Reklama

Jak pomoci otci - alkoholikovi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 10:52
Jak pomoci otci-alkoholikovi?

Dobry den, je tu prosim nekdo, kdo dokaze poradit? Muj otec je alkoholik. Nepije kazdy den, ale kdyz pije, tak hrozne moc. Pije tatko nekolik let. Ted to vyvrcholilo tak, ze opily volal me a bratrovi, ze se rozhodl, ze spacha sebevrazdu. Ze uz tu nechce byt, ze ho nic neceka, nebavi. Lecbu odmitne, ale zkusim tuto moznost. Jak pomoci? Premyslim sehnat mu nejakou dobrovolnickou cinnost. Nejak ho zamestnat, zabavit. Nevim co si pocit. Poradi nekdo?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

mimoušel
Kecalka 284 příspěvků 203 inzerátů 10.05.18 10:58

Rodiči alkoholikovi bohužel nepomůžeš pokud nebude chtít sám, moje máma na to bohužel zemřela a bylo všechno marný.

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 10.05.18 10:58
@Anonymní píše:
Dobry den, je tu prosim nekdo, kdo dokaze poradit? Muj otec je alkoholik. Nepije kazdy den, ale kdyz pije, tak hrozne moc. Pije tatko nekolik let. Ted to vyvrcholilo tak, ze opily volal me a bratrovi, ze se rozhodl, ze spacha sebevrazdu. Ze uz tu nechce byt, ze ho nic neceka, nebavi. Lecbu odmitne, ale zkusim tuto moznost. Jak pomoci? Premyslim sehnat mu nejakou dobrovolnickou cinnost. Nejak ho zamestnat, zabavit. Nevim co si pocit. Poradi nekdo?

pokud odmítá léčbu, nepomůžeš mu..

VerčaZav
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 10.05.18 11:00
@Anonymní píše:
Dobry den, je tu prosim nekdo, kdo dokaze poradit? Muj otec je alkoholik. Nepije kazdy den, ale kdyz pije, tak hrozne moc. Pije tatko nekolik let. Ted to vyvrcholilo tak, ze opily volal me a bratrovi, ze se rozhodl, ze spacha sebevrazdu. Ze uz tu nechce byt, ze ho nic neceka, nebavi. Lecbu odmitne, ale zkusim tuto moznost. Jak pomoci? Premyslim sehnat mu nejakou dobrovolnickou cinnost. Nejak ho zamestnat, zabavit. Nevim co si pocit. Poradi nekdo?

pokud sám nebude chtít léčbu podstoupit jsou všechny snahy marný :nevim: bohužel si většinou ty lidi neuvědomují že mají problém a ani se léčit nechtějí

elle21
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 10.05.18 11:01

Alkoholici se rádi litují, doživotní abstinence nic jiného mu nepomůže.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 11:02
@Anonymní píše:

páni, také jsme zažili úplně přesně to samé 8o napsala jsem ihned 2 organizacím fakt rozrušená z toho šoku, jak se tím vyrovnat a ty mě poslali do pr..le tak neuvěřitelným způsobem, že jsem na nic neměla už dal sílu.

snažili jsme se jezdit častěji, máme to ale skoro hodinu autem a kvůli tomu, že sám prostě nic nezměnil, tak už to neřeším. Pomocí někomu, kdo nechce? Zní to jako klišé, ale je to pravda! Jako my se máme klepat při každém zvonění telefonu, jezdit každý týden na návštěvu a místo rozhovoru poslouchat i s malými dětmi opilecke bláboly :nevim:

Vím přesně co se ti stalo, ale dělat nemůžeme nic  :srdce:

Emimin7
Echt Kelišová 8100 příspěvků 10.05.18 11:03

Je důležité vyřešit problém, kvůli kterému pije. Jestli mluvil o sebevraždě, tak asi nepije jen tak z nudy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 11:07

Ahoj,
můj táta je alkoholik. Teď už tedy skoro 3 roky abstinuje, ale jen proto, že byl jen krůček od smrti (totální kolaps, nemohl vstát z postele) a doktoři mu řekli, že buď přestane nebo bude mrtvej…

Takže ano, souhlasím, pokud sám nebude chtít, nepomůžete mu.
Přeju hodně sil :hug:, je to peklo…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 11:09

Jen se bojím výčitku po jeho smrti :oops: prostě ale co mám dělat? Tak proč něco nechce udělat a přestat? A nehledě na to jak by třeba nám pomohl normální hlídací děda.. děda 60 let, děti 5 let. Můžu mu zavolat já, že nezvládam děti a je toho na mě moc a jdu skočit z mostu? Začne něco dělat, asi ne že jo :roll:

ale ten telefonát byl fakt hrozny!!! volali jsme na policii, navzájem si všichni pořád volali :,(

anonymní B. ne zakl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 11:10
@Anonymní píše:
páni, také jsme zažili úplně přesně to samé 8o napsala jsem ihned 2 organizacím fakt rozrušená z toho šoku, jak se tím vyrovnat a ty mě poslali do pr..le tak neuvěřitelným způsobem, že jsem na nic neměla už dal sílu.

snažili jsme se jezdit častěji, máme to ale skoro hodinu autem a kvůli tomu, že sám prostě nic nezměnil, tak už to neřeším. Pomocí někomu, kdo nechce? Zní to jako klišé, ale je to pravda! Jako my se máme klepat při každém zvonění telefonu, jezdit každý týden na návštěvu a místo rozhovoru poslouchat i s malými dětmi opilecke bláboly :nevim:

Vím přesně co se ti stalo, ale dělat nemůžeme nic :srdce:

No presne tak, bojim se brat telefon. Nechci si do konce zivota vycitat, ze jsem neudela vsechno, co slo. Je to tata, miluju ho i presto vsechno. :,(

Ketris
Echt Kelišová 9298 příspěvků 10.05.18 11:10

Alkoholika nikdy nevylecis.. On sam musi chtit a uvedomit si sve priority..

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 10.05.18 11:11

Tak může být někde problém, kvůli kterému pije… Jestli se třeba necítí sám, k ničemu… Můžete za ním častěji jezdit, požádat ho o pomoc…

Jestli je ale opravdu alkoholik, nepomůže nic, musí chtít sám. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 11:17

Prosím pěkně a 60 letemu chlapovi se po rozchodu s dámou 35-40 pomáhá jak? Je mu 16? Mám mu vysvětlovat, jak se pracuje na vztahu? Mám jít prosit tu paní? Mám jdu dát inzerát? Mám partnerku suplovat já a milému ozralovi dělat zábavu každý víkend??? :,(

B.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 11:18

Vim, ze lecba je zasadni. Ale hledam i jakykoliv jiny zpusob pomoci. Nechci to vzdat. Mluvil o sebevrazde, protoze postrada smysl tu byt. zasadni problem jako takovy, kvuli kteremu by pil nema. Chci mu byt na blizku, miluje me dite, ale taky vim, ze musim zit svuj zivot. Ale kdo jiny mu ma pomoct, kdyz ne ja?
Nema nekdo zkusenost, ze pomohla nejaka dobrovolna prace? Nevim jak na nej, ale vzdat to nechci. Je mi hrozne. Strasna bolest.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 11:21
@Anonymní píše:
No presne tak, bojim se brat telefon. Nechci si do konce zivota vycitat, ze jsem neudela vsechno, co slo. Je to tata, miluju ho i presto vsechno. :,(

my jsme prostě ze začátku jezdili každý víkend, ale z jeho strany nic… pozve na oběd, přijedeme v 11,furt z ledničky pije přímo z lahve!!! Vydržíme 2 hodiny a jedeme domů :,(

co bude po případné smrti nevím, ale fakt není co dělat :nevim:

ten šok z telefonu přejde cca po roce a realitou, že dal chlastá…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama