Jak posílit sourozenecké vztahy?

1753
14.9.20 17:09

Jak posílit sourozenecké vztahy?

Ahoj,
máte nějaké účinné metody, zvyky, jak posílit vztah mezi sourozenci? Ráda bych, aby měli pevný hezký vztah, vzájemně se podporovali, měli se rádi.
Máme tři syny (9, 4, a 1,5) a další přírůstek očekáváme. Sourozeneckých hádek a žárlení jsem se nejvíce obávala mezi nejstarším (pro mě nevlastním) synem a prvním společným synem. To jsem ku podivu zvládly dobře a kluci mají hezký vztah. Poslední dobou mám pocit, že tihle dva drží partu spolu a nejmladšího k sobě nechtějí, zlobí ho, provokují. A to jim zanedlouho přibude další bráška / sestřička. Jsou to kluci, tvrdohlaví, svérázní, věkově i zájmově rozdílní. Nejmladšího k sobě přiberou často až na příkaz. Pozornost věnujeme všem stejnou, aby ani jeden nestrádal. Snažíme se je neporovnávat, vytvářet společné zážitky.
Předem děkuji za typy a rada, jak podpořit sourozenecké vztahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1946
14.9.20 17:24

Ja bych doporučila nenutit. Nechat to na nich. Maly je jeste hodne maly, vlastne miminko. Nenut je hrat si s nim. Ja mam deti - kluk 8, holka 5,5 a kluk 2. Vztah mají dobry, vzdy si spolu hraji jen dva ale strida se to podle nalady. Chvili kluci spolu, pak zase ti starsi spolu, jindy zase ti mladší. Společně vsichni tri si nehrdji nikdy. Nenutim je. Nejmladsi je moje dite a oni nemají povinnost si s nim hrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
14.9.20 17:29

Určitě je do ničeho nenuť. Prostřední syn si ve společnosti nejstaršího určitě přijde velký, tak je pochopitelné, že ho batole nezajímá. Však až ten nejstarší povyroste, bude ten prostřední ještě rád za mladšího, který si s ním bude chtít hrát ;) Nech je být, přijde to samo. Další přírůstek tomu nejmladšímu třeba pomůže se začlenit, když bude někdo ještě menší než on :lol: ale fakt, buď v klidu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8052
14.9.20 17:44

Kniha Sourozenci bez rivality, takova bible v tomto smeru :wink:. Zadne dalsi rady netreba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1916
14.9.20 17:47

Mám tři děti - dva kluky a nejmladší holčičku. Jsou necelé dva roky po sobě. Přesně si pamatuju, když si ti dva starší hráli s Legem a holčička jim tak lezla, jak chtěla být s nimi a já neustále slyšela: " Mamíííí, dej tu pitomou holku pryč, ona nám to tady boří!. Teď jim je 10, 12 a 14 let. Kluci se k ní chovají, jako její rytíři, ona k nim vzhlíží.
Samozřejmě se doma štěkají jak koně, ale vím, že drží při sobě a kdyby chtěl někdo komukoliv z nich ublížit, tak se ti ostatní budou za něj rvát. Snaž se být co nejvíc spravedlivá, nikomu nestraň, ono to bude v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19033
14.9.20 18:04

Nech to na nich, hlavne jim nikoho nenut a nenadrzuj. U nas to vidim taky, doma by se kolikrat zabili, ale mezi cizima se brání a davaj na sebe pozor :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
14.9.20 18:11

Nejlíp podpoříš sourozenecké vztahy, když jim všem něco zakážeš, přikážeš, prostě je společně něčím naštveš. To budeš koukat, jak jsou jedna ruka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ber to trochu s nadsázkou :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1531
14.9.20 18:15

@pe-terka mě příjde, že to tak funguje i v práci, když je šéf pes, tak kolektiv drží spolu a když je hodný, tak lidi vymýšlí blbosti :think: Takže si myslím, že minimálně u starších to fungovat bude :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
14.9.20 18:54
@Sue2008 píše:
@pe-terka mě příjde, že to tak funguje i v práci, když je šéf pes, tak kolektiv drží spolu a když je hodný, tak lidi vymýšlí blbosti :think: Takže si myslím, že minimálně u starších to fungovat bude :palec:

holt společný „nepřítel“ lidi tmelí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1861
22.9.20 21:44
@pe-terka píše:
Nejlíp podpoříš sourozenecké vztahy, když jim všem něco zakážeš, přikážeš, prostě je společně něčím naštveš. To budeš koukat, jak jsou jedna ruka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ber to trochu s nadsázkou :kytka:
:mrgreen: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama