Jak pomoct dítěti s plazením a lezením v 9 měsících

7
27.4.20 13:01

Jak pomoct dítěti s plazením a lezením v 9 měsících

Ahoj holky potřebovala bych poradit, našemu prckovi teď bylo 9 měsíců, ale nechce se plazit ani lézt. Je velice chytrej, ale co se týče pohybu tak je pěknej lenoch, nemá potřebu zkoušet něco nového. Poradíte mi jak mu pomoct, nebo ho motivovat? Vojtovku už zkoušíme. Nám už dochází nápady a začínám bejt z toho nešťastná 8o 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1311
27.4.20 13:06

A cvičíte Vojtovku každý den? Co na to fyzioterapeut? Už se sám přetáčí? Synátor se narodil se svalovou hypotonií a přetáčet se začal až v 9M, do té doby skoro jen ležel na zádech. Lézt začal na začátku 14M, chodit v roce a půl. Co třeba zkusit Bobath koncept?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4312
27.4.20 13:08

Nepomáhat, tím se pomůže nejvíc. Těmhle řečem o lenosti nevěřím.
Myslím, že v tom bude hrát roli spíš ochablé břišní a zádové svalstvo. Tu Vojtovku to chce tak 4× denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
27.4.20 13:11

@Pocahonta ano přetáčí se v pohodě za hračkami a na bříško a vojtovku cvičíme každý den 3× nebo 4× jak nám to vyjde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4312
27.4.20 13:16

@MonikaS93 já si myslím, že pokud poctivě cvičíte, tak se plazit začne. Já bych max vyzkoušela tu hračku o kterou má zájem posunula trošku před něj, aby se měl tendence posouvat. Ale každý má svoje tempo a určitě pokud je vše ok, tak to přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
27.4.20 13:19

@Bobsh Cvičíme teprv krátce tak snad se výsledek dostaví, hračku také zkoušíme ale on se akorát začne vztekat a řvát že na ni nedosáhne. A na ten Bobath koncept mrknu děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
27.4.20 17:38

@MonikaS93 A cvičíte aby se rozlezl, nebo co ma byt vysledkem cvičení? Už je na čtyřech? A peruje na kolinkach? Super, že cvicite. My jsme to nechali na detech a kdyz to nevypadalo, tak jsme taky cvičili a vysledek byl za nekolik dní :) A to jsou naši kluci (dvojvata) take hypotonicti (slabe břicho a krk).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
27.4.20 17:44

@suzka1 Ne prave ze na ctyrech neni a neperuje, jen se zveda na rukach a dava nohy pod prdelku. A jaky cvik jste delali? My delame ted dva jeden s micem a druhy primo na to lezeni aby se snazil s nozickama pod sebou hybat, je to sice dost drasticky ale doufam ze to pomuze mame ten cvik teprv od vcera predtim trenoval jen na brisni stenu mel ji lehce rozestouplou. Taky jsem se snazila to nechat na nem, ale bohuzel sam od sebe se jen otoci na brisko a zveda na ruce vic nic 😄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
27.4.20 17:59

@MonikaS93 A kdyz ho das jakoby na ctyri, udrží se? A kolinka si tedy už dava pod brisko? Vojtovka je drasticka, ale opravdu ucinna, ja bych o tom mohla psat romany, jak ji nenávidím :lol: Ale vždycky zabrala ;) Plazeni vubrc neres, ale ted byste ho meli dostat na ctyri a on si bude třeba mesic perovat a pak lezt. Ten cvik vůbec nevim, jak popsat :cert: Dala jsem ho na podlozku na stul (naheho) tak, aby byl na ctyrech a jakoby jsem se mu polozila na zada, aby se zvedal jakoby na ctyri. Bohužel nevim, jak to popsat inteligentneji. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
27.4.20 18:07

@suzka1 Jojo kolinka se snazi davat pod brisko, ale neudrzi je tam. Ja myslim podle popisu ze cvicime bud to stejne nebo hodne podobne 😄 Tak ja budu doufat, ze u nas taky zabere a ja to psychicky dam protoze u toho rve jak tur 🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
992
27.4.20 18:16

Co zkusit takový ten dětský váleček na podporu lezení nebo klidně i velký míč. To je ale laická rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
27.4.20 18:53

@MonikaS93 Vydrzis, fakt ten vysledek bude ;) :dance: A určitě si ho davej i pres stehno, aby byl na ctyrech, taky to pomůže :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat