Jak pomoci zenam v azylovem dome

1456
19.12.19 11:24

Jak pomoci zenam v azylovem dome

Ahoj holky, nejsem moc situace znala, ale snad nektera z vas poradi. Jak to funguje v azylovych domech pro matky s detmi, dostava se zenam nejaka pomoc ve forme darku pro deti nebo pro ne samotne, apod? Nejsou treba mistni deti na Vanoce presyceny dary od ruznych firem, neziskovek, apod. nebo to tam opravdu funguje ve skromnem duchu? Cim dal casteji premyslim nad nejakou formou pomoci zenam, ktere nemely v zivote takove stesti jako ja a skoncily i se svymi detmi v azylaku, kde trou bidu s nouzi (snad neni moje predstava o mistnich obyvatelkach prilis romanticka). Vim, ze konkretneji mi poradi primo v danem azylovem dome, ale zajimaly by me vase vlastni postrehy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3755
19.12.19 11:31

Já ti řeknu svoji zkušenost se záchvatem dobročinnosti. Měla jsem doma velkou tašku hraček a oblečení po dětech. Všechno hezké, něco jednou použité, 100%funkční. Donesla jsem tašku do místního azyláku, paní na vrátnici se tvářila, že jim to tam snad bude překážet a když jsem odcházela, měla jsem „čest“ potkat obyvatelky. Skupinka nepřizpůsobivých žen, vymalovaných jak z E55 s cigárama u huby postávala venku a něco pokřikovala a kolem bezpřizorně pobíhaly jejich děti…
Chápu, že jsou holky, co jsou slušné a zasloužily by si pomoc, ale tohle mě naprosto vyléčilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2135
19.12.19 11:38

Ono by opravdu bylo nejlepší do daného azylového domu zavolat, už jenom proto, aby ses dozvěděla, kolik dětí a hlavně v jakém věku tam mají. Podle toho se pak můžeš zařídit, co se týče výběru vhodných dárků a potřebných věcí vůbec. Mně třeba přebývaly nutrilony, tak jsem zavolala k nám do azyláku, a tam mi řekli, že zrovna mají samé větší děti. To samé s hračkami, když jsme dávali pryč ty, se kterými si hrál malý, když mu byly třeba dva roky, taky jsem zjišťovala, jestli tam vůbec takhle malé děti mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
19.12.19 11:41

Ono je to tak, ze azylaky potrebuji jen urcite veci. Hadry jim tam dotahne kazdy a oni to fakt nemaji kam dat. Takze to delam tak, ze jednou rocne obvolam azylaky v okoli, zeptam se, co potrebuji a podle toho se vybiraji veci od lidi na mistnim bazarku, ktery spoluporadam. U nas si reknou o konkretni obleceni konkretni velikosti, o boty detske i damske, o nadobi do mikrovlnky a potreby do domacnosti. Kdyz tam prijedes s vecmi, ktere chces darovat bez predchozi domluvy, opravdu nebudou skakat stestim do stropu. To, jake zeny obyvaji azylaky, neresim. Kazdy mame svuj pribeh a nevime, co potkalo lidi, kteri tam bydli. @cverunka takze bych nesoudila. Kdyz uz chces pomoci, pomoz cilene a sve spudy si nech od cesty. Na ty nikdo neni zvedavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2135
19.12.19 11:42

@cverunka tak zase u nás byla paní moc ochotná a pomalu se mi omlouvala, že tam ten nutrilon nosit nemám, když není pro koho. Napřed jsem tam ale volala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1456
19.12.19 11:43

@Martinik to urcite, ja premyslela treba nad vanocnimi darecky primo pro konkretni deti podle jejich veku a pohlavi. Nejsem ve svem okoli jedina, komu se tato myslenka libi, takze bychom to pojali jako malou soukromou sbirku, kdy kazdy da, co uzna za vhodne. Ale driv nez se tam vypravim(letos uz to stejne nestihame uskutecnit) tak me zajimalo, jestli nahodou takove domy nejsou dobrocinnosti prehlcene a nebylo by lepsi uvazovat nad jinou formou dobreho skutku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18095
19.12.19 11:44

Já tak 3× ročně nosím oblečení pro děti do azyláku, ale zavolám a domluvím se jestli ho chtějí popřípadě hračky vždy jsou rádi a děkuji tak nevím jak na tom jsou nebo nejsou s oblečením v reálu, jinak u nás působí ty ženský slušně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
19.12.19 11:44
@Martinik píše:
@cverunka tak zase u nás byla paní moc ochotná a pomalu se mi omlouvala, že tam ten nutrilon nosit nemám, když není pro koho. Napřed jsem tam ale volala.

No to já tam také napřed volala. Ráno paní ať to prý přivezu a odpoledne se netvářili. Také jsem hlásila, co v tom balíku je a zda to mám vozit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1009
19.12.19 11:45

Ja jsem volala a domluvila se, ale stejne jsem nakonec volila cestu koordinatorky, ktera ma na starosti sbirky a ta uz si to roztridi kam potrebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 11:46

U nás ve městě třeba existuje FB skupina, kde zakladatelky organizují pomoc pro samoživitelky v nouzi a spolupracují i s místním AD - komunikují se správkyní a pak shání konkrétní věci, co je potřeba. Jednou za čas vyvěsí info, co v domě zrovna nejvíc potřebují a co tam lidé mohou vozit. Ideální forma pomoci je dle mého, když se některé z maminek z AD podaří domluvit si samostatné bydlení, pak jsou rády za jakékoliv vybavení do domácnosti atd.
Dovedu si představit, že třeba oblečení a hračky na miminka jim tam vozí spousta lidí, takže to třeba ani neocení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
19.12.19 11:48

@lolink Já soudím moc nerada, ale když vidíš ženu v nouzi, co jí není líto dát 100Kč za krabičku cigaret, tak se nesoudí jen velice těžce. Cíleně jsem se pomoct snažila, nicméně mě tato zkušenost prostě odradila :nevim: Takže si svoje spudy od cesty nenechám :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1456
19.12.19 11:58

Samozrejme vedet o nejake konkretni samozivitelce v tizive situaci, tak pomohu ji. Ale nevim kde se takove kontakty hledaji. Ve sve socialni bubline nikoho takoveho nemam a ani nikdo z mych znamych zadnou takovou zenu nezna, takze je to pak tezke. A rada bych pomohla zene tady v okoli sveho bydliste. Asi na me dolehly ty Vanoce, kdy se u nas protoci za dary spoustu tisic a v prubehu roku mame tak leda starosti jestli na dovolenou tam nebo onam a jestli na zahradu poridim tu kytku a nebo nejakou jinou. A kdyz si uvedomim povrchnost svych starosti, tak je mi proste trosku trapne. Ale nechci to resit tak, ze svemu svedomi ulevim tim, ze na nejakou charitu poslu par desitek tisic jako treba muj kolega. Radsi bych pomoc trosku konkretnejsiho razu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 12:05

Také jsem řešila, narazila jsem na fandi matkám, přijde mi fajn, že si můžeš vybrat konkrétní maminku, byt není třeba v azylaku, mají na FB skupinu, kde můžeš nabídnout nějaké věci případně napsat přímo zakladatelem, že bys měla zájem podpořit někoho dlouhodobě. Zatím jsem jim nepsala, tak nevím jak fungují http://www.fandimamam.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21820
19.12.19 12:35
@cverunka píše:
@lolink Já soudím moc nerada, ale když vidíš ženu v nouzi, co jí není líto dát 100Kč za krabičku cigaret, tak se nesoudí jen velice těžce. Cíleně jsem se pomoct snažila, nicméně mě tato zkušenost prostě odradila :nevim: Takže si svoje spudy od cesty nenechám :mavam:

já tě zase chápu…Mě ženy s takovými projevy chování taky odradí…A taky jsem toho byla svědkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
19.12.19 12:52

Ty lidi tam nejsou porad a obcas se tam takove objevi. Ale nejsou takove vsechny. A pomaham celemu domu, ne dvema zenskym postavajicim pred domem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama