Kde synovi (7 let) najít kamarády v novém městě?

11.2.21 12:54

Jak pomoci najít kamarády synovi 7 let? je v novém městě.

Ahoj, potřebuji poradit. Jsem rozvedená dva roky, děti jsme měli ve střídavé péči. v září šel mladší syn do školy, tak jsme si děti rozdělili, aby měl stabilní prostředí a tak. Přestal docházet do školky, která byla ve městě, kde jsme žili jako rodina s exmanželem. měl tam kamarády, chodil s nimi na fotbal, na návštěvy, na hřiště. těšila jsem se, že si ve škole najde jiné kamarády, nové kroužky. Kroužky nejsou žádné, kamarádi spolužáci jsou, ale mimo školu se s nikým nedá domluvit. Zkoušela jsem poslat po synovi číslo na můj mobil, ale bez odezvy. Synovi je často smutno. Sice se mu stýská i po starším (12) bráchovi, ale ten si s ním už taky moc nehrál. Jak bych mu mohla pomoci? Upřímně hodně jsem sázela na ty kroužky. V domě bydlíme rok, moc tam děti neznáme. Dokonce se kamarádí i s holkou z družiny. Protože to je učitelka, získala jsem na ni kontakt, ale bydlí 30 km daleko, takže po družině spěchají domů. jsem už bezradná. Syn je extrovert, scházejí mu děti. Ještě že tedy může chodit do školy. poradíte mi něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1735
11.2.21 13:01

Vy jste si vzali každý jednoho? To mi přijde strašný… Nemohli byste se vrátit k té stridavce? On měl předtím školku, kamarády, kroužky, tátu, bráchu… A teď nemá nic, jenom tebe. Vrátila bych mu aspoň bráchu a tátu, to, co popisuješ, mi přijde horší než stridavka, jestli se teda dokážete domluvit a jestli je škola od táty v dojezdove vzdalenosti.

Jinak asi není co poradit, kroužky nejsou a bůhví kdy budou a stýkat se lidi moc nemají, tak se s vámi asi nikdo moc domluvit nebude chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
11.2.21 13:04

Syn zacal letos taky chodit do skoly, sice jsme se nestehovali, ale do skolky chodil uplne jinam, takze do skoly zacal chodit taky do noveho kolektivu. Kdyz ted treba jdeme bobovat na kopec, vzdycky tam minimalne jednoho, dva spoluzaky ze tridy najde. Takze bych chodila proste do mist, kde se jeho spoluzaci venku srocuji, krouzky nejsou, navstevy povolene taky ne, tak se asi budou schazet nekde venku ne? V tomhle veku uz nehledaji kamarady detem rodice, ale samy deti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68901
11.2.21 13:07
@fotze píše:
Syn zacal letos taky chodit do skoly, sice jsme se nestehovali, ale do skolky chodil uplne jinam, takze do skoly zacal chodit taky do noveho kolektivu. Kdyz ted treba jdeme bobovat na kopec, vzdycky tam minimalne jednoho, dva spoluzaky ze tridy najde. Takze bych chodila proste do mist, kde se jeho spoluzaci venku srocuji, krouzky nejsou, navstevy povolene taky ne, tak se asi budou schazet nekde venku ne? V tomhle veku uz nehledaji kamarady detem rodice, ale samy deti

No novém městě, v době novuzového stavu? Teoreticky i venku se smí setkat jen dva lidi. Už vidím jak sedmileté dítě bude v citím městě zouzat povenku asmo a hledat kamarády. Domu si kadý pozve spíš starého známého kamaráda, než neznámé cizí dítě.
Prostě blbá doba, blbá situace a blbé řešení rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
11.2.21 13:12
@Lama Lama píše:
No novém městě, v době novuzového stavu? Teoreticky i venku se smí setkat jen dva lidi. Už vidím jak sedmileté dítě bude v citím městě zouzat povenku asmo a hledat kamarády. Domu si kadý pozve spíš starého známého kamaráda, než neznámé cizí dítě.
Prostě blbá doba, blbá situace a blbé řešení rodiči.

Ja myslim, ze deti, co se stykaji v jedne tride se klidne pak muzou setkat i venku. Jinak nemyslim brouzdat sam po meste a hledat kamarady, ale jit treba na hriste pobliz skoly nebo ted treba chodi deti bobovat, tak na kopci se muze setkat s nejakym spoluzakem, ktery je tam treba taky s mamou a bude mu vhod, tam mit spoluzaka, nez psat na papirek pro rodice spoluzaka svoje telefonni cislo. Dnesni doba je v tomhle hrozne zvlastni, za nas prece tohle nasi rodice nedelali, umeli jsme si kamarady ve skolnim veku najit prece sami

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
11.2.21 13:44

Chodí aspoň do družiny, kde by byl se spolužáky? Je to ted blbá doba no… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2809
11.2.21 13:46

Teď je blbá doba na kamaráčofty. Budete muset počkat až zas poběží kroužky. Ale teda nechápu rozdělení dětí, to se už jako nestýkají? Ani ty se nestýkáš se starším synem??? To snad ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1105
11.2.21 13:52

Teda chudák…No musí jít ven bobovat atd a seznámí se. U nás je všude strašně hodně dětí venku, takže tady by se seznámil hned, ale nevím jak je to jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 14:05

Poslechni @Platanka

Chudák dítě.

Vzala jsi mu bráchu, kamarády…tyhle kamarády ne, teď budeš mít jiné… tvl. to přátelství se prostě buduje. Můj syn má kamarády z doby, kdy nechodil ani do školky, mají partu, drží při sobě…prošly školkou, teď jsou spolu ve třídě…v družině, na hřišti… nedovedu si představit, že bych syna prostě odstřihla s tím, že budou jiní kamarádi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 14:20

@kruel ano do družiny chodí, naštěstí. i když dětí je tam jen pár

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1384
11.2.21 14:31

Mně je ho úplně líto, měl všechno a teď nemá nic. Proboha jak vás mohlo napadnout rozdělit děti? My se budeme stěhovat v létě před první třídou nejstaršího. Tak nějak očekávám, že si kamarády najde ve škole, určitě tam nebude jedinej novej. Stejně tak druhý syn si najde kamarády ve školce. Stýkat se budeme venku. Na hřišti, na bobech, na kastanech… Ty děti venku jsou, tak musíte jít mezi ně. Z domu nebo po papirkach s telefonem si kamarády nenajde. A ani tak to nebude hned. Kdyz tady syn začal chodit do školky, tak nějak přirozeně se potkával s těmi dětmi po školce na hřišti a už kolem vánoc jsem měla telefonní číslo na asi 3 maminky a na setkání jsme se už domlouvali společně. Doufám, že to tak.bude i v novém bydlišti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 14:34

@Midaku tak oni nejsou úplně rozdělení, 3,5 dne sami, 3,5 dne o víkendu spolu u jednoho rodiče. výhoda ve školce byla, že jsem pro něj chodila osobně a právě v šatně či cestou domů se dalo seznámit a fungovalo to. teď pro něj jezdím autem a přímo u družiny nebývá žádný rodič. úplně jiná situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
11.2.21 14:43

@lucie.krajcarova Vydrž do jara ;) bude tepleji a celkově je to lepší příležitost pro nějaké aktivity s kamarády. Třeba budou i nějaké ty kroužky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68901
11.2.21 14:53
@lucie.krajcarova píše:
@Midaku tak oni nejsou úplně rozdělení, 3,5 dne sami, 3,5 dne o víkendu spolu u jednoho rodiče. výhoda ve školce byla, že jsem pro něj chodila osobně a právě v šatně či cestou domů se dalo seznámit a fungovalo to. teď pro něj jezdím autem a přímo u družiny nebývá žádný rodič. úplně jiná situace.

A jak to je daleko do původního bydliště? Jestli tatínek zvládá 2 dny v týdnu vozit dítě do školy, tak by jsi ty mohla nějak zvládat vozit dítě dočasně třeba za nějakým kámošem, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 17:38
@Lama Lama píše:
A jak to je daleko do původního bydliště? Jestli tatínek zvládá 2 dny v týdnu vozit dítě do školy, tak by jsi ty mohla nějak zvládat vozit dítě dočasně třeba za nějakým kámošem, ne?

ano napadlo mě, že se občas domluvíme s kamarády ze školky na návštěvu, to by šlo. i když dlouhodobě se už budou vzdalovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat