Jak pomoct synovi po bolestivém rozchodu

Anonymní
29.7.20 11:04

Jak pomoct synovi po bolestivém rozchodu

Dobrý den. Mám syna, a ještě jsem ho neviděla takhle zničeného. Jeho přítelkyně se sním rozešla, je z toho úplně na dne, každou chvíli brečí, nechce nic dělat, je pořád u sebe, přestal úplně jíst, a já mám strach že zkolabuje. Někdy říká že už nechce žít, a já mám strach ho nechať samotného. Napadlo mně že ho třeba objednám k psychologovi, někdy má takové výbuchy vzteku, nebo dostane záchvat breku, jednou brečel tak moc že jsem se bála že se udusí. Jak mu mám pomoct?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3322
29.7.20 11:11

Kolik je synovi? Zalezi jak dlouho to trva, ale psycholog by mohl pomoci, mozna i psychiatr.

Příspěvek upraven 29.07.20 v 11:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.20 11:12
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.7.20 11:18

@Mysticlipstick trvá to 4 měsíce, ja přemýšlím že ho někam objednám ale zase si myslím že by nešel.

• Nahlásit
  • Citovat
854
29.7.20 11:18

Chudinka :hug: určitě to chce čas, myslím, ze si tím prošel každý pamatuji sebe myslela jsem ze umřu. Určitě bych ho hned nehnala k psych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.20 11:21

@splendis taky jsem si tím prošla, a taky mně to bolelo. Ale syn se občas chová, nevím jak to říct, ale když má ty výbuchy vzteku tak mám strach že něco špatného udělá.

• Nahlásit
  • Citovat
9931
29.7.20 11:27
@Anonymní píše:
@Mysticlipstick trvá to 4 měsíce, ja přemýšlím že ho někam objednám ale zase si myslím že by nešel.

Snažila bych se ho dostrkat k odborníkovi, 4 měsíce už jsou poměrně dlouhá doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
29.7.20 11:31

Chápu, neznám ho, ale každý jsme jiný a každý se s tím vyrovnává jinak. Asi kdyby to trvalo nějak dlouho a jeho chování by už opravdu nebylo v pořádku tak bych ho někam objednala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.20 11:37

@ivašot. Jednou jsem se mu zmínila že by mohl jít k psychologovi, že by mu pomohl. Ale syn řekl že pokud se k němu nevrátí Mia(tak se jmenuje jeho expřítelkyně). Už mu nepomůže nikdo.

• Nahlásit
  • Citovat
16910
29.7.20 11:44

Někdo se vzpamatovává z rozchodu s první láskou roky. Řekni mu, že jsi tu pro něj a možná bych mu dala něco na uklidnění. Existuje spousta přírodních preparátů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9931
29.7.20 11:44
@Anonymní píše:
@ivašot. Jednou jsem se mu zmínila že by mohl jít k psychologovi, že by mu pomohl. Ale syn řekl že pokud se k němu nevrátí Mia(tak se jmenuje jeho expřítelkyně). Už mu nepomůže nikdo.

Já s dcerou řešila trochu jiné psychické problémy, taky byla holka přesvědčená, že jí psycholog nemůže pomoct. Já jsem přesto psychologa sehnala a domluvila termín. Pak se mi dceru podařilo přesvědčit, ať to aspoň zkusí. Psycholožka jí sedla a dcera je šťastná, že do toho šla…
Takže já bych na tvém místě toho psychologa zkoušela ještě nabídnout, případně synovi dát kontakt na nějakou krizovou linku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
29.7.20 11:46

Mně něco takového trvalo půlroku.. Hodně jsem zhubla, byla jsem jak tělo bez duše, pořád jsem záchvatovitě brečela, vzlykala, přemýšlela nad životem.. Mamka už taky nevěděla, co semnou. Nakonec jsem se objednala k psychol., moc mi to nepomohlo, protože ta mi řekla, co ostatní - chce to čas.. A vlastně to samé, co mi říkala mamka.
No nakonec se to nějak začalo postupně utišovat i černé myšlenky mizely.. Po tom půlroce jsem na plese potkala jednoho kluka a tak nějak se z nás stali kamarádi s výhodami. Můžu říct, že tohle mě zbrchalo a já na toho prvního (velkou lásku) zapomněla. Takové to vybíjení,,klínu klínem,, - do toho,,utěšitele,, jsem nebyla nijak zamilovaná. Nakonec jsem si našla nynějšího přítele budeme spolu 5 let. S,,utěšitelem,, jsme to ukončili.
Jo a tehdy mně bylo 18 let.

• Na velkou lásku už si nevzpomenu, občas si napíšeme, ale už ani nenacházím společné téma. Tehdy to pro mě byl konec světa a důvod rozchodu bylo to, že si našel jinou a tahal mě za nos. :zed: Prostě bych si se synem promluvila, dala mu přečíst třeba i nějakou diskuzi, aby se v tom našel a řekl si, že není sám, kdo tohle zažil. A že je to vlastně úplná pitomina se tak trápit - já si zadělala na pěkné průsery typu zánět žaludku atd..

Tak hodně zdaru a ať se drží :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5508
29.7.20 11:55

Syn ma zrejme depresi. Chapu, ze ho to mrzi, ale k mladi rande a rozchody proste patri.4 mesice uz je hodne dlouha doba, podle me uz je reakce prehnana. Vyhledala bych odbornika.
Mas na mysli, ze by mohl udelat neco spatneho te divce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.20 12:05

@ivašot. Děkuju za rádů, tak já to ještě zkusím

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.7.20 12:10

@jannina1 to si nemyslím, jí by neublížíl, mám strach že udělá něco sobě. Nebo že udělá něco nějakému klukovi který začne chodít s miou. Před měsícem dokonce zbil jejího kamaráda, protože že si myslel že spolu něco mají. Naštěstí na syna nepodal trestní oznámení.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama