jak podpořit odříhnutí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 18.05.10 08:51
jak podpořit odříhnutí

M8m ještě jeden dotaz. Malá je přes den kojenáa vnoci máme dokrm nutrilonem. V 6 týdnech 90ml. Někdy to ani nevypije, vypije okolo 70-80ml, ale nekrká. Po kojení jsem slyšela, že je to případ hodně dětí, ale ona si málokdy odříhne i po tom nutrilonu. Jak s tím naložit? Díky za podnety.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineRyBANA
Neúnavná pisatelka 18309 příspěvků 18.05.10 09:04

Se s dovolením přidám, to mě taky zajímá. Malej zásadně nekrká, to už musí být něco když se tak stane…přes den odstříkávám a v noci dostává Bebu.. :nevim:

Tynkka
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 18.05.10 09:08

Ahoj :)
Já málého kojím a když byl malinký miminko a nekrkl si, tak jsem ho po kojení na chviličku položila na zádíčka a pak zase zvedla. To si pak říhl. Pak jsem ho nedávala krknout vůbec, mě to štvalo, u kojení mi krásně usnul a když si říhl, tak se tím probudil a mohla jsem uspávat znovu. Dala jsem ho vždycky na bok a byl klid :)
Ovšem Kubí po jídle nikdy nezvracel, kdyby zvracel, takhle bych to asi nepraktikovala ;-)
Snad jsem poradila ;-)

Kac
Kelišová 5049 příspěvků 18.05.10 09:18

Ahoj,
třeba naše Lůca si brkne až třeba po 10-15minutách, až se jí to asi? v bříšku uloží. Při kojení neusne, takže zkouším. Zvednu po 5 minutách držím, tak zase položím. Prostě teď už si většinou odříhne,ale říkám až po nějaké době a ve zpřímené poloze.
Jak byla menší neříhala vůbec.
V nějaké knížce bylo psané, že když dítě si neodříhne tak to nepotřebuje. :nevim:
 Kač

Petra Z
Hvězda diskuse 52210 příspěvků 18.05.10 09:22

Tak taky jsem musela Matese někdy na cgvíli položit,pak zvednout a odříhnu si…

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 18.05.10 09:24

Tož možností je víc:

• položit a po chvíli znovu zvednout
  • dát na bříško nebo do polohy na tygříka
  • držet v náručí a pomalu se nahýbat dopředu, dozadu, doboku do druhého boku a pak dělat jakoby jsi chodila tzn. houpat se v bocích jako při chůzi
  • taky mi pomáhalo neplácat po zádech, ale jemně spíš z levého boku
Tynkka
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 18.05.10 09:45

JJ, pasení mu taky pomáhá, ale to jsem nepraktikovala když byl malinkej, nesnášel polohu na bříško :)

Uživatel je onlineRyBANA
Neúnavná pisatelka 18309 příspěvků 18.05.10 09:52
Tynkka píše:
JJ, pasení mu taky pomáhá, ale to jsem nepraktikovala když byl malinkej, nesnášel polohu na bříško :)

jo tak na bříško ho taky dát nemůžu, to by mu za chvíli řevem praskla hlava (a mě taky :-D)

ale třeba takhle šílí i klasicky na rameni..tak já už nevím :nevim:

lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 18.05.10 09:59

MAlá si po UM někdy krkne, ale někdy ne. Neblinká, takže po 10 minutách držení jí dám do postýlky a max. ji vyteče trošek mlíčka koutkem pusinky a pak usne. Na bříško jsem nezkoušela. Se bojím aby se jí neudělalo blbě z toho jídla :-) ale zkusím.

darkblack
Závislačka 3588 příspěvků 18.05.10 10:04

ju taky jsem četla na netu ze pomáhá pišimrat na hlavičce tu měkou část (folikula??nebo jak se to píše..) Když jsem pošimrala tak si opravdu krkla..ale jestli to bylo opravdu tím to fakt nevím,páč moc často problém s odříhutím nemáme :wink:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22897 příspěvků 18.05.10 10:14

Já malýho na chvilenku dala na bříško a vždycky si odříhnul. Jinak farlin vyrábí jakési odříhávátko, ale nevím jak a jestli vůbec funguje :D

Tynkka
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 18.05.10 10:22
Ivy.mystery píše:
ju taky jsem četla na netu ze pomáhá pišimrat na hlavičce tu měkou část (folikula??nebo jak se to píše..) Když jsem pošimrala tak si opravdu krkla..ale jestli to bylo opravdu tím to fakt nevím,páč moc často problém s odříhutím nemáme :wink:

Tak to bych se bála :d ale já jsem se ho bojím na tom místě i česat :roll: :-D

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 18.05.10 10:43

tak mě dr. říkala, že se to děti naučí s přibývajícím věkem, pokaždé to dítkám nevyjde… :think:
taky bych nejraději malého nechala spát, když tak u kojení krásně vytuhne, ale u něj musím…

Sylvajs
Závislačka 2769 příspěvků 18.05.10 10:54

Teda děvčátka,kdybych já měla čekat až si naše dáma odříhne to by vyrostl kedlub nebo rovnou dva :lol:
10 minut 15 i 20 a nic…dávala jsem ji na bok v postýlce…pro jistotu kdyby si ublinkla…kojená byla rok a krkat začala až po půl roce a to ještě občas :palec:

Ischtar
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 18.05.10 11:39

Nám pomohlo natáhnout trochu nožky a mírně se zaklonit - aby jako víc ležela na bříšku

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >