.20 15:40

Jak podpořit chlapa při ztrátě zaměstnání?

Prosím, poraďte mi, jak navodit opět rodinnou harmonii, zvlášť, když jsme tři + malá. Přišla jsem se sem vypovídat i za něho. :hug:
K tomu bych jen řekla, že zatím finančně nekrvácíme, takže alespoň tak. Psychicka hraje stejnou roli, ne-li větší

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24
4.10.20 23:33

Říci mu, že má příležitost najít si práci která ho naplňuje a ve které vidí smysl :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
5.10.20 04:08

Přišla jsi se vypovídat ale moc jsi toho neřekla. Trochu málo informací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
5.10.20 12:54
@Anonymní píše:
Prosím, poraďte mi, jak navodit opět rodinnou harmonii, zvlášť, když jsme tři + malá. Přišla jsem se sem vypovídat i za něho. :hug:
K tomu bych jen řekla, že zatím finančně nekrvácíme, takže alespoň tak. Psychicka hraje stejnou roli, ne-li větší

Hlavně ho zaměstnat. Jinak zakrní, ztratí návyky. Pokud nějaké má. A když nebude mít co dělat, jen se bude nudit a užírat. Kdepak. Ráno budík, postarat se o všechny děti. Vysmýčit byt nebo dům. Přes den mu připravte soupis drobností, které má opravit, zařídit. Ideální doba na dodělání restů, ale nesmí se to promeškat a proflákat. A odpoledne, zase děti, když přijdou ze školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.10.20 13:16

V první řadě bys měla projevit hodně trpělivosti a pochopení pro jeho smutek a frustraci. Jestli to nemáte s penězi napnuté, můžete si oba najít práci na částečný úvazek a střídat se u malé (řada tatínků by tu možnost ráda měla), využít jeho volna a udělat v domácnosti věci, které dlouho stály nebo které jste udělat chtěli a nebyl na ně čas… no zkrátka to pojmout jako příležitost vyzkoušet si něco, co byste jinak nikdy neudělali. A ono se časem něco najde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
5.10.20 21:20

Viděla bych to jako příležitost věnovat se svým koníčkum, případně začít něco nového, když si to můžete jako rodina finančně dovolit. Nebo podnikat něco společně s rodinou. Nebo klidně chvíli lenosit, dodělat resty… Tím myslím třeba i si přečíst knizky, kouknout na filmy, co nestihl apod…teda s mírou samozrejme, ne se 5 měsíců v kuse flakat :) Až práce bude, tak zas na tyhle věci nebude čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama