Jak podpořit laktaci

1
27.6.21 22:28

Jak podpořit laktaci

Dobrý den, prosím o zkušenosti a rady:)
Mám doma 3týdenní holčičku, narodila se v 35tt a bohužel v porodnici neměla dost síly na sání z prsu. Sála třeba jen 10minut a byla hrozně vysílená, vypila jen okolo 5ml.
Já měla mléka dostatek tak jsem dostala odsávačku a odsávala.
Bylo mi doporučeno přikládat k prsu jen na 5minut a pak dát své odstříkané mléko.
Malá přestala prso chtít úplně, takže jsem pouze odstříkávala a prso zkoušela malé nabízet.
Bohužel postupně začalo mléko mizet, takže jsem musela nasadit UM.
Přikládání k prsu jsem nevzdala a malá začala opět před dvěma dny sát.
Problém je, že nemám dostatek mléka a malá stále ještě nemá tolik síly, aby sála.
Kojím 10minut a malá vypije 10ml a pak zkouším odsát a odsaju jen pár kapek.
Máte prosím nějaký tip, jak opět podpořit laktaci a jak podpořit malou k sání?
Piju kojící čaj Hipp, beru homeopatika a snažím se hodně pít.
Na kojení mi záleží, nechci to jen tak vzdát.
Za každou radu budu moc vděčná. 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9641
27.6.21 22:30

Před kojením nahrivej prsa a prikladej klidně každou pulhodinu, často i v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2538
27.6.21 22:40

Piti horkeho napoje (ja pila meltu) primo behem koheni. Dobre jist a hodne spat😂. Kojit nahati-kontakt kuze na kuzi. Spat s miminem. Kojit/odsavat v noci. Odsavala jsem po kazdem kojeni elektrickou odsavackou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
27.6.21 22:48

Presne jak pise pani prede mnou - musis hodne jist a spat. Spat s malou v posteli. Chce to trochu zlenivet a nakynout - idealka pro plne kojeni je mit 6 - 10 Kg nez pred porodem. A hlavne nedelat nic, co ma spolecneho s tvou puvodni praci - trochu nadsazka, ale ja byla v porodnici dlouhou dobu a mam vypozorovane, ze holky, ktere po vecerech honily praci, protoze mely resty kvuli predc. porodu, tak mely problemy s kojenim. Zatimco ty, ktere furt pospavaly, cucely na serialy a cpali se jidlem nebo bezkofeinove kafickovaly a tlachaly, tak ty nemely problemy a doslova to z nich strikalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4286
27.6.21 22:55

Hlavně kojit v noci. V noci je vysoká produkce hormonů, pro tvorbu mléka je zásadní noční kojení. Zkus v noci přikládat klidně každou hodinu. I když nebude sát, nech ji, ať ožužlává bradavky. Jestli ti půjde odsávat, odsávej. Já bohužel neodsála nikdy nic. Krom kojícího čaje můžeš zkusit ještě pískavici řecké seno - to by mělo též podpořit laktaci. A dej tomu pár dní (nocí), nebude to hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8038
27.6.21 23:20

Mliko spousti oxytocin. A ten se da zablokovat adrenalinem. Zkus u toho kojeni relaxovat. Mysli na nejaky hezky misto, kde bys chtela bejt, kazdej detail si predstav. Odvedes mozek od stresu, mohlo by to pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12761
28.6.21 00:29

To, ze nic neodsajes, neznamena, ze tam mleko neni.
Prikladej casto a at je na prsu klidne pulhodinu i dele, ta stimulace je zasadni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1238
28.6.21 05:28

Já teda nekojím, jenom odstříkávám. Mléko jsem v porodnici vůbec neměla, spustilo se až doma. Piju kojící čaje, jím vývary a mléka mám zatím dostatek, ale jak dlouho to vydrží netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7624
28.6.21 06:25

Nez se mi po planovanem CS spustila laktace, musela jsem nase dvojcatka v noci taky dokrmovat. Nastesi to byly hen dve noci. Piju Caro a kojici caje. A brala jsem Piskavici. Opravdu mrkni do lekarny, doporucila mi lekarnice. Moc se to asi nevi, ale me to krasne tu laktaci rozjelo a ted bych ukojila ty deti snad 4 :lol: uz ji neberu, protoze mam pak sileny prebytek a prsa me az boli…jak podporit sani nevim, ale kdyz mi deti v porodnici usinaly u kojeni, laktacni je simrala pod bradou a lehce masirovala na hrudnicku, tak se vic probudily a saly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3198
28.6.21 22:13

Hodně pít, kojo čaj + Caro. Dobrý jsou aj vývary. Hodně často přikládat a mazlit se. Snahou kojit miminko máš napůl vyhráno, to půjde čím dál lépe 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat