Jak podpořit ctižádostivost u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
madyb
Povídálka 36 příspěvků 13.11.18 22:52
Jak podpořit ctižádostivost u dětí

Dobrý den, lze nějak podpořit ctižádostivost u děti (11 a 13 let). Vím, že vzor ve mě zrovna nemají, ale jejich flegmatičnost je strašná.

Reakce:
Gosi
Kelišová 5800 příspěvků 13.11.18 23:20

Dost pochybuju, ze to nejak lze… Nasi se asi snazili, pac oba pomerne ctizadostivi a disciplinovani jsou, ja zas tak ne… Teda k nejake sebekazni jsem s vekem dosla, ale zadne extra ambice nemam ani pred tricitkou(teda chtela jsem bejt mlada matka a to, i kdyz omylem, klaplo, co v kariere zatim nevim, ale neco rozstudovany mam a par zaznamu do cv jsem taky nasbirala, aj sem tam s kladnymi referencemi), a uz vubec jsem je nemela v nizsim nactiletym veku… A teda, co si pod tou ctizadosti vlastne predstavujes?

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 14.11.18 00:00

Cti - žádostivost ..... žádostivost samotná nic moc … nejsem si jistá, zda je zrovna výhra být žádostivá po cti … ctnost buď v sobě člověk nosí nebo si ji v sobě buduje, ale být žádostiv po cti … přijde mi to jako zoufalý hon za chimérou, který při nedostižení chiméry přivodí zklamání a podobné pocity osobní nedostatečnosti.

Alkata
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 14.11.18 00:43

To v sobě bud mají nebo ne. Ja treba nemam. Jedu si svoje, mam se fajn, žádné ambice nemam, k žádným extra výkonům se nehecuju. Takze to chápu. Ne kazdy touží neustále byt lepsi.

Ou
Kelišová 5434 příspěvků 14.11.18 08:07

No můžeš je začít citově vydírat a donutit je věřit že jsou líné a bezcenné. Jestli jako neurotický mechanismus chytnou snahu všem všechno dokázat ale není jisté - tohle je potřea dětlat batolatům.

Ale jestli je tě to potěší, tak možná se do ničeho nepouští proto, že se bojí reakce na to, kdyby něco pokazili. A to je taky důsledek výchovy a nezlvádnutí naučení se zacházení se strachem a vlastní vůlí - většinou okolo 2-3 roku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >