Jak poslat peníze ze zahraničí (UK) do Čech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenochodka
Kecalka 271 příspěvků 02.12.09 12:06
Jak poslat peníze ze zahraničí (UK) do Čech?

Ahoj holky, mužete mi, prosím, některá poradit? Žiji v UK a moc bych chtěla poslat trochu peněz na pomoc Ksenii (viz deníček křesťanských jesliček). Slyšela jsem, že za převod platí odesílatel i příjemce. Já klidně poplatek zaplatím, ale nerada bych, aby se něco strhávalo z Kseniiného účtu. Taky potřebuju vědět, co vše je potřeba k zasílání peněz. Ještě bych měla upřesnit, že se jedná o transparentní účet.
Díky moc za rady :kytka:

Reakce:
janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 02.12.09 13:06

Z Čech to tak jde, nahlásíš v bance, že veškeré poplatky z převodu mají jít za tebou. I tak se někdy stává, že banka příjemce si ještě něco odčítá, chce se to asi radši u tebe v bance zeptat. Nešlo by to poslat přes Western Union někomu v ČR a ten aby to vložil nebo převedl místo tebe?

Odhl. lenochodka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.09 15:34

Asi bude nejlepsi, kdyz se preptam v moji bance. To jsem konec koncu mohla udelat nez jsem zalozila tutok diskusi - ale, viz muj nick, jsem dobytce line… :mrgreen:
Janine Diky za odpoved :kytka:

Omlouvam se za chybejici hacky a carky, nepisu ze sveho ntb ale ze skolniho…

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 02.12.09 15:58

Muzes zaplatit poplatky ty, Je to tusim neco kolem 30 liber a neco, ale ceska banka si vezme neco za prevod na koruny. Potrebujes IBAN - mezinarodni kod banky a myslim jeste mezinarodni cislo uctu, na kterej to posilas. Pres western by to bylo nejschudnejsi.

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 02.12.09 16:00

Taky potrebujes jmeno majitele uctu, a adresu pobocky, kde je ucet vedenej. Tak to je u Lloyds TSB. Ja si teda posilala prachy vzdycky jenom na svuj ceskej ucet.

Odhl. lenochod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.09 18:13

Diky moc :kytka: Zeptam se ve svy bance (Bank of Scotland) a nejak to poresim. V nejhorsim pripade penize poslu mamce nebo kamosce v Cechach a ona to pak preposle nebo vlozi.

janno
Ukecaná baba ;) 1905 příspěvků 02.12.09 18:20

nebo poslat pres paypal, ty poneses naklady, ale prijemce nic.

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 03.12.09 09:23

Jee, kdepa bydlis? My jsme taky Skotsky.

lenochodka
Kecalka 271 příspěvků 03.12.09 17:55

Na Hebridech. Lochmaddy, North Uist :srdce:
A kde ty?

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 04.12.09 10:17

Dundee. Tam musite mit krasne. No jako vsude kdyz zrovna neprsi, co?

pumaxxl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.12 02:08
Najvyhodnejsie je to asi cez Opal Transfer

Prispejem aj ja svojou ciastkou do mlyna :)
Najvyhodnejsie je posielat peniaze z Uk do Ciech aj na Slovensko cez Opal Transfer.
Oproti ostatnym spolocnostiam usetrite stovky korun a desiatky euro.
Prevod trva 1 den, poplatok je £3. Nic extra neplati ani prijemca doma ani odosielatel.
Je to preto ze peniaze sa vyplacaju z domacich uctov v Cechah a na Slovensku
takze ziadne poplatky za medzinarodny prevod.
Kurzy maju jednoznacne najvyhodnejsie.
Pozrite sa na ich stranku opaltransfer.com.
Mamickam treba pomahat :)
Pekny den. Daniel

Mega.V
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.12 09:28

Ahoj holky :mavam:
Ja osobne vyuzivam sluzby Money Polo. Oni maji kancelar v Chiswick, ale men'se castky se da poslat a i prez telefon ci skype.
Muj prevod penez do Ceske banky trval 1 den: ve stredu vkladas libry v UK banku, ve ctvrtek koruny na CR ucte. Vynikajici, doporucuji!
:pankac: Hlavni vec: zadny poplatek pry vydelavaji na zmene z libry do korun, ale kurz je mnohem lepsi nez ma konkurence.

Miri Slina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.12 16:51

Ja tiez posielam cez Opal Transfer, ale ja posielam casto tak som mrkla aj na to Polo.
Poplatok za platbu niekde bol 3%, ked som dala presne sumu co chcem poslat tak mi dalo poplatok 8 euro.
To je strasne vela.
Mega. V skus pozriet na ten Opal, uvidis ze budes spokojny. Moji kamosi vsetci posielaju cez Opal uz roky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >