Jak pomoct dobít manželovi energii ?

246
25.3.20 08:11

Jak pomoct dobít manželovi energii ?

Mám na Vás prosbu, na internetu je toho spoustu ale já dám spíše na osobní zkušenosti :). Manžel stále tvrdí jak je unavený, večer usíná na gauči, ráno když nejde do práce vyspava půl dopoledne, na sex je taky unavený… chápu že si občas potřebuje víc odpočinout a i mu to umožňuju. Ale máme 20 měsíční dcerku a ráda bych aby měl více energie a mohl se věnovat dceři, nám, takhle to fakt nejde :) tak jsem si říkala čím mu v tom pomoct, měl někdo podobný problém a osvědčilo se něco? Moc Vám všem předem děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28291
25.3.20 08:12
@LucEm píše:
Mám na Vás prosbu, na internetu je toho spoustu ale já dám spíše na osobní zkušenosti :). Manžel stále tvrdí jak je unavený, večer usíná na gauči, ráno když nejde do práce vyspava půl dopoledne, na sex je taky unavený… chápu že si občas potřebuje víc odpočinout a i mu to umožňuju. Ale máme 20 měsíční dcerku a ráda bych aby měl více energie a mohl se věnovat dceři, nám, takhle to fakt nejde :) tak jsem si říkala čím mu v tom pomoct, měl někdo podobný problém a osvědčilo se něco? Moc Vám všem předem děkuji :kytka:

Poslat ho psychiatrovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
25.3.20 08:16

@Russet tak to mě celkem zarazilo…jak by mu s timhle mohl psychiatr pomoci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22878
25.3.20 08:17
@LucEm píše:

Protože třeba manžel má nakročeno k nějakému syndromu vyhoření či depresi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
25.3.20 08:19

@LucEm Nemůže ta únava být spíše psychického rázu-stereotyp, nuda, atd?

Pokud je unavený z práce, tak zkusit třeba nějaké vitamíny, odpočinek, vytáhnout ho ven nebo za necim co ho baví (já třeba chodím na koně, partner kolo).

Pokud je unavený psychicky, tak si s ním promluvit, najít něco co ho bude bavit a zapojí i Vas dvě.

Jen nápad :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5495
25.3.20 08:21

@LucEm Jak dlouho a často pracuje? Jakou má kvalitu spánku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6056
25.3.20 08:21

Já teda nejsem odborník, co dává dg od PC, ale k obvodnímu by si zajít měl (i když teď asi ne) a nechat si udělat krevní rozbor, protože to může být nějaká banalita, např. nedostatek železa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28291
25.3.20 08:22
@LucEm píše:

Jestli mladý chlap s miminkem půl dne prochrápe, není to normální. Nejdřív teda k praktikovi, až zas budou ordinovat. Třeba něco pozná z krve. Ale předpokládám, že na prevenci dbá a o nějaké nemoci by věděl. Tudíž mě napadla duševní nemoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28291
25.3.20 08:24

Nebo ta nová „matrac“, co propagují dopoledne na teleshopingu. Možná se jen nevyspí pořádně a nemá žádnou povinnost. Kdyby měl stavět dům nebo pečovat o svého stárnoucího rodiče, polehávat by jen tak nemohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
25.3.20 08:25

S tím stereotypem už mě to taky napadlo před nějakým časem. Snažím se aspoň jednou za čas nám to ozvláštnit, konečně máme hlídání pro dceru tak jednou měsíčně spolu můžeme samy vypadnout (teď teda ne…) Dělám hezké večeře, „piknik“na dece v předsíni nebo na zahradě…zkusim si o tom s ním víc promluvit jestli ho něco nenapadne…1×14dni o víkendu jezdí na tréninky fotbalu a pak jsme celý zbytek dne společně venku.. psychické problémy mě vůbec nenapadly. Spíš sem ho prosila ať si dojde k praktické na krev jestli mu nechybí nějaký konkrétní vitamin-mineral.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
25.3.20 08:29

Většinou dělá 12od pondělí do pátku…když jej nevzbudí dcerka tak spí tak minimálně těch 9hodin cca…no on ten půl den prospí občas tak 6× do měsíce…o nemoci by jsme snad věděli..je mu 40 úplně nejmladší není 😀mě 26…matrací máme dobrou má po nehodě problémy se zády :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28291
25.3.20 08:35
@LucEm píše:
Většinou dělá 12od pondělí do pátku…když jej nevzbudí dcerka tak spí tak minimálně těch 9hodin cca…no on ten půl den prospí občas tak 6× do měsíce…o nemoci by jsme snad věděli..je mu 40 úplně nejmladší není 😀mě 26…matrací máme dobrou má po nehodě problémy se zády :)

Pět dvanáctek? Mě je skoro 42, někdy mi vyjdou 4×12 v týdnu a „musím“ fungovat v domácnosti a v péči o pětileťáka. O polehávání si můžu nechat zdát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7035
25.3.20 08:44

@LucEm Ahoj,
dám ti pohled z druhé strany, tedy z pozice chlapa. Snad nevadí.
Osobně občas takové období únavy, vyčerpání, určitého vyhoření také mám, nebo spíš míval jsem. Aktuální omezení tomu samozřejmě jen víc vytváří podmínky, protože na spoustě věcí je člověk omezený.
Pomohlo mi vždy buď se na něco těšit, nebo si odpočinout od všeho (v mém případě vyrazit někam sám, ideálně na pěší tůru).
Je něco, co chlapa baví? Má na to dost prostoru? Je něco, co už buď sám nebo spolu s tebou má rád, a nemáte na to kvůli dítěti prostor? Má od tebe někdy pocit, že on je stále ve tvé pozornosti a zájmu, nebo se vše točí kolem dítěte?
Zkus přemýšlet. Kdyby to mělo být, že mu řekneš hele, dnes máš volný den, nemusíš vůbec vylézt z pracovny/ložnice, čti si, hraj na počítači, dělej co chceš, ale odpočiň si, vyspi se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28291
25.3.20 08:46
@Premek_Orac píše:
@LucEm Ahoj,
dám ti pohled z druhé strany, tedy z pozice chlapa. Snad nevadí.
Osobně občas takové období únavy, vyčerpání, určitého vyhoření také mám, nebo spíš míval jsem. Aktuální omezení tomu samozřejmě jen víc vytváří podmínky, protože na spoustě věcí je člověk omezený.
Pomohlo mi vždy buď se na něco těšit, nebo si odpočinout od všeho (v mém případě vyrazit někam sám, ideálně na pěší tůru).
Je něco, co chlapa baví? Má na to dost prostoru? Je něco, co už buď sám nebo spolu s tebou má rád, a nemáte na to kvůli dítěti prostor? Má od tebe někdy pocit, že on je stále ve tvé pozornosti a zájmu, nebo se vše točí kolem dítěte?
Zkus přemýšlet. Kdyby to mělo být, že mu řekneš hele, dnes máš volný den, nemusíš vůbec vylézt z pracovny/ložnice, čti si, hraj na počítači, dělej co chceš, ale odpočiň si, vyspi se…

Tak pak by ale měl ten chlap někdy z nory vylézt a říct to samé manželce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24927
25.3.20 08:50
@Russet píše:
Tak pak by ale měl ten chlap někdy z nory vylézt a říct to samé manželce.

Teď jsem to chtěla napsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama