Jak "popohnat soud" A má to vůbec cenu?

101
9.6.15 18:01

Jak "popohnat" soud? ... a má to vůbec cenu?

Milé maminky, nebo kdokoliv kdo máte nějakou zkušenost :think: Jde nějak „popohnat“ soud… Měli jsme rozvodové stání, oba s manželem jsme se vzdali odvolání… Vzhledem k tomu, že jsem těhotná se svým přítelem, tak bychom se chtěli samozřejmě do porodu vzít, aby náš mimísek měl v rodném listě uvedeného svého skutečného otce a aby jeho skutečný otec k němu měl veškerá práva. Mohu něco víc pro rychlé získání rozsudku a následně pro rychlé vyznačení právní moci udělat?
Moc děkuji za všechny Vaše reakce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1219
9.6.15 18:03

Slovo mimísek by mělo být v seznamu zakázaných slov :mrgreen:
jinak kamarádka byla v podobné situaci, uháněla je, ale stejně si nepomohla :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
9.6.15 18:10

@JaneDoe Je mi líto, že Tě slovo mimísek pohoršuje, ale u nás mu skoro nikdo jinak neřekne, proto jsem ho použila i tady… Děkuji za reakci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15376
9.6.15 18:18

Nevím jak se popohání soud, ale mělo by být pravidlem ukončit jednu záležitost než začnu druhou :think: Soud za to asi vinu nenese, že se tak u některých neděje :nevim:
Mimískovi to snad bude fuk a vás to bude stát čas a nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
9.6.15 18:22

Promiň, ale že Ti stojí za to čas investovat do odpovědi na něco na co se Tě nikdo neptal 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rokris
9.6.15 18:23
@JaneDoe píše:
Slovo mimísek by mělo být v seznamu zakázaných slov :mrgreen: :mrgreen: Ale k dotazu. Myslím, že to popohnat nelze Nemyslím si, že by se soud zabýval tím, jak vám vyjít vstříc.
  • Nahlásit
  • Citovat
643
9.6.15 18:32

Zavolej si na soud, přímo na to oddělení podle spisové značky, vysvětli svojí situaci a popros o co nejrychlejší vyhotovení písemného rozsudku. Na soudech většinou pracují ženy a mohly by vyjít vstříc. Víc se toho asi udělat nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1210
9.6.15 18:42

Když se rozváděl přítel, tak se oba vzdali ihned práva na odvolání, vytiskli jim rozsudek, nechali je to podepsat, rozsudek hned nabyl právní moci. To už teď nejde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
571
9.6.15 18:46

Byla jsem ve stejné situaci, takže rozumím ;) ještě že nám jahuhudka napsala tu svou chytristiku, bez ní bych asi zůstala morálně zkažená :roll: pokud vám ještě neposlali rozsudek, můžeš na soud zavolat, nejlépe se nechat přepojit na konkrétní kancelář soudce, který vas rozváděl a tam se zeptat, jak to vypadá s vyhotovení rozsudku, případně požádat, jestli by nebylo možné to uspíšit. Vysvětli jim svou situaci, že na to čekáš kvůli další svatbě, na to by mohli slyšet (když se nestihnete vzít tak budou mít u soudu další zbytečnou práci s určením otcovství a o to žádný soudce zájem nemá :lol: ). Slušně je požádat je to jediné co můžeš udělat. A až vám ten rozsudek pošlou tak dokopej bývalého manžela aby si jej vyzvedl co nejdříve - dokud si rozsudek nepřevezmou obě strany tak ti soud nevyznačí právní moc!!! Pokud by si to převzít nechtěl tak to po 10ti dnech pošta hází do schránky a tím se rozsudek považuje za doručený, ale zase je to zbytečné zdržení. My jsme měli stání 14.10. a rozvedení jsme od 13.11. Takže taky nic rychlého :x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
622
11.6.15 18:56

Popohanam sud kazdy tyzden a nic. Rozsudok padol 26.2.2015 a dodnes mi nepotvrdili pravnu moc, lebo „to nevidi v systemu“. Uz ma snad aj pani pozna ako jej tam kazdy tyzden volam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4249
12.6.15 20:02

Na vyhotovení rozsudku mají lhůtu 30 dnů. Pokud marně uplyne, lze podat stížnost na průtahy a návrh na určení lhůty k provedení procesního úkonu. Stížnost musí vyřídit do 30 dnů, u návrhu mají rovněž limit 30 dnů na provedení úkonu, jinak musí předávat na kraj k určení lhůty, do kdy to maj udělat. Každopádně nejvíce funguje, když se tam budeš chodit každý den ptát a votravovat, případně pokud prošla 30 denní lhůta, tak si tam sedni před kancelář soudkyně a řekni, že čekáš na vyhotovení rozsudku. A seď tam, dokud to za hodinku nesepíše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.9.15 16:10

Dobrý den, s manželem jsme podali návrh na svěření dětí do péče 27.5., sociální pracovnice u nás byla 27.7. a zatím nám nepřišlo předvolání. Za jak dlouho tak můžeme čekat nějaký posun? Jde o soud ve Frýdku-Místku. Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
21631
3.9.15 17:32

Jestli už máte spisovou značku, můžeš zavolat na informace a zjistí ti, zda už bylo nařízeno jednání. Ale jinak je to podle vytíženosti. U nás to trvalo dva měsíce, v březnu podání, v dubnu návštěva sociálky a v květnu soud. Možná se to zbrzdilo prázdninama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
3.9.15 17:46
@Anonymní píše:
Dobrý den, s manželem jsme podali návrh na svěření dětí do péče 27.5., sociální pracovnice u nás byla 27.7. a zatím nám nepřišlo předvolání. Za jak dlouho tak můžeme čekat nějaký posun? Jde o soud ve Frýdku-Místku. Děkuji :-)

Frýdek je strašně pomalý, ale neskutečně.. čekala jsem 4 měsíce jen na to, aby mi sdělili, že to převádí pod Ostravu :zed: (stihla jsem totiž mezitim změnit bydliště).. ale jako jejich čas je neskutečný..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.9.15 18:36

Spisovou značku vím, ale vůbec netuším kde se volá??? Na podatelnu? Slyšela jsem, že Frýdek je hrozně pomalý, ale netušila jsem, že 3 měsíce od podání, navíc dohody, budou takhle pomalí :( Soudkyni máme už přidělenou a někde to asi zamrzlo nebo co.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama