Jak pomoci dospělému muži zvládat projevy ADHD?

14
1.3.16 21:52

Jak pomoci dospělému muži zvládat projevy ADHD?

Dobrý den, prosím o rady či možnosti, jak pomoci partnerovi zvládat jeho problém. V dětství, dle jeho matky, trpěl adhd, ale dřív se to neřešilo nebo to proste řešit nechtěli a nechali to byt. Dnes bohužel dochází u nás doma k situacím, které ja absolutně nechápu. Náhlé změny nálad, impulsivnost, neschopnost dotáhnout věci do konce, slovní agrese vůči mě i dětem, občasně i fyzická vůči cizím osobám a v situacích, které si to dle mě vůbec nezadaji (když mu zaparkuje někdo cizi na chvilku na garáži, tak to je konec světa). Žijeme neustále ve stresu, co bude, jak na cokoli bude reagovat. Ať se snažím doprava nebo doleva, je to špatně. Uz nevím, jak s nim pracovat, pořad mu musím všechno vysvětlovat a uz jsem vyčerpána.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1.3.16 21:56

Ten nejsilnější výcvikový elektrický obojek pro psy. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22816
1.3.16 22:02

Psychoterapie. Možná léky. Až z 50% příznaky ADHD přetrvávají do dospělosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
1.3.16 22:05
@hankasp píše:
Dobrý den, prosím o rady či možnosti, jak pomoci partnerovi zvládat jeho problém. V dětství, dle jeho matky, trpěl adhd, ale dřív se to neřešilo nebo to proste řešit nechtěli a nechali to byt. Dnes bohužel dochází u nás doma k situacím, které ja absolutně nechápu. Náhlé změny nálad, impulsivnost, neschopnost dotáhnout věci do konce, slovní agrese vůči mě i dětem, občasně i fyzická vůči cizím osobám a v situacích, které si to dle mě vůbec nezadaji (když mu zaparkuje někdo cizi na chvilku na garáži, tak to je konec světa). Žijeme neustále ve stresu, co bude, jak na cokoli bude reagovat. Ať se snažím doprava nebo doleva, je to špatně. Uz nevím, jak s nim pracovat, pořad mu musím všechno vysvětlovat a uz jsem vyčerpána.

Obávám se, že se jedná spíš o poruchu osobnosti, která je částečně vrozená a částečně vzniká výchovou v rodině. Často lze postřehnout i neúplně standardní vztahy v rodině postižený osoby. Teď k věci - lze možná dojednat nějaká pravidla fungování v rodině, pokud ho máte ještě ráda, zkusit na tom zapracovat, třeba i s pomoc psychologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5728
1.3.16 22:12
@strýček sally píše:
Ten nejsilnější výcvikový elektrický obojek pro psy. ;)

Opravdu vtipné :roll: proč se pleteš do něčeho čemu nerozumíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5728
1.3.16 22:15
@hankasp píše:

Jak uz bylo receno, je potřeba terapie a zvážit potřebu medikace. A je to prave i o tom, ze se učí i blízcí lidé, jak ke člověku s ADHD nejlépe přistupovat a jak vše řešit. V Praze dělají speciální kurzy, ale dle stránek jsou plné :( Jinak vcelku dost informaci je na adhd.cz. Přeji hodně štěstí a kdybys pak napsala, zda jste pokročili, bylo by to super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5728
1.3.16 22:17
@Jarda41 píše:
Obávám se, že se jedná spíš o poruchu osobnosti, která je částečně vrozená a částečně vzniká výchovou v rodině. Často lze postřehnout i neúplně standardní vztahy v rodině postižený osoby. Teď k věci - lze možná dojednat nějaká pravidla fungování v rodině, pokud ho máte ještě ráda, zkusit na tom zapracovat, třeba i s pomoc psychologa.

Nejsem odborník, ale podle me pleteš 2 věci dohromady. Člověk s ADHD za to nemůže a prostředí muze byt ukázkové. Je to neurologicky problem. Samozřejmě vztahove faktory ho ovlivní, ale nejsou příčinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22816
1.3.16 22:18

Zrovna nedávno byla o tom řeč v DoktorKa, ale nevím jestli to půjde ještě přehrát. Bylo to právě o dospělých s ADHD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
1.3.16 22:22

No je to každodenní intenzivní práce a je to dost vysilující. Někdy uz to nedávám. Odborníka potřebuje určitě, ale vše je podle nej úplně v pohode. Sám sebe považuje za „nadčlověka“, takže pomoc nepotřebuje. Máme 2-létě dítě, takže věnovat se chci hlavně dítěti a nechci stále řešit jen partnera

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5728
1.3.16 22:24
@andelka83 píše:
Zrovna nedávno byla o tom řeč v DoktorKa, ale nevím jestli to půjde ještě přehrát. Bylo to právě o dospělých s ADHD.

Aha, to by me zajímalo. To je na ČT?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5728
1.3.16 22:27
@hankasp píše:
No je to každodenní intenzivní práce a je to dost vysilující. Někdy uz to nedávám. Odborníka potřebuje určitě, ale vše je podle nej úplně v pohode. Sám sebe považuje za „nadčlověka“, takže pomoc nepotřebuje. Máme 2-létě dítě, takže věnovat se chci hlavně dítěti a nechci stále řešit jen partnera

Oni problem často nevidí, no. Nebo si vlastně mysli, ze pokaždé jsou v právu a ze zlý jsou všichni okolo a jen oni jsou chudáci, kterým všichni ublížuji :) No musí to chtít řešit, pokud říkáš každodenní problem, tak to uz je dost velký extrém, to jsem nejdřív přehledla, to uz je teda zvláštní a alarmující. Driv se choval lépe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22816
1.3.16 22:29
@LVLucie píše:
Aha, to by me zajímalo. To je na ČT?

ano, pouštěla jsem si to před pár dny.

http://www.ceskatelevize.cz/…u-dospelych/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
1.3.16 22:33

Nemyslím, ze by se choval jinak. Předpokládám, ze to byl i důvod krachu bývalého manželství. Jen mám pocit, ze je období, kdy jsou takové ataky častější a někdy je delší dobu klid. Nevim, co dělat, aby to bylo co nejméně. Ja jsem teda hodne klidná a tolerantní, ale někdy uz je toho hodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
1.3.16 22:36

Je možné, ze se opravdu muže jednat o jiný psychicky problém, než je adhd, jen jsem se od toho odpíchla, protože tohle se u nej řešilo v dětství, teď je mu 40.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22816
1.3.16 22:39

@hankasp může to být cokoliv. U mého ex je ve hře Aspergerův syndrom nebo narcistní porucha osobnosti. Má příznaky obojího. A můj syn má (zatím ne úplně diagnostikované) ADHD. Doporučila bych psychologa. Pokud on nevidí problém, nepůjde tam. Můj ex byl párkrát a skončil. Ale mohla bys jít aspoň ty, možná by ti to pomohlo se v tom trochu vyznat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama