Jak Podpořit laktaci když musím pouze odsávat.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
20.1.22 18:37

Jak Podpořit laktaci když musím pouze odsávat.

Dobrý den. Nemáte některá tipy, jak zaručeně zvýšit laktaci? Bohužel se nám nepodařilo rozkojit ale odsáváním ze sebe vytáhnu někdy 60, někdy 90ml ale někdy tady 120ml. Malá ale vypije 130-160, takže musím dokrmovat umělým. Z porodnice jsem ještě nějaké zásoby svého mléka měla ale ty už jsou bohužel na nule. Chtěla bych kojit co nejdéle a ideálně abych nemusela vůbec dokrmovat umělým. Používám elektrickou i manuální odsávačku. Byly jsme i u laktačních ale také nic. Budu ráda za všechny vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4007
20.1.22 18:44

Poresila bych ten duvod, proc nemuzes kojit.
Bez prikladani ditete o mleko prijdes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14863
20.1.22 18:44

Pokud máš mléko tak je to jen o technice prilozeni dítěte. Zkus nějakou dobrou laktacni poradkyni. Mě to taky nešlo a ona mě ukázala jak na to, dodala sebevědomí. Chvili to byl ještě boj, ale pak jak když utne. Chce to trpělivost a zkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
20.1.22 19:00
@VitaminC píše:

Co je tohle za nesmysl?! Vím o dvou ženách, co dlouhodobě jen odsávaly, z toho jedna víc než rok s produkcí i litr a půl denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
20.1.22 19:04
@VitaminC píše:

To neni pravda. Odsavala jsem dlouho bez prikladani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4722
20.1.22 19:04

Ahoj, pro dceru jsem odsávala plně 8 měsíců. Měla jsem odsávačku Medelu swing a velká spokojenost. Chce to hodně pít + kojící čaje (pila jsem ty od Lerosu). A odsávat pravidelně, cca každé 3 hodiny i v noci. Mléka jsem mela dostatek. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
20.1.22 19:05
@Sima56 píše:
Dobrý den. Nemáte některá tipy, jak zaručeně zvýšit laktaci? Bohužel se nám nepodařilo rozkojit ale odsáváním ze sebe vytáhnu někdy 60, někdy 90ml ale někdy tady 120ml. Malá ale vypije 130-160, takže musím dokrmovat umělým. Z porodnice jsem ještě nějaké zásoby svého mléka měla ale ty už jsou bohužel na nule. Chtěla bych kojit co nejdéle a ideálně abych nemusela vůbec dokrmovat umělým. Používám elektrickou i manuální odsávačku. Byly jsme i u laktačních ale také nic. Budu ráda za všechny vaše zkušenosti.

Odsavas v noci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56521
20.1.22 19:11

Já vždycky odsála víc, když jsem u toho mohla na dítě koukat. Jinak klasika, hodně tekutin, kojicí čaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
20.1.22 19:16

No za mě pít hodně vody k tomu nejlíp kysané mléčné výrobky. Kefiry, jogurty atd :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2500
20.1.22 19:18

Na podporu laktace jsem užívala i homeopatika, kromě toho kojící čaje. Nevím, zda by nepomohlo to, co jsem dělala v začátcích v šestinedělí: před kojením prsa nahřívat, po kojení chladit. Mně se zprvu dítko nechytalo, ale po použití kojících kloboučků to šlo (možná doma nějakou sadu najdu (neslibuji), kdybys potřebovala, nic za to nechci.) Pak to, co tu padlo - kojící čaje, dostatek tekutin, být odpočatá apod. Za mne elektrická odsávačka lepší, když už laktace je, člověk se tolik nenadře jako s manuální. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
20.1.22 19:32

Mne poradila laktacni mimo kojici caje a Caro jeste nealko pivo. Teple. Byl to hnus ale myslim ze to pomohlo. Mela jsem 2× krizi a ustali jsme to.

Kojila jsem taky pres kloboucky skoro do 9teho mesice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
20.1.22 19:34

Co pomohlo mne

1. hodne jist, pit
2. spat s ditetem - tesny kontakt, a kojit v noci a na vyzadani
3. pit piskavici recke seno
4. odsavat nejen odsavackou, ale i rukou
5. vim, ze to zni divne, ale hodne zenam pomaha lenost - resit predevsim dite o zbytek, at se stara rodina pokud je k dispozici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19008
20.1.22 19:46

Riziko, ze o mleko prijdes, je urcite velke.

Poshanej se po opravdu dobre laktacni poradkyni (treba na doporuceni v miste bydliste, treba pres mistni fb skupinky), aby ses rozkojila.
Je to i pohodlnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
20.1.22 19:48

Krom vyse uvedeneho muzes zkusit tablety Lactil, sezenes v lekarne (casto teda na objednani). V podstate to jsou bylinky v kapsli. U nas davaji maly vzorek i v porodnici. Me funguje dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5426
20.1.22 19:55
@Cleria píše:
Co je tohle za nesmysl?! Vím o dvou ženách, co dlouhodobě jen odsávaly, z toho jedna víc než rok s produkcí i litr a půl denně.

Zakladatelka ale už teď dostatek mléka nemá, takže to rozhodně není rada od věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat