Můj táta propadá depresi, jak mu pomoci?

Anonymní
17.3.21 13:26

Jak pomoci tátovi - práce

Prostě blbá situace…Můj táta pracoval x let na vedoucí pozici, vlastnil několik firem, časté výjezdy do zahraničí atd. Žádný milionář, ale byl zvyklý x let pracovat sám na sebe, šéfovat jiným lidem a mít nějaký standard. Bohužel, teď ubývalo zakázek a musel skončit. Samozřejmě má nějaké platební povinnosti, co musí měsíčně splácet, auta, možná i hypo, nevím o všem, ale měsíčně má výdaje dost velké. K tomu se přidaly vážnější zdravotní problémy. Pro něj je prostě ideální práce z domova, aby byl sám pánem…Bohužel propadá depresi, účty se mu vrší na stole a nemá je jak platit. Klienti mu dluží x tisíc za faktury zpětně, ale ti taky nemají peníze, začarovaný kruh.. Už nevím jak mu pomoct. Půjčila jsem mu dost velký obnos peněz, ale asi je to málo. Navrhla jsem mu, ať prostě překousne to ego a jde se někam zaměstnat, třeba do firmy na nějaký úřad, aspoň nebude muset měsíčně platit pojištění, ale on prostě tvrdí, že to nejde, že není zvyklý, aby mu nějaký mladý kluk poroučel, anglicky moc neumí a ze je nemocný a kolikrát ráno prostě nevstane z postele (což je fakt). Já už fakt nevím…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1261
17.3.21 13:45

Tak pokud je nemocný, tak by měl mít nárok na invalidní důchod.
Jinak asi holt bude muset jít pracovat. Nikdo mu jen tak peníze nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
17.3.21 13:58

No potřebuje právníka, psychiatra a posléze psychoterapii. Dost mu to pomůže s tím, adaptovat se na novou situaci. Včetně snížení standardu a nebo znvurozjetí nějakého byznysu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2220
17.3.21 14:04

Prodat co se dá - auta, nemovitosti, vymáhat pohledávky. Minimálně ho tohle zaměstná, aby vstal z postele a „makal“. Začít řešit zdravotní problémy a taky bych doporučovala toho psychologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 14:08
@carsa píše:
Prodat co se dá - auta, nemovitosti, vymáhat pohledávky. Minimálně ho tohle zaměstná, aby vstal z postele a „makal“. Začít řešit zdravotní problémy a taky bych doporučovala toho psychologa.

To jsem tvrdila taky, ať prodá auta, která jsou nákladná na údržbu a stejně nikam nejezdí. Až si je bude moci znovu dovolit, tak si je přece může pořídit znovu.. Psycholog je dobrý nápad, ale bojím se s tím přijít, že by to bylo ještě horší..i když..třeba o tom uvažuje sám, ale nechce to říct nahlas.

• Citovat
  • Nahlásit
259
17.3.21 14:29

Píšeš, že x let pracoval na vedoucí pozici, vlastnil několik firem… To nemá žádné úspory? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 14:32
@MiaBea píše:
Píšeš, že x let pracoval na vedoucí pozici, vlastnil několik firem… To nemá žádné úspory? :think:
úspory měl, ale tím, jak je x měsíců bez příjmu, tak žil z úspor a ty asi nejsou věčné..
  • Citovat
  • Nahlásit
7728
17.3.21 15:30

A nemohl by třeba začít podnikat v něčem jiným? Když má auta, tak nějaký rozvozy nebo tak? Pořád je lepší prodat auto teď za normální cenu, než když mu ho pak schramstne exekutor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat