Jak poslat peníze ze zahraničí (UK) do Čech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenochodka
Kecalka 271 příspěvků 02.12.09 12:06
Jak poslat peníze ze zahraničí (UK) do Čech?

Ahoj holky, mužete mi, prosím, některá poradit? Žiji v UK a moc bych chtěla poslat trochu peněz na pomoc Ksenii (viz deníček křesťanských jesliček). Slyšela jsem, že za převod platí odesílatel i příjemce. Já klidně poplatek zaplatím, ale nerada bych, aby se něco strhávalo z Kseniiného účtu. Taky potřebuju vědět, co vše je potřeba k zasílání peněz. Ještě bych měla upřesnit, že se jedná o transparentní účet.
Díky moc za rady :kytka:

Reakce:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 02.12.09 13:06

Z Čech to tak jde, nahlásíš v bance, že veškeré poplatky z převodu mají jít za tebou. I tak se někdy stává, že banka příjemce si ještě něco odčítá, chce se to asi radši u tebe v bance zeptat. Nešlo by to poslat přes Western Union někomu v ČR a ten aby to vložil nebo převedl místo tebe?

Odhl. lenochodka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.09 15:34

Asi bude nejlepsi, kdyz se preptam v moji bance. To jsem konec koncu mohla udelat nez jsem zalozila tutok diskusi - ale, viz muj nick, jsem dobytce line… :mrgreen:
Janine Diky za odpoved :kytka:

Omlouvam se za chybejici hacky a carky, nepisu ze sveho ntb ale ze skolniho…

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 02.12.09 15:58

Muzes zaplatit poplatky ty, Je to tusim neco kolem 30 liber a neco, ale ceska banka si vezme neco za prevod na koruny. Potrebujes IBAN - mezinarodni kod banky a myslim jeste mezinarodni cislo uctu, na kterej to posilas. Pres western by to bylo nejschudnejsi.

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 02.12.09 16:00

Taky potrebujes jmeno majitele uctu, a adresu pobocky, kde je ucet vedenej. Tak to je u Lloyds TSB. Ja si teda posilala prachy vzdycky jenom na svuj ceskej ucet.

Odhl. lenochod 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.09 18:13

Diky moc :kytka: Zeptam se ve svy bance (Bank of Scotland) a nejak to poresim. V nejhorsim pripade penize poslu mamce nebo kamosce v Cechach a ona to pak preposle nebo vlozi.

janno
Ukecaná baba ;) 1905 příspěvků 02.12.09 18:20

nebo poslat pres paypal, ty poneses naklady, ale prijemce nic.

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 03.12.09 09:23

Jee, kdepa bydlis? My jsme taky Skotsky.

lenochodka
Kecalka 271 příspěvků 03.12.09 17:55

Na Hebridech. Lochmaddy, North Uist :srdce:
A kde ty?

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 04.12.09 10:17

Dundee. Tam musite mit krasne. No jako vsude kdyz zrovna neprsi, co?

pumaxxl 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.12 02:08
Najvyhodnejsie je to asi cez Opal Transfer

Prispejem aj ja svojou ciastkou do mlyna :)
Najvyhodnejsie je posielat peniaze z Uk do Ciech aj na Slovensko cez Opal Transfer.
Oproti ostatnym spolocnostiam usetrite stovky korun a desiatky euro.
Prevod trva 1 den, poplatok je £3. Nic extra neplati ani prijemca doma ani odosielatel.
Je to preto ze peniaze sa vyplacaju z domacich uctov v Cechah a na Slovensku
takze ziadne poplatky za medzinarodny prevod.
Kurzy maju jednoznacne najvyhodnejsie.
Pozrite sa na ich stranku opaltransfer.com.
Mamickam treba pomahat :)
Pekny den. Daniel

Mega.V 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.12 09:28

Ahoj holky :mavam:
Ja osobne vyuzivam sluzby Money Polo. Oni maji kancelar v Chiswick, ale men'se castky se da poslat a i prez telefon ci skype.
Muj prevod penez do Ceske banky trval 1 den: ve stredu vkladas libry v UK banku, ve ctvrtek koruny na CR ucte. Vynikajici, doporucuji!
:pankac: Hlavni vec: zadny poplatek pry vydelavaji na zmene z libry do korun, ale kurz je mnohem lepsi nez ma konkurence.

Miri Slina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.12 16:51

Ja tiez posielam cez Opal Transfer, ale ja posielam casto tak som mrkla aj na to Polo.
Poplatok za platbu niekde bol 3%, ked som dala presne sumu co chcem poslat tak mi dalo poplatok 8 euro.
To je strasne vela.
Mega. V skus pozriet na ten Opal, uvidis ze budes spokojny. Moji kamosi vsetci posielaju cez Opal uz roky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >