Jak pomoci alkoholikovi, kde léčit, kam volat?

Anonymní
18.3.21 11:42

Jak pomoci alkoholikovi, kde léčit kam volat?

Ahoj, prosím vás, potřebuji poradit. Mám kamaráda těžkého alkoholika.. Naivně jsem si myslela, že mu dokážu pomoci sama, protože ten kluk mě má opravdu rád a vyrůstali jsme spolu.. Chvilku to zabralo, říkal mi, že jsem jeho světlo a že chde přestat jen kvůli mně a také, že nechce skončit jak jeho táta, který zemřel protože pil. Kamarád smrti táty trpí, i když je to už 12 let, nemůže to překonat a chlastá.. Jenže teď se to zhoršilo a už jsem na to krátká.. Dokonce měl několikrát infarkt.. Teď do toho začal ještě brát prášky a už se o něj fakt bojím. Nezvládám to. Poradíte mi, prosím, kam zavolat a jak mu pomoci? Za každou radu budu ráda. Prosím, zlé komenty si nechte na to zvědavá nejsem. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
325
18.3.21 11:47

Bohužel… Kamarád musí chtít sám. Obvolat mu můžeš kdeco, alkoholické léčebny, stacionáře, podpůrné skupiny a hlavně psychiatra, ale v první řadě musí chtít kamarád sám. Tohle je boj pro jednoho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7647
18.3.21 11:48

A on se chce léčit? Může zajít k obvodnímu lékaři a ten mu uz řekne co dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16037

Najdi si nejbližší adikotologickou poradnu a zavolej jim pro radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20950

A první a nejdůležitější otázka - on se chce léčit? je ochotný na pár měsíců nastoupit do léčebny a abstinovat celý život?
jestli ne a ne, tak je všechno marné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67331
18.3.21 11:52

Musi chtit on sam. At zajde k praktickemu lekari a ten uz zajisti vse potrebne. Muj pribuzny byl na leceni nekolikrat, chtel sam, stejne se nakonec ale upil k smrti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 12:18
@stinga píše:
A první a nejdůležitější otázka - on se chce léčit? je ochotný na pár měsíců nastoupit do léčebny a abstinovat celý život?
jestli ne a ne, tak je všechno marné

No, to je těžké.. On chce. Sám mi přiznal, že má problém, že to už musí řešit, ale že se bojí léčení, protože to je srabarna. Propadá si jak zbabělec, když by šel na léčení. Několikrát jsem se mu snažila vysvětlit, že to je naopak statečné, když si přizná, že má problém a že to chce hodně odvahy, když se rozhodl to řešit. Že má můj obdiv a že mu budu oporou, co to jde. Už už to vypadalo, že konečně půjde na léčení, sám mi říkal, že chce..ale pak si to rozmyslel.. Jenže pak je třeba týden hodný a fakt nepije, jenže pak zas začne, volá mne, že už to musí řešit, že to takto nejde, pak zas po pár dnech mi píše, že problém nemá, že to zvládá a že může přestat, kdy bude chtít a že také přestane. A takto pořád dokola. Já už jsem z toho nešťastná, mám ho ráda.. Navíc už jsem asi jediná, koho má, protože ostatní se už na něj vykašlali.. Nedokážu se dívat na to, jak se zabíjí.. Jsem z toho nešťastná. Mám ho fakt ráda, zažili jsme spoustu krásných chvil a byla s ním vždy sranda.. Teď je troska. On asi chce pomoci, jen se bojí jít na léčení. Sám mi říkal, že to opravdu už tak dál nejde..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 12:22
@Scara píše:
Bohužel… Kamarád musí chtít sám. Obvolat mu můžeš kdeco, alkoholické léčebny, stacionáře, podpůrné skupiny a hlavně psychiatra, ale v první řadě musí chtít kamarád sám. Tohle je boj pro jednoho.

On chce, ale boji se.. Má takové období kdy je hrozný hrdina a tvrdí, že může přestat kdykoliv bude chtít a že nemá problém, že přestane. Pak má období kdy mi volá a prosí mě o pomoc, že ví, že má problém a musí to řešit, že to fakt takto dal nejde. No a pak se třeba opravdu zakousne a třeba týden nepije, jenže pak do toho zas spadne. Jemu stačí málo. Něco se mu nepovede v práci, poháda se se šéfem, někdo ho trošku rozhodí a hned sáhne po lahvi. Chce i nechce. Nevím, co s ním už. Říkala jsem si, že zavolám na nějakou adiktologii.. I když mě bude třeba nesnaset a bude to brát jako podraz.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 12:22
@Ou píše:
Najdi si nejbližší adikotologickou poradnu a zavolej jim pro radu.

Moc děkuji, to už jsem také zvažoval, že někam zavolám a zeptám se, jak postupovat.

• Citovat
  • Nahlásit
7647
18.3.21 12:25
@Anonymní píše:
No, to je těžké.. On chce. Sám mi přiznal, že má problém, že to už musí řešit, ale že se bojí léčení, protože to je srabarna. Propadá si jak zbabělec, když by šel na léčení. Několikrát jsem se mu snažila vysvětlit, že to je naopak statečné, když si přizná, že má problém a že to chce hodně odvahy, když se rozhodl to řešit. Že má můj obdiv a že mu budu oporou, co to jde. Už už to vypadalo, že konečně půjde na léčení, sám mi říkal, že chce..ale pak si to rozmyslel.. Jenže pak je třeba týden hodný a fakt nepije, jenže pak zas začne, volá mne, že už to musí řešit, že to takto nejde, pak zas po pár dnech mi píše, že problém nemá, že to zvládá a že může přestat, kdy bude chtít a že také přestane. A takto pořád dokola. Já už jsem z toho nešťastná, mám ho ráda.. Navíc už jsem asi jediná, koho má, protože ostatní se už na něj vykašlali.. Nedokážu se dívat na to, jak se zabíjí.. Jsem z toho nešťastná. Mám ho fakt ráda, zažili jsme spoustu krásných chvil a byla s ním vždy sranda.. Teď je troska. On asi chce pomoci, jen se bojí jít na léčení. Sám mi říkal, že to opravdu už tak dál nejde..

Takže nechce. Když ho nepřesvědčil ani infarkt tak kvuli tvým hezkým očím to neudělá vůbec. Ztracis čas s někým kdo o to nestojí. Čím dřív si to uvedomis, tím líp pro tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29082
18.3.21 12:33

Můžeš zavolat sem https://monikaplocova.cz/…-na-alkoholu této terapeutce..Vůbec netřeba závislého člověka zatracovat, od něj utíkat, lámat nad ním hůl. Požádal-li tě o pomoc a ty chceš. To až ve chvíli, kdy překročí tvoje hranice ;). Držím palce, je to běh na dlouhou trať. A zkus si pročíst třeba blogy - je tam noho zajímavého k této problematice..

Příspěvek upraven 18.03.21 v 12:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30339
18.3.21 12:33
@Anonymní píše:
Moc děkuji, to už jsem také zvažoval, že někam zavolám a zeptám se, jak postupovat.

Opravdu nechcete ani jeden. Jemu se líbí být závislý, jinak by už na léčení nastoupil. Jde to i ambulantně. Stačí vyťukat na internetu „lecba alkoholismu“ a vyjede ti x odkazů. A ty se snad bojíš, že mu léčba ublíží a tak leda píšeš na Emimino (nejsi tu poprvé, že?) Skončí jako jeho otec. A neboj se, s alkoholičkou mám bohaté zkušenosti. Moje máma. A už na to taky dojela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30339
18.3.21 12:34
@JancaS84 píše:
Takže nechce. Když ho nepřesvědčil ani infarkt tak kvuli tvým hezkým očím to neudělá vůbec. Ztracis čas s někým kdo o to nestojí. Čím dřív si to uvedomis, tím líp pro tebe.

Protože už ji stačil stáhnout sebou. Říka se tomi spoluzávislost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20950
18.3.21 12:54
@JancaS84 píše:
Takže nechce. Když ho nepřesvědčil ani infarkt tak kvuli tvým hezkým očím to neudělá vůbec. Ztracis čas s někým kdo o to nestojí. Čím dřív si to uvedomis, tím líp pro tebe.

zakladatelko:
ano, je to tvrdé, ale je to tak
on nechce, on má jen takové ublíženecké alkoholické kecy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
18.3.21 13:15

Odkud jsi? Poradenství může vyhledat kamarád, ale i ty. I jako osoba blízká potřebuješ v nejlehké situaci podporu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat