Jak pomoci při užívání drog

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 21:54
Jak pomoci při užívání drog

Ahoj holky, toto téma je mi velice nepříjemné ale jsem zoufalá a vděčná za každou radu. Bohužel u jednoho člena mojí rodiny se objevila zavislost na pervitinu, kdysi si šňupnul i před náma, bylo to minulé jaro, tvrdil všem okolo že to jen zkoušel že to nebere a já jsem tomu naivně věřila, možná že jsem to vidět nechtěla, teď ale vyplavalo na povrch že to bere celou dobu, vlastně ještě měsíc nebo dva předtím než si to dal i přede mnou, takže zhruba rok a půl v tom jede, upřímně je mi z toho zle nemám a tím žádné zkušenosti, nikdy jsem ve společnosti takových lidí nebyla, hnusej se mi, chtěla bych mu ale nějak pomoct, přítel mi říká ať to nechám být že sním nic nehne dokud nebude chtít přestat on sám, já to vím ale jde o mojí rodinu, zatím to vím z rodiny jen já ale až se to provalí tak to ostatní zničí, nenapadá vás co mu říct aby stim začal něco dělat, navštívil psychologa nebo nevim co se v takových případech dělá :roll: :zed: nejhorší je že má život naprosto v pořádku žádné problémy které by musel řešit tímto způsobem, bere to asi jen ze zábavy nebo vážně nevim co ho k tomu vede

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 10.07.19 22:05
@Anonymní píše:
Ahoj holky, toto téma je mi velice nepříjemné ale jsem zoufalá a vděčná za každou radu. Bohužel u jednoho člena mojí rodiny se objevila zavislost na pervitinu, kdysi si šňupnul i před náma, bylo to minulé jaro, tvrdil všem okolo že to jen zkoušel že to nebere a já jsem tomu naivně věřila, možná že jsem to vidět nechtěla, teď ale vyplavalo na povrch že to bere celou dobu, vlastně ještě měsíc nebo dva předtím než si to dal i přede mnou, takže zhruba rok a půl v tom jede, upřímně je mi z toho zle nemám a tím žádné zkušenosti, nikdy jsem ve společnosti takových lidí nebyla, hnusej se mi, chtěla bych mu ale nějak pomoct, přítel mi říká ať to nechám být že sním nic nehne dokud nebude chtít přestat on sám, já to vím ale jde o mojí rodinu, zatím to vím z rodiny jen já ale až se to provalí tak to ostatní zničí, nenapadá vás co mu říct aby stim začal něco dělat, navštívil psychologa nebo nevim co se v takových případech dělá :roll: :zed: nejhorší je že má život naprosto v pořádku žádné problémy které by musel řešit tímto způsobem, bere to asi jen ze zábavy nebo vážně nevim co ho k tomu vede
Řekla bych mu, ať se podívá na film Katka od Třeštíkové. Z hezké holky totální troska. Napořád.
Delira
Povídálka 46 příspěvků 10.07.19 22:08

Z vlastní zkušenosti ti poradím, raději se na to moc neupínat, že mu pomůžeš. Jediný, kdo mu může pomoct je on sám. Ani vlastní syn není pro některé důvod. Proč to dělá? Protože jízda na perníku je super. Nic tě netrápí, nebolí, nepotřebuješ jíst, spát, netrápí tě, jak vypadáš, máš neskutečně energie… Radu jednu možná vlastně mám. Řekni to všem. Já to tak dlouho tajila a dlouho ho podporovala v dalších lžích a byla to chyba. Řekni to všem, ať je konfrontován se znechucením co nejvíce lidma.

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 10.07.19 22:09

Bohužel přítel má pravdu, ten člověk s tím musí chtít sám, jinak mu nikdo nepomůže… perník se nedá brát dlouhodobě příležitostně a mít v pořádku život. Ideální by bylo, kdy by sám natloukl držku, samozřejmě bez psychických a fyzických následků, pak by mu možná vše došlo… nejlépe uděláš, když ho necháš být, nebudeš mu pomáhat a hlavně nepujčovat peníze ani věci…

Delira
Povídálka 46 příspěvků 10.07.19 22:10
@Russet píše: Řekla bych mu, ať se podívá na film Katka od Třeštíkové. Z hezké holky totální troska. Napořád.

Nic platné. Ona je heračka a píchá si. Lidi co to šňupou jsou schopný normálně v životě fungovat, nikdo nic nepozná. Proto žijí v iluzi, že to mají pod kontrolou.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 10.07.19 23:08

Musí nastoupit na léčbu k adiktologům. Pokud ještě má práci a bydlení, tak teoreticky je šance, že to uhraje ambulantně. Ale spíš ne. Ale opravdu musí chtít.

Ty se můžeš zajít poradit do nejbližšího K centra, mají poradenské programy pro příbuzné.. A obceně - potřebujete začít fungovat jako rodina, tudíž být shcopní bavit se i o špatných věcech, podporovat ho ve snaze se léčit a ne, nezvládne to sám - jakmile to bude tvrdit, tak lže. A nesmíte krýt jeho průšvihy, nesmíte za něj platit, nesmíte tajit že si vybral drogy a tvářit se že je všechno v pořádku. To pomáhá závislost udržovat.

Obecně motivace ke změně začíná u toxikomanů až když jim dosavadní způsob života selže a oni si nabijou hubu. Čím dříve jeho blízcí přestanou udržovat iluzi že jeho život s drogou je udržitelný, tím dříve se začne léčit a tím menší škody na sobě a okolí stihne napácht. Má to vlastní název tzv. tough love - přísná láska.

Filmy o feťácích nefungují, lidi co chtějí experimentovat spíš zaujmou a lidi co už fetují, tak si říkají, že oni to mají pod kontrolou a tohle se jim nemůže stát. Kromě toho že závislí lžou okolí, tak lžou i sami sobě.

Právě proto je potřeba aby jejich blízcí byli schopní začít mluvit pravdu, a to i tu bolestivou a ustáli to. Dost to pomůže závislému, aby on sám čelil svým vlatním démonům.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 08:08

https://www.emimino.cz/…tecnaoslice/ tím životem v pořádku jsem myslela že má práci, bydlení, kamarády ikdyž ty se k němu začali taky otáčet zády protože mají strach aby kvůli němu neměli oplétačky s policií nebo něco podobného, peněz má taky dost protože to i prodává takže si asi dokážete představit v jaký společnosti se teď pohybuje :zed:
https://www.emimino.cz/profil/ou/ já to řekla mamce i svoji ségře, obě mi řekli ať to nechám být a tetě to mám strach říct je to její jediný dítě a brala by to že selhala jako matka, nedávno nám umřela babička tudíž její mamka, ještě se z toho dostává, tohle by byla další rána, snažila jsem se s ním o tom mluvit s pár jeho kamarádama a mluvil úplně z cesty, třeba nám řekl že to máme vsugerovaný že je to špatný, že nikdo z nás to nezkusil tak nic nevime, že by jsme se divili kdo všechno to bere, chvílema se mi i zdálo že je pyšnej na to že to bere a prezentoval to jako tu nejlepší věc na světě, říkal že může přestat kdykoliv bude chtít ale tomu už nevěřím

berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 11.07.19 08:13

Píšeš o minulém jaru. A jak je na tom ted´?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 09:41

Předtím si to dal sem tam ale teď skoro vůbec nejí, nespí, hodně zhubnul, přesně nikomu neřekl jak často to bere ale podle toho jak o tom mluví myslím že i víckrát za den, pořád popotahuje nosem jak když má člověk rýmu, má až nesnesitelně vysoký sebevědomí, zajímá se jen sám o sebe, jediná jeho zábava je jezdit na různé akce do klubů

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 11.07.19 13:02
@Ou píše:
Musí nastoupit na léčbu k adiktologům. Pokud ještě má práci a bydlení, tak teoreticky je šance, že to uhraje ambulantně. Ale spíš ne. Ale opravdu musí chtít.

Ty se můžeš zajít poradit do nejbližšího K centra, mají poradenské programy pro příbuzné.. A obceně - potřebujete začít fungovat jako rodina, tudíž být shcopní bavit se i o špatných věcech, podporovat ho ve snaze se léčit a ne, nezvládne to sám - jakmile to bude tvrdit, tak lže. A nesmíte krýt jeho průšvihy, nesmíte za něj platit, nesmíte tajit že si vybral drogy a tvářit se že je všechno v pořádku. To pomáhá závislost udržovat.

Obecně motivace ke změně začíná u toxikomanů až když jim dosavadní způsob života selže a oni si nabijou hubu. Čím dříve jeho blízcí přestanou udržovat iluzi že jeho život s drogou je udržitelný, tím dříve se začne léčit a tím menší škody na sobě a okolí stihne napácht. Má to vlastní název tzv. tough love - přísná láska.

Filmy o feťácích nefungují, lidi co chtějí experimentovat spíš zaujmou a lidi co už fetují, tak si říkají, že oni to mají pod kontrolou a tohle se jim nemůže stát. Kromě toho že závislí lžou okolí, tak lžou i sami sobě.

Právě proto je potřeba aby jejich blízcí byli schopní začít mluvit pravdu, a to i tu bolestivou a ustáli to. Dost to pomůže závislému, aby on sám čelil svým vlatním démonům.

Mě teda příklad feťáka, kuřáka a alkoholika spolehlivě odradil a žiju v pohodě i bez těch berliček :nevim:

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 11.07.19 13:04
@Anonymní píše:
https://www.emimino.cz/…tecnaoslice/ tím životem v pořádku jsem myslela že má práci, bydlení, kamarády ikdyž ty se k němu začali taky otáčet zády protože mají strach aby kvůli němu neměli oplétačky s policií nebo něco podobného, peněz má taky dost protože to i prodává takže si asi dokážete představit v jaký společnosti se teď pohybuje :zed:
https://www.emimino.cz/profil/ou/ já to řekla mamce i svoji ségře, obě mi řekli ať to nechám být a tetě to mám strach říct je to její jediný dítě a brala by to že selhala jako matka, nedávno nám umřela babička tudíž její mamka, ještě se z toho dostává, tohle by byla další rána, snažila jsem se s ním o tom mluvit s pár jeho kamarádama a mluvil úplně z cesty, třeba nám řekl že to máme vsugerovaný že je to špatný, že nikdo z nás to nezkusil tak nic nevime, že by jsme se divili kdo všechno to bere, chvílema se mi i zdálo že je pyšnej na to že to bere a prezentoval to jako tu nejlepší věc na světě, říkal že může přestat kdykoliv bude chtít ale tomu už nevěřím

Typické kecy feťáka. Dala bych od něj ruce pryč. Jeho máma by to vědět měla. Aby se jeho lásce k drogám nedověděla poté, co ho najde našrot nebo si pro něj přijde policie :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 17:57

Já vím ale co jí mám říct,,teto máš syna feťáka'' vím že bych to měla říct nějak citlivě ale dá se to vůbec nějak? upřímně ho za to nenávidím, za to že to začal brát i za to do jaký pozice mě dostal

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 18:45

Tak jsem mu ještě napsala debilní smsku, neodsuzujte mě, on se mi vyhýbá, mluvit sním osobně je dá se říct nemožný, jinak bych mu to řekla všechno osobně, snažila jsem se ho i trošku psychicky vydírat v tom stylu jak bude jeho mámě až se předávkuje, přijedou si pro něj policajti, že půjde do vězení, snažila jsem se mu vysvětlit jak to ničí tělo jak vzhledově tak zdravotně, ať si konečně přizná že má problém, už jsem používala i slovo feťák, že mám v rodině feťáka, předtím jsem ho tak nikdy nenazvala, do jedný pitomý zprávy jsem vypsala úplně všechno, co už jsem mu řekla i to co jsem se mu bála říct aby se nenaštval, tímhle to pro mě skončilo, přítel je kvůli tomu na mě naštvanej že jsem se do toho neměla vůbec míchat, ale kdyby on byl na mém místě tak to taky nenechal být, jak už jsem psala, nebudu to už řešit, můžu žít s vědomím že jsem se snažila to nějak řešit, je to pro mě psychicky hodně vyčerpávající, mám malý dítě, raději budu všechnu svoji energii věnovat jí, než jí plýtvat na věc se kterou stejně nehnu, děkuju všem za rady, vzdávám to :disappointed_relieved:

berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 11.07.19 19:56
@Anonymní píše:
Já vím ale co jí mám říct,,teto máš syna feťáka'' vím že bych to měla říct nějak citlivě ale dá se to vůbec nějak? upřímně ho za to nenávidím, za to že to začal brát i za to do jaký pozice mě dostal

On tě nikam nedostal. Dostal se tam sám. Formulovat tetě bys to měla jinak, ovšem, čemu tím pomůžeš? Bere už dlouho, bude jen hůř. Nikdo s tím vůbec nic neuděláte. Nepomůže vám žádná poradna, ani psycholog, nikdo. Tohle by musel chtít jen a jen on sám. Nepíšeš, jestli chodí do práce, bydlí sám nebo jak? Jestli to zvládá?

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 11.07.19 20:12

Nepomůžeš nijak, musí chtít přestat sám. Kamarádku do toho dostal bývalý přítel, brala 3 roky několikrát týdně, nikdo nic nepoznal, vypadala dobře a fungovala normálně, jen byla hodně hubená. Pak se rozešli a nový přítel jí řekl, že okamžitě přestane, přestala ze dne na den a prý to bylo jednodušší než seknout s kouřením :lol: Takže to jen tak aby si měla naději že to jde když se chce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama